Skocz do zawartości

Zmiana wydechu - w 125ccm jest sens ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy przy tak małej pojemności jaką jest 125ccm, jest sens zmieniać seryjny wydech ?

 

Seryjny wydech w moim moto : Hyosung GT 125 jest wizualnie w porządku, jednak nie jest to wydech przelotowy, co prawdopodobnie blokuje gdzieś w komorze spaliny i moto jest nieco wolniejsze.

 

Tylko...Czy zmiana wydechu na przelotowy coś da ? Czy będzie to zauważalna moc, czy raczej gra nie warta świeczki ? :)

 

Nowy wydech np. IXIL to koszt rzędu 600-700zł (spora kasa) więc czy warto tyle wydać :) ?

 

Zamienniki to koszt ok.200-400zł więc o połowę mniej, jednak trzeba samemu dorabiać uchwyt.

 

 

Także kieruję moje pytania, do znawców, ponieważ jak ktoś raz w życiu zmieniał wydech i to w pojemności np.1200ccm, to nie sądzę, aby znał odpowiedź na moje pytanie, bo to zupełnie inna bajka.

 

 

Dzięki z góry.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z mojej skromnej wiedzy powiem ci że aby poprawic osiągi zmieniając wydech musi on być odpowiednio dobrany. przelotowy nie zawsze znaczy lepszy, a te zamienniki moze dadza dzwięk ale mogą wrecz osłabić moto.

jeśli wybierzesz wydecz dedykowany do twojego moto, napewno uzyskasz JAKIŚ skok mocy

P.S jeśli się myle prosze o sprostowanie

Edytowane przez tumala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam dylemat też mam 125 cc w 4 T , i powiem Ci ze raczej to sie mija z celem bo katalogowo masz mniej więcej 15 koni chyba i tutaj wydech nic nam nie pomoże . Znajomy zmienił wydech w Varadero 125 na pełen przelot i jedyne co się zmieniło to dzwięk silnika nic wiecej , nie podniosło osiągów zupełnie . Seryjny wydech w GT 125 nie jest taki zły . Ja odradzam kupowanie nowego wydechu za cene około 600-700 jak piszesz , jak już chcesz inną końcówkę i dzwięk to kup samą końcówkę przelotową :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zostałem uświadomiony. Gdybym kupił, założył i przekonał, że nic to nie dało..to nie wiem co by się ze mną działo :)

 

--

Nie chciałbym robić nowego tematu (chyba, że to konieczne), ale czy da się w inny sposób "tani" zwiększyć v-max, nie tracąc na przyspieszeniu ? Czy raczej takich zabawek to nie ma :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Nie odbierz tego jako złośliwość, bo absolutnie nie mam takich zamiarów, ale pojeździj tym co masz, kasę odkładaj i jak będziesz mógł (czyli miał odpowiednie prawo jazdy) kup mocniejszy motocykl, nawet jakaś 500-tka. Sam zaczynałem od 125 ccm więc wiem o czym mówię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...