Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 400R


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba Cię kiedyś spotkałem na mieście, może nawet na mojej białej DT :)

 

Sam chorowałem na ZXR400 ale ceny powalają. 10'000zł łatwo zobaczyć. Na Motoniedzieli BP przysiadłem się i.....jakie to jest niesamowicie niewygodne ! :banghead: Pozycja mocno sportowa i nie ma wypełnień w plastikach. Całe szczęście, że pod ładnymi plastikami siedzi mocny i trwały silnik ze słusznych rozmiarów chłodnicą. Heble też konkret, 2x duża tarcza i 220mm na tyle.

 

Bądźmy szczerzy, seria Ninja zrobiła się turystyczna a ZXR wymarła :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas się do nie będzie raczej ninja nazywało

 

ninja będzie w kanadzie i w stanach i ile tam wypuszczą. U nas pewnie er-4f czy coś podobnego.

To w USA wymyślili przydomek "ninja", i nazwali nią słynną Top Gun'ową gpz'te 900, żeby się lepiej sprzedawała. Japońce podchwycili nazwę i wypuszczali wszystkie sportowe motocykle z dopiskiem ninja.

Ale USA i reszta świata zawsze stosowali inne nazewnictwo.

 

To samo było z 500 i starą 250. U nas to gpz 500, a w stanach ninja 500r.

Tak samo jest z er-6. U nas to er-6 a w stanach to ninja 650r

 

Tak więc moim zdaniem to nie będzie "ninja". No chyba że europejski departament kawasaki, obejmie taki sam kurs jak amerykański kolega, i do wszystkiego co ma szosowe opony będzie dopisywać na owiewkach ninja. Marketingowo całkiem fajny pomysł, ale na dłuższą metę to "ninja" przestanie mieć swój magiczny wydźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą w stronę gdzie znajdą większe rzesze klientów. Powiem Wam, że tamte lata - 90 ciągle mnie kręcą :biggrin: Kultowe motocykle - ZXR750, 400, to pamiętam najlepiej bo sam za młodu chorowałem właśnie na te modele. Niestety musiałem się wtedy zadowolić "tylko" GPZtką 500 :wink: ZXRy stały gruubo w cenie - 15 tys. a to było nieosiągalne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przed chwilą sobie przypomniałem pytanie czy faktycznie 4F i 6F są takie same i ku mojemu zdziwieniu są różnice :biggrin: :cool:

 

http://www.totalmotorcycle.com/photos/2011...-Ninja400Rb.jpg

 

http://www.totalmotorcycle.com/photos/2010...-Ninja650Re.jpg

 

650 ma pasek na siedzeniu

400 ma uchwyty dla pasażera na boku zadupka, węższe kierunkowskazy, inną podkładkę pod tablicę, inne fabryczne opony i dopisek 400R pod Ninja na owiewce.

 

Myślałem też, że kierunki na owiewce i lusterka są inne ale to kwestia metody wykonania zdjęcia (jedno jest jaśniejsze a w 400R przyciemnili photoshopką silnik) i ustawienia motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

"gives us and estimated US MSRP of about $6,099 for the 400R. In comparison, the 250R’s US MSRP starts at $3,999."

 

ok 2100$ różnicy :) ceny są dostosowane do USA to różnica będzie niemal identyczna chyba, że Kawasaki polska uzna produkt za trudny/łatwy w sprzedaży to cena może być odpowiednio zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, oprócz 3,500zł dochodzi jeszcze dylemat początkującego na zasadzie 250 znudziła mi się na kursie ale 650 to już z lekka samobójstwo (jak widać rozpatruję przykład ambitnego kursanta z wyobraźnią i rozsądkiem) i tu nagle PACH ! To jest TO ! 400R :crossy: 3,5 klocka w kieszeni na rejestrację, pierwszy przegląd ASO i może jakieś akcesorium :cool: nie wspominając o oszczędzonym zdrowiu ew. nerwach przy ogarnianiu większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może doszli do podobnego wniosku co gazeta. Ceny nie dość konkurencyjne. Kto w tym niedorozwiniętym kraju kupi 400 skoro "szejszet" to jedyna słuszna pojemność i kupienie używki AD2007 kosztuje grosze. Oczywiście, że bita i walona to już tam mniejsza z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bita i walona to moze byc zona :)

 

no w sumie ale wiecie przy dochodach polakow to nie ma co sie dziwic ze tak jest bo nas nie stac na ewentualne straty a taka 650 to i doswiadczony biker moze polatac nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...