Skocz do zawartości

jakie są objawy kończącego się łańcucha rozrządu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg 37000, ale tego nie wie nikt naprawde, mam wrażenie lekkiego metalicznego szmerku podczas hamowania silnikiem. Jak upewnic sie, że łańcuszek jest ok. zanim będzie za późno. Ponadto rozciągnięty łańcuszek nieco (Może) opóźnia zapłon i zawory, może to bez większego znaczenia, ale mam zagwozdkę. Dzięki za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek grzechocze w pewnym zakresie obrotów najczęściej przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów. Jeżeli jest bardzo luźny to na postoju może szurać szeleścić. Możesz poluzować napinacz i zobaczysz ile zostanie wypchnięty przez sprężynę to też wskazówka. Bardziej zaawansowane: sprawdzasz długość np. 12 ogniw i porównujesz z danymi w serwisówce.

 

Jaki jest twój napinacz? Zapadkowy? Jeżeli tak to co jakiś czas głośniejsza praca rozrządu jest normalką.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, napinacz chyba jest zebatkowy, bo wkręcam srubkę wkrętakiem aby schowac trzpień i dopiero mogę go zamontowac na cylindrze, skok śrubowy. Zostało jeszcze ok. 1 cm napinacza. Już się niepokoję, czy wytrzyma do zimy.

 

Mam nawet pomysła, jak go wymienic. Roznituje stary łańcuch podłącze do niego nowy i nawinę starym nowy. Tylko jak zanitowac- złączyc ten nowy, na dwa młotki i stuku puku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, napinacz chyba jest zebatkowy, bo wkręcam srubkę wkrętakiem aby schowac trzpień i dopiero mogę go zamontowac na cylindrze, skok śrubowy. Zostało jeszcze ok. 1 cm napinacza. Już się niepokoję, czy wytrzyma do zimy.

 

Mam nawet pomysła, jak go wymienic. Roznituje stary łańcuch podłącze do niego nowy i nawinę starym nowy. Tylko jak zanitowac- złączyc ten nowy, na dwa młotki i stuku puku?

 

1 cm to chyba nie jest tak źle? Taka mała pojemność nie powinna jakoś specjalnie niszczyć łańcucha???

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A luz zaworowy masz dobrze ustawiony? Gienas ma cichy silnik, a łańcuszek w nim starcza na więcej niż cały silnik. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A luz zaworowy masz dobrze ustawiony? Gienas ma cichy silnik, a łańcuszek w nim starcza na więcej niż cały silnik. :biggrin:

 

Masz rację, sprawdze zawory raz jeszcze. No właśnie silniczek nie wyżyłowany obrotydo 6 tys, powinien być nieśmiertelny. Dzięki za odzew

 

1 cm to chyba nie jest tak źle? Taka mała pojemność nie powinna jakoś specjalnie niszczyć łańcucha???

 

Został 1 cm ale całość zakresu regulacji napinacza to 4-5 cm, ale najpierw sprawdze jeszcze zawory. Dzięki za odzew.

PS. Z....ste policzki u lalki ,poezja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...