Skocz do zawartości

skuter dla młodej osoby:)


agnieszka103513
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam:) wydaje mi się że jest tu wielu doświadczonych kierowców skuterów i nie tylko:)

mam zamiar zakupić skuter firmy romet model 767. Co sądzicie o tym skuterze? na paru forach znalazłam negatywne wypowiedzi na temat tej firmy.Jeśli ktoś z was posiada jakiś skuter tej firmy to może się wypowiedzieć:).Jeśli uważacie że romet to "złom" to jakie skutery polecacie? jestem drobną osóbką(dziewczyną;)) więc zależy mi żeby skuter nie był zbyt wielki oraz żeby jego cena mieściła się w granicach do 5000zł.Z góry dziękuję za odpowiedzi:) ja się nie znam na skuterach i barzdo ważne będą dla mnie wasze odpowiedzi:-)

 

 

Widzisz 99% pisze zeby kupić markową użwkę to chyba o czymś świadczy .Kupisz chńskiego za 5 tys a po roku czasu będzie warty 2 tys nikt więcej nie da , na markowym skuterze mozesz stracić 300-500 zł za rok .Romer jest niby polski ale to chińczyk , plastiki są słabe wykonanie jeszcze gorsze , poszukaj sobie jaki jest koszt wykonania takiego skutera w chinach .Tak jak kolega qurim Ci napisał :

"Jako że sprzedaję chinole to nie mogę wprost napisać że to jest lipa itd. Są fajne, bardzo fajne, miłe i nie psują się. Nawet za darmo bym nie chciał żadnego. "

Za 5 tys kupisz używany skuter 4-5 letni albo młodszy np :

http://moto.allegro.pl/item1174182715_apri...elkopolska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zgadzam się z kolegą co do keewaya ,miałem matrixa ,robiłem nim dziennie 60 km jeżdząc do pracy przez rok(w zimę także),sprzedałem go bratu rok temu i do dziś i na niego nie narzeka :crossy:

Mam keeway focus w firmie do śmigania z pizzą już 4 sezon lata,ma nakręcone 34,000 km na jednym tłoku,silnik nie ruszany tylko wymiany eksploatacyjne,opona tył,pasek napędowy,olej w przekładni.

Awarie jakie w nim wystąpiły przez ten czas to tłumnik często pękał wymieniłem na nowy ala sportowy i z głowy,wymiana linki gazu,wymiana fajki na świecy,żarówki świateł przód,akumulator,i to by było na tyle,jak ta sztuka mi padnie kupię następnego KEEWAYa :lalag:

Dobre motorki za niewielką kasę :wink:

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kymco jest naprawdę (jak dla mnie- o dziwo!) bardzo dobrą firmą. Kuzyn ma już ze 4 lata Agility i lata bez awarii. Drugi ma Gilere Stalker 6 letnią - naprawia co wyjazd... także nie ma reguły. Ja polecam również używki ale do max 2/3 lat. Jak lubisz Hardcor to przemyśl jeszcze Rieju Spike,lub RR w SM. Są dość lekkie, silniki nie do zajechania Minarelli,wygodna i pewna pozycja. Z tego co słyszę po znajomych to wielu dziewczyną się jazda na SM bardzo podoba... :biggrin:

KAMILLO123

 

FUNBIKES Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg 5 tysięcy km nie świadczy o awaryjności.

 

Ja mam przebieg 11,5 tysiąca i nie obyło się bez wymian paska napędowego, wariatora, rolek i ostatnio wału. Wszystkie zmiany (które pamiętam) wypisałem w motostat:

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/24627

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:notworthy: :clap:

A więc z używek polecam: yamahe aerox, peugeota speedfighta, gillerę runner, aprilie sr, byle nie na wtrysku ( może i mało pali, ale jak się zepsuje to łohoho) :wink: Do sprzedającego polecam Ci jechać z kimś ogarniętym w temacie, żeby ci czasami mina pod tylek nie wpadła :wink:

Ale się uśmiałem jak to przeczytałem. Dziewczyna prosi o pierwszy zapewne mały skuter, którym mogłaby po mieście śmigać, a ty polecasz jej maszyny do tuningu. Dużo siedziałeś na forach, aby zebrać ten spis? Marzenie 15latka? :rolleyes:

 

Co do tematu. Mogę powiedzieć tyle

-Moja 16letnia koleżanka ma skuter Zumico nie psuje się praktycznie nic(co jakiś czas żarówka się spali). Raz obluzowało się mocowanie przedniego błotnika to wymienili w ramach gwarancji.

-Mój 16letni kolega ma motorower Zumico GR 500. Przez pierwsze 400Km stał praktycznie w serwisie. Następnie do 1000km jeździł bez problemów. Ostatnio kupił Yamahę yzf R125 i jego przygoda z Zumico się skończyła.

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po długiej przerwie;) Chcialam ogłosić że posłuchalam was i oto wczoraj Zakupiłam prawie nowego piaggio zipa;) ma z jednej strony dosyc dużą rysę, ale to da się zalatwić;) Jest czarny i już się w nim zakochałam;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, mam do was wielką proźbę;d

moglibyście mi powiedzieć swoimi słowami na czym polega docieranie?;d

i które skutery są lepsze z 2 czy 4 suwowym silnikiem?

i w piaggio zipie ta kontrolka paliwa swieci się gdy ile jeszcze jest paliwa? i ile pali? itp;d

Dziękuję z gory!;) :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...