Skocz do zawartości

Motorynkami na Ukrainę.


jimi11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak :D To nie zart.

3 romety - 84r, 88r i trzeciego jeszcze nie ma. Plan podrozy prosty - pojechac (dojechac) na Ukraine do kilku wiekszych miejscowosci. Spanie w namiocie, kapiele w jeziorach rzekach etc. Lekkie elementy survivalu polaczone z wyzwaniem psujacych sie sprzetow :D

Kto jezdzil na rometach ten wie - 2 dni jezdzenia 3 dni naprawiania. Dlatego przydalyby mi sie sugestie na co zwracac uwage przy przygotowaniu sprzetu. Wiem ze tam moze pasc wszystko, bo jezdzilem tym we wczesnej mlodosci. Jeden silnik jest juz w mak rozebrany...

 

Do zrobienia zostaly: moj paszport, totalny remont sprzetow (moj 8 lat temu sluzyl mi za stunt szmate do jazdy na kole ;-) ) praktycznie od kazdej czesci, opracowanie trasy przejazdu z punktami kontrolnymi na awarie sprzetow i rozplanowanie miejsca bagazu.

 

Jakie czesci zabrac ze soba? Najwieksze prawdopodobienstwo do jakiej usterki istnieje?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapasowym silnikiem nie było by wyzwania :icon_twisted:

Opierając się na swoich doświadczeniach z WSKą na twoim miejscu zabrałbym cewki(wszystkie), ściągacz do koła zmachowego, kabel WN, fajkę, 5 świec, linki, filtr powietrza, uszczelkę gaźnika, żarówki.

Po za tym oczywiście remoncik albo chociaż porządny przegląd. To jaki planujesz termin tego wypady, dystans i grupę? :icon_biggrin:

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbij na motomaniacy.com oni tam motorynkami latają w kosmos więc wiedzą co najczęściej pada

 

pomyślałbym nad dorobieniem szelek do ramy, zawsze to się łatwiej do pociągu takie cudo na plecach wnosi :bigrazz:

 

będziesz drugim Naczelnym jak dojedziesz i wrócisz na kołach :lalag:

powodzenia :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałbym nad dorobieniem szelek do ramy, zawsze to się łatwiej do pociągu takie cudo na plecach wnosi :bigrazz:

 

Buhaha. Ja bede mial latwiej, bo to motorynka pony m2. Kolega z kadetem bedzie mial ciezej :D

 

Co do posta Hipolita - planowane sa 3 osoby w tym Ja. Namiot jest 4 osobowy, ale wiadomo ze pomiesci mniej, dlatego optymalnie jest 3. Bagaze wspolne bedzie trzeba podzielic jakos wspolnie, bo przecie sakw nie dorobie do motorynki :D

Ile km jeszcze nie liczylem.

Narazie najwazniejsza sprawa to moj paszport.

Wyjazd planowany w pierwszej polowie sierpnia.

Napisze jak cos sie ruszy.

Pozdro

Ps. A tak wogole ma ktos jakies czesci do rometow? Potrzebuje kilka gratow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcore :icon_mrgreen: Nie no pomysł przedni, weź pompkę bo na granicy zawsze szukaja czegś (chcac dostac łapówe) zapytają Cie : a pompku majuu? Nie maju, ta zawracaj " :biggrin: Ale jak posmarujesz im troche to i czołgiem wjedziesz :bigrazz: A co do awaryjności to pamiętam ze ja miałem kłopoty z platynkami . Powodzenia i udanej wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, jak wrócisz na kołach to przyjade do ciebie do domu przybić ci piątala.

Trzymam kciukensy opcja jest dobra a jak sie wszystko zrobi + troche gratów na drogę to powrót będzie z hepi-endem. Nie wiem tylko gdzie zapakujesz graty ale cos sie wymyśli.

 

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wjeździe na Ukraine wypisuje się karteczke na czym przekraczasz granicę, przy wyjeździe oddajesz tą karteczke i powinieneś wracać (żeby nie mieć kłopotów) tym samym sprzętem, ma to ponoć zabezpieczyć przed nielegalną sprzedażą pojazdów na terenie Ukrainy.Tak więc weźcie wszystkie cześci które tylko moga się popsuć,najlepszą opcja była by jazda na 3 identycznych motorynkach wtedy części można podzieli między siebie, ryzyko popsucia sie tego samego w tym samym czasie w 3 motocyklach jest mniejsze.

Edytowane przez mrzysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ukraine potrzeba zielona karte? Sprzety jeszcze trzeba zarejestrowac...

Michal.051 - link do zdjecia nie dziala.

mrzysty - wlasnie taki jest plan - wszystkie sprzety maja ten sam silnik - dwubiegowy kwadrat. Bierzemy to co moze sie popsuc przewidujac czesci ktore maja wieksze prawdopodobienstwo (we wszystkich :icon_mrgreen: ) i mniejsze (np. tylko w jednym).

PAJDOR - 3mam za slowo :D

Czasu malo troche... jak zwykle wszystko zostaje na ostatnia chwile.

Bedzie ostro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ukraine potrzeba zielona karte? Sprzety jeszcze trzeba zarejestrowac...

Michal.051 - link do zdjecia nie dziala.

mrzysty - wlasnie taki jest plan - wszystkie sprzety maja ten sam silnik - dwubiegowy kwadrat. Bierzemy to co moze sie popsuc przewidujac czesci ktore maja wieksze prawdopodobienstwo (we wszystkich :icon_mrgreen: ) i mniejsze (np. tylko w jednym).

PAJDOR - 3mam za slowo :D

Czasu malo troche... jak zwykle wszystko zostaje na ostatnia chwile.

Bedzie ostro :D

owszem

zielona karta jest obowiazkowa- jak wszedzie poza UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...