Skocz do zawartości

REGULACJA I PRZERÓBKI


qweert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem sobie sportowy cylinder i tłok (75ccm) i teraz musze wyregulować cały silnik. Nie mam zbyt dużo kasy więc nie mogę dać go do serwisu ; wszytsko robi mi kumpel(zna się na rzeczy). W serwisie(tam gdzie kupiłem kit) powiedzieli że musze powiększyć dyszę w gaźniku (mam 0,65 a ma być 0,8) oraz powiększyć kolektor ssący (mówili że mam go rozpiłować). Powiedzili także żeby przy regulacji gaxnika dać mu więcej mieszanki. Jeśli chodzi o dyszę to myśle że najlepiej powiększyc ją igłą bo wiartarki mają bicia a to jest zbyt delikatna sprawa. Mam tylko problem z kolektorem ; w jaki sposób go rozpiłować i wydaje mi się że trzeba by było go też wypolerować. Tylko w jaki sposób? Jak się to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Życzę powodzenia 8) , igła i dysza hmm. Powiedz mi mistrzu na jaki wymiar chcesz powiekszyć dysze?? Dysza to bardzo delikatna i precyzyjna sprawa. Niektórzy widać tego nie rozumieją. Zresztą z tego co piszesz i jak cie znam, to nie jestes w stanie zrobić niczego z tego co opisałeś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydechu nie zmieniłem ale zrobie to w najbliższym czasie. Jeśli chodzi o ten kolektor to tak mi powiedział gość w serwisie(sklepie) tam gdzie kupiłem ten kit. On zakładał go już więcej wydaje mi się że wie co mówi. mam dylemat. Co byście zrobili w mojej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZUMIEM ZE O SKUTER SIE ROZCHODZI

jak juz miales kase na kit to niezmarnuj inwestycji, rasowanie silnika to nie taka prosta sprawa-wymaga sporej wiedzy, kit montoweales we w lasnym zakresie czy w servise? jaki to kit? do kazdego takiego zestawu, dobrej firmy, powinna byc dokumentacja a jesli niema to trzeba polaborowac-kup dysze o ruznych wielkosciach i postaraj sie dobrac odpowiednia, jesli zmieniles wydech to sprawdz czy aby napewno do tego kitu, co do kolektora to nic z nim nierob bo mozesz narobic klopotow, niewiadomo jak z membrana-byla w zestawie? jest zamontowana? jeli chodzi o fltr to sprubuj nachwile bez zadnego jeli bedzie lepiej to kup sportowy, pamietaj ze po takiej prerubie czeka cie zabawa z multivariatorem

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...