Skocz do zawartości

dławienie silnika yz450


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Awieć rozebrałem jeszcze raz gaźnik dokładnie przeciściłem iglice ustawiłem tak jak standartowo ma byc na 4 ząbku! wyregulowałem mieszanke pokręciłem pompke przyspieszająca! i tak motor dalej dławi świeca jest biało brązowa to jescze chyba trzeba mieszanke podkręcic i motor jakby słabszy był! teraz jak wyciagne ssanie na goroącym silniku to chodzi normalnie tak jak na ssaniu jak zapalam! przedtem gas ł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest zdecydowanie za ubogo, czy nic nie kreciles z poziomem paliwa ???

Regulowales rozne rzeczy ale za samo przejscie z wolnych do moze 1/4 ruchu rollgazu odpowiedzialny jest uklad przejscia polaczony z wolnymi.

Czy myles gaznik, albo sprawdzales przejscia przez kanaly tego ukladu.

Iglica i pompka przyspieszajaca odpowiadaja za przejscie w wyzszym zakresie obrotow ( srednie do wysokich )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest zdecydowanie za ubogo, czy nic nie kreciles z poziomem paliwa ???

Regulowales rozne rzeczy ale za samo przejscie z wolnych do moze 1/4 ruchu rollgazu odpowiedzialny jest uklad przejscia polaczony z wolnymi.

Czy myles gaznik, albo sprawdzales przejscia przez kanaly tego ukladu.

Iglica i pompka przyspieszajaca odpowiadaja za przejscie w wyzszym zakresie obrotow ( srednie do wysokich )

 

Mieszanke mam wykręconą na 3,5 obrota! P{oziom paliwa w komoze mam ustawiony zgodnie z serwisówka! gaxnik czyściłem benzyna ekstrakcyjna i przedmuchiwałem kompresorem! (sprawdzales przejscia przez kanaly tego ukladu) o co chodzi z tym ukladem co to za uklad? filtr powietrza jest nowy!

Edytowane przez grucha87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grucha, zaczynasz od wyjecia gaznika, zdejmujesz komore plywakowa tak zeby mozna wykrecic dysze wolnych obrotow.

Wykrecasz rowniez srube regulacji mieszanki.

Dmuchasz carb cleanerem w sprayu przez otwor sruby zatykajac palcem otwor dyszy i obserwujesz czy w gardzieli gaznika pokacuje ci sie rozpylony plyn z otworkow umieszczonych przed i za brzegiem przepustnicy.

Powtarzasz ten zabieg ladujac spray w otwor dyszy a zatykajac palcem otwor sruby regulacji mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem tak jak mówiłeś kupiłem spray do czyszczenia gaźnika wyczyściłem cały układ jak napisałeś i normalnie nie pomógł ten zabieg! Niewiem już chyba trzeba będzie sie męczyć taką jazdą :lapad: :banghead:

chyba ze macie jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przejść do standardowych ustawień pływaka i iglicy, poskładaj gaźnik do kupy (mam nadzieję, że wszystko jest na swoim miejscu i nic nie pozamieniałeś miejscami!!) a następnie wykręcaj śrubę składu mieszanki o 1/4 obrotu i za każdym razem rób przegazówkę sprawdzając jak moto gada. Przy wyeksploatowanym gaźniku czasem trzeba wykręcić nawet 5-6 obrotów. Całą regulację przeprowadzaj na dobrze zagrzanym silniku. Takie moto musi chodzić, to nie chiński skuter! Nie wierzę, że nie da się tego ustawić. Zrób tak jak mówiłem i daj znać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez patrykt7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest tylko jakis zakres rzeczy ktore mozna sugerowac nie widzac ani nie slyszac motocykla i nie majac gaznika w rekach.

Jezeli to gaznik z pompka przyspieszajaca to mozliwe ze jakies zuzycie samej pompki daje ten objaw.

Ale moze byc to zuzycie kilku innych elementow ( np przepustnica ), za mala dysza wolnych itp.

Trzeba tu miec moto pod reka + serwisowka zeby znalezc przyczyne tego opoznienia z wejsciem na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...