Skocz do zawartości

Olej samochodowy na dolewkę?


matix19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zobaczyłem że mam trochę za mało oleju ale nie mam nic na dolewkę, a za 1,5k km wymieniam olej i mam pytanie czy na ten czas mogę dolać trochę oleju samochodowego, do motoru lałem półsyntetycznego Mobila 10W40 do samochodu mam taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moto masz sprzegło w kapieli olejowej, w samochodzie suche, dlatego nie wolno wlewac oleju samochodowego do moto, chyba ze moto ma suche sprzęgło jak niektóre bmw czy moto guzzi. Chociaż 100 ml nie powinno zaszkodzić ale lepiej dmuchac na zimne, wymien olej wczesniej albo kup litra i dolej, nieduze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodowy 10W40 to lekko coś innego niż motocyklowy.

Troche, to znaczy ile chcesz dolac? Jak wlejesz z 0.5l to nic sie nie powinno stać. Najwyżej sprzęgło może ślizgać, choć wątpie żeby taka ilosc była wystarczająca by tak się działo.

A jak niedaleko do wymiany masz, to lepiej wymien i masz z głowy.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dopiero co zamówiłem nową oponkę i się sczyściłem z kasy i zanim uzbieram na olej i filtr bym dolał trochę tego samochodowego napewno więcej niż 0,5L bym nie dolewał, ja myślę że gdzieś z 200-300ml trzeba dolać

 

To spoko dzięki za szybką odpowiedź

Edytowane przez matix19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat i z tego co pamiętam dość obszerny.

Ja mogę swojego zalać całego samochodowym i nie mam żadnych problemów.Nie robię tego, bo ceny olejów są jednakowe(pomijam jakieś oleje z firmy "krzak")

Jak jestem w trasie i muszę dolać to dolewam samochodowy jeśli nie ma pod ręką dedykowanego(nawet litra czasem).

Dominik to dobrze ujął.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak byś jeździł bez oleju :biggrin: albo na minimalnej ilości. Mój szanowny ZZ jest szczególnie na to wrażliwy więc osobiście nigdy nie mam takich dylematów. Jak w trasie wychłepta sobie trochę więcej to leje co popadnie z etykietką OIL :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...