Skocz do zawartości

Trzepanie kierownicą x11


szaki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie pytałem w temacie zbiorczym dla x11, ale myślę że tu pomoże mi więcej osób.

 

Mam problem. Wymieniłem łożysko w główce ramy oraz tylną oponę. Kierownica chodzi teraz bardzo lekko, wcześniej nie wiedziałem że chodzi ciężko, tyle że teraz zaczyna mi telepać. Że dupa lekko chodzi na boki przy pałowaniu, normalne przy oponie na dotarciu. Ale co z tą kierownicą? Dokręcić łożysko, wyważyć przednie koło?

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w tym przypadku wcześniej wszystko było ok, zaczęło się to dopiero po tych wymianach. Więc raczej nie wchodzi w rachubę wymiana przedniej opony. Myślę że błąd polega na niepoprawnym zamontowaniu jakiegoś elementu, łożysko nie jest jakoś bardzo mocno przykręcone, więc od tego zacznę. Trzepotanie występuje dopiero na wysokich obrotach, zresztą w ogóle jakoś moto zachowuje się, nazwał bym to chwiejnie. Wcześniej tak miałem w innym jak mi łożysko w przednim kole poleciało, ale w tym było sprawdzane.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie w oponach, specjalnie w tylnej, lozysko glowki ramy przykrecasz do lekkiego oporu a potem odkrecasz o 1/3 obrotu i kontrujesz, tak ze nie jest mocno skrecone - wazny jest odpowiedni luz lozysk stozkowych.

Sprawdz prawidlowosc zalozenia przedniej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...