Skocz do zawartości

Mapa Zaplonu Gaźnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem dość nowy w dziedzinie motocykli. Mam crossa 125 ccm. Czterosuw. Znalazłem na allegro "odblokowany" moduł zapłonowy. Napisałem maila do kolesia, z zapytaniem jak to działa i dowiedzialem się że zmienia to mapę zapłonu, ale przecież gaźnik jest otwierany mechanicznie nie elektrycznie więc jaka mapa zaplonu. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć.

Tutaj podaje linka: http://allegro.pl/item1040174765_modul_zap...dblokowany.html

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem dość nowy w dziedzinie motocykli. Mam crossa 125 ccm. Czterosuw. Znalazłem na allegro "odblokowany" moduł zapłonowy. Napisałem maila do kolesia, z zapytaniem jak to działa i dowiedzialem się że zmienia to mapę zapłonu, ale przecież gaźnik jest otwierany mechanicznie nie elektrycznie więc jaka mapa zaplonu. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć.

Tutaj podaje linka: http://allegro.pl/item1040174765_modul_zap...dblokowany.html

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedź.

silnik uzyskuje wyższe obroty, i zapłon mieszanki [iskra] następuje w innym momencie.

z gaznikiem niema to wiele do czynienia aczkolwiek zmień jeszcze dyszę główną na wiekszą np

masz 85 sprubuj na 100 albo nawet więcej i przekombinuj

położenie iglicy, i skład mieszanki a będzie więcej powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej - mapa zapłonu czyli kąt wyprzedzenia. Ale...chińskie 125 4T nie zawsze są blokowane więc możliwe że z tym modułem będzie jeździł tak samo. Albo i gorzej bo tak też się zdarza w chinolach. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam proby "tuningu" chinczyka, one sa robione z plasteliny i przy standardowej mocy silnik szybko sie skonczy a co tu mowic jak go "podrasujesz";) a w ogole chinskie pojazdy sa niebezpieczne dla zdrowia i zycia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem dość nowy w dziedzinie motocykli. Mam crossa 125 ccm. Czterosuw. Znalazłem na allegro "odblokowany" moduł zapłonowy. Napisałem maila do kolesia, z zapytaniem jak to działa i dowiedzialem się że zmienia to mapę zapłonu, ale przecież gaźnik jest otwierany mechanicznie nie elektrycznie więc jaka mapa zaplonu. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć.

 

 

Kolego, mape zaplonu to maja motocykle z komnputerowym zarzadzaniem silnika, a nie twoj chinski pierdoped. Modul zaplonu ma tylko zaprogramowana pewna krzywa, lub punkty zaplonu zalezne od obrotow.

Nie wiem na czym polega "odblokowanie" ale podejrzewam ze tylko na przyspieszeniu zaplonu, co moze byc zabojcze dla twego silnika na dluzsza mete.

Tak ze sadze ze to jakis balach, ktorym nie powinienes zaprzatac sobie glowy.

Zreszta czego spodziewasz sie za 15 zl ?

Ja raczej mysle ze sprzedawca liczy na sprzedanie duzej ilosci tych modulow po niskiej cenie, zmiana modulu polepszy tylko samopoczucie kupujacym, a on zarobi troche pieniedzy.

Nikt nie bedzie w stanie mu udowodnic ze osiagi sie poprawily czy nie, bo przeciez nie wydasz 200 zl na hamownie zeby to sprawdzic ???

Zapomnij o tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Modul zaplonu ma tylko zaprogramowana pewna krzywa, lub punkty zaplonu zalezne od obrotow. (...)

Ta cała krzywa może nawet nie wynikać z konstrukcji modułu, a z tego że impulsator przy większych obrotach wytwarza większe napięcie, co oznacza, iż owo napięcie szybciej osiąga próg wyzwolenia tyrystora. Ci z Zhonghua lubią takie manewry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...