Skocz do zawartości

Otwarty Puchar Lubelszczyzny


poker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po takich numerach nikt normalny, zwłaszcza z daleka, nie przyjedzie

bo i po co przyjeżdżać? jechać przez Całą Polskę aby (mimo żadnych niezgodności w stosunku do regulaminu) się okazało, że nie przyjmiecie zgłoszenia i odprawicie z kwitkiem?

 

prawdę mówiąc myślałem, że ktoś poszedł po rozum do głowy i mimo niechęci PZM-u do popularnych imprez motocyklowych, spróbował coś z tym zrobić -zawiodłem się Twoimi wypowiedziami, bo mimo rangi "zawodów" trochę profesjonalizmu ze strony organizatorów by się przydało

 

jeżeli czegokolwiek się "obawialiśmy" to niepotrzebnych zagrożeń dla uczestników. jeżeli nadal nie rozumiesz, wybacz ale chyba będziesz musiał nauczyć się z tym żyć.

ja nie chcę uczyć się z tym żyć, chcę abyś mi wytłumaczył na czym polega różnica w zagrożeniu dla uczestników w skutek uczestnictwa na motocyklu typu supermoto względem sporta?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chcę uczyć się z tym żyć, chcę abyś mi wytłumaczył na czym polega różnica w zagrożeniu dla uczestników w skutek uczestnictwa na motocyklu typu supermoto względem sporta?

 

napisałem parę postów powyżej. przewidywalny tor jazdy. jest inny dla supermoto i inny dla motocykli sportowych. jeździmy "na codzień" z zawodnikami supermoto co daje pogląd na możliwe zagrożenia.

jeżeli nadal nie rozumiesz, proponuję start w pp supermoto na sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takich numerach nikt normalny, zwłaszcza z daleka, nie przyjedzie

bo i po co przyjeżdżać? jechać przez Całą Polskę aby (mimo żadnych niezgodności w stosunku do regulaminu) się okazało, że nie przyjmiecie zgłoszenia i odprawicie z kwitkiem?

 

prawdę mówiąc myślałem, że ktoś poszedł po rozum do głowy i mimo niechęci PZM-u do popularnych imprez motocyklowych, spróbował coś z tym zrobić -zawiodłem się Twoimi wypowiedziami, bo mimo rangi "zawodów" trochę profesjonalizmu ze strony organizatorów by się przydało

ja nie chcę uczyć się z tym żyć, chcę abyś mi wytłumaczył na czym polega różnica w zagrożeniu dla uczestników w skutek uczestnictwa na motocyklu typu supermoto względem sporta?

 

Przyjacielu

Proponuję abyś sam spróbował zorganizować podobną imprezę. Jak już Ci się juz to uda, wtedy podziel się na forum z nami swoimi wnioskami. Negować czyjeś pomysły jest łatwo i pewnie przyjemnie.

 

Na koniec.

Z całą pewnością jeżeli pojawiłbyś się na miejscu, nikt nie odprawił by Ci z kwitkiem. Jeszcze nie poznałeś najwyraźniej tej części naszego kraju i ludzi tu mieszkających. Nie mamy na miejscu prawdziwego toru, ale to co mamy wykorzystujemy dla budowania pozytywnego wizerunku motocyklistów.

 

Życzę więcej luzu i zastanowienia nad wypowiadnymi osądami. Chcesz wiedzieć więcej -możemy zdzwonić się i porozmawiać.

Pozdrawiam

Pruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w dyskusję / spór...

 

Jeśli się leci plastikiem przed SM, to spoko - ale przy próbach wyprzedzania w winklach, może być naprawdę niebezpiecznie.

 

Być może jeździec na SM, goniący za sportem, podobnie to odbiera - nie wiem. A może jemu akurat nie robi. Dla mnie (na sporcie) tor jazdy supermoto jest po prostu 'niekomfortowy' i nieprzewidywalny. Zmusza mnie do nienaturalnych zachowań. W efekcie winkiel staje się stosunkiem przerywanym, zamiast płynną sprawą ; )

 

Dla jaj i w celu spróbowania, można sobie razem polatać - ale żeby zawody mieszane urządzać, to już bym się nie pisał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negować czyjeś pomysły jest łatwo i pewnie przyjemnie

ja nie neguję pomysłów - wręcz przeciwnie - przeczytaj mój pierwszy post w temacie!

neguję zachowanie organizatora, który w regulaminie pisze o "dowolnych" motocyklach w różnych klasach, po czym czytamy, że jednak motocykle supermoto to już nie są motocykle "dowolne" i są be bo kolesie na supermoto mają "inny przewidywalny" tor jazdy i dlatego lepiej żeby nie jechali w imprezie

zaraz się pewnie jeszcze dowiemy, że enduro mają jeszcze inny i też jednak lepiej może niech nie jadą, streety i nakedy także

ludzie! - przecież robicie ta imprezę chyba dla amatorów, duża część z potencjalnych uczestników pewnie niezależnie od tego czym przyjedzie to będzie nieprzewidywalna!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, choć się mało tu udzielam, to zawsze jako ten 'niemy' podzielałem Twoje poglądy. Faktycznie, może po prostu te przepisy dość niefortunnie zostały sklecone.

 

... ale w kontekście samej jazdy...

 

Ja wiem, że 'nieprzewidywalny' idiotycznie brzmi, i można tak o każdym powiedzieć. Twierdzę jednak, że amatora na sporcie 'wyczujesz' łatwiej, niż zawodnika na SM. Tam się ewidentnie tory jazdy niebezpiecznie 'krzyżują'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neguję zachowanie organizatora, który w regulaminie pisze o "dowolnych" motocyklach w różnych klasach, po czym czytamy, że jednak motocykle supermoto to już nie są motocykle "dowolne" i są be bo kolesie na supermoto mają "inny przewidywalny" tor jazdy i dlatego lepiej żeby nie jechali w imprezie

zaraz się pewnie jeszcze dowiemy, że enduro mają jeszcze inny i też jednak lepiej może niech nie jadą, streety i nakedy także

 

supermoto przyjechało jedno i w zawodach wystartowało.

sędzia i dyrektor zawodów są także od tego aby podejmować decyzje w czasie trwania zawodów.

sławciu daj spokój temu panu, nie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kolejny termin planujecie ? Ktos kto był może opisać jak było ?

 

 

27 czerwca. więcej informacji, regulamin i harmonogram znajdą się zapewne już dzisiaj na stronie pucharu.

http://lublin.riders.pl/forum/viewtopic.php?t=4991

Edytowane przez paradise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulamin mówił o dowolnych motocyklach więc i nawet chopperem mozna było startowac i skuterem xD pytanie mam jak było z chłopakami którzy nie mieli zarejestrowanych motocykli? jak dzwonilismy to wyszło na to ze mielismy zarejestrowac motocykle nie dopuszczone do rejestracji... interesujące boo? "musi byc ważny przegląd techniczny" to ciekawe po co sie płaci to wpisowe? przegląd techniczny powinien przechodzic przed zawodami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tej kwestii to raczej stoję po stronie organizatorów

impreza amatorska, sprzęty zarejestrowane, z ważnym OC i NNW i z ważnym badaniem technicznym to konieczność

ponadto każdy uczestnik ubrany w ciuchy motocyklowe

w ten sposób organizator nawet powinien się zabezpieczyć aby w razie "w" nie być obciążonym dodatkowymi kosztami lub nawet postępowaniem prokuratorskim gdybyś coś komuś zrobił motocyklem nie posiadającym badań technicznych i bez ubezpieczenia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumie impreza amatorska... jestem amatorem mam ktm'ca nie zarejestrowanego... sprowadzony z ang... wszystko 100% sprawne... niby cos tam wspiminali o NW ale przez telefon, nic w regulaminie nie pisało:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestnicy są zobowiązani do posiadania ubezpieczenia NW.

Cytat z dokumentu "Regulamin Uzupełniający Pucharu Lubelszczyzny I Runda 23 Maja 2010 (PDF)", dostępnego na stronie Pucharu.

 

Ja jednak proponowałbym z lekka odpuścić organizatorom. Impreza jest amatorska, wszyscy chcą jak największej frekwencji, ale też możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dajmy im działać, nie od razu Rzym zbudowano - organizatorzy też potrzebują nieco czasu aby wszystkie sprawy dotrzeć. Jestem przekonany, że jeśli ktoś zgłosi się w porę to nie zostanie wygoniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Poproszę o harmonogram imprez w Lublinie, żebym mógł skopiować i wkleić u siebie na stronie - zawsze jacyś absolwenci zainteresują się sportem, więc nie będą świrować po ulicach.

 

Spasiba :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...