Skocz do zawartości

Przekładki sprzęgłowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zapytam dość szybko i konkretnie przekładki sprzęgłowe zostały lekko przegrzane tj. nabrały koloru niebieskiego, ale się nie zwichrowały wg serwisówki czyli warp limit do 0.2 mm jest w normie,o przegrzaniu nic nie mówi jak to jest w przypadku tarcz, zużycia brak przebieg 5000km. Motocykl to kawasaki z750 07'. Ze względu że szykuje mi się wyjazd a potrzebuje zrobić sprzęgło na już, a dostępne od ręki mam tarcze ze sprężynami ebc src 38 kevlarowe bo moje stare się zużyły w ciężkich warunkach przegrzewając właśnie przekładki więc czy nadają się do użytku ?, bo z tego co czytałem zdania są podzielone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będą podzielone, ponieważ zastosowanie tych przekładek to 50/50 % że będą działać lub nie.

Jeśli są fioletowe to znaczy, że zostały przegrzane, pytanie w jakim stopniu straciły swoje właściwości, a tego na oko się nie oceni.

 

Ja bym zalecił wymianę !

 

A swoją drogą, 5000 i sprzęgło do wymiany ???, Coś Ty mu robił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi nadczynność lewej dłoni :biggrin:

Jeżeli montujesz nowe tarcze to i nowe przekładki.

Stare pozostawiamy jeżeli nie wykazują zużycia lub śladów przegrzania.

Raz przegrzane tarcze będą się szybko wichrowały i nie będą współpracowały z tarczami sprzęgłowymi na całej powierzchni a reszta to temat na pracę magisterską.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło załatwiłem na własne życzenie tak jak Piotr napisał nadczynność lewej dłoni :) , w takim razie lepiej będzie odpuścić ten wyjazd i poczekać na przekładki, a taka ładna pogoda się zapowiada na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...