Skocz do zawartości

Śruba od silnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już prałeś w to młotkiem to śruba pewnie już dawno sklepana. Masz nie wiele do stracenia więc może spróbuj jakimś wiertarko-młotem udarowym. Oczywiście musi posiadać opcje ustawienia na sam udar bez obrotów. potem tylko kwestia dobrania odpowiedniej końcówki i można próbować. Powodzenia.

 

Czyli że jak mam młot udarowy do zrywania tynku i znajdę końcówkę to się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale za to próbowałem podnieść silnik lewarkiem. Bez skutku.

 

 

Może faktycznie z pomocą jednej lub dwóch osób spróbuj "po balansować" (ręcznie - na lewarku nie masz wyczucia i mogłeś spowodować naprężenia w innym kierunku które skutecznie blokują śrubę) jednocześnie silnikiem, wahaczem i próbując wyciągnąć/wykręcić śrubę, może tu leży problem.

 

Co do młota udarowego jeśli posiadasz to spróbuj ale myślę że do sprawy musisz podejść delikatnie i z wyczuciem.

Edytowane przez Toolman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale za to próbowałem podnieść silnik lewarkiem. Bez skutku.

 

ja jak musiałem wyciągnąć ostatnio nóżkę centralną, to zrobiłem tak, ze przechyliłem moto na nóżce bocznej wtedy wahacz wraca na swoje miejsce,

ja sobie przywiązałem moto do belki na suficie żeby mi nie poleciał bo sam zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znany i kochany są dwie możliwości: motocykl po dzwonie i łańcuch którzy był przez dłuższy czas zbyt mocno napięty. Obie sytuacje po prostu skrzywiły oś lub zrobiły w niej wżer teraz rączki do bozi i modlitwy żeby grzanie pomogło jak nie pomoże 100 w gardło wiertło i rozwiercanie osi. Potem trzeba zrobić nową. Materiał na nowa znajdziesz na szrocie wały samochodowe potocznie znane półosiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie pocieszył. Gdzie mogę załatwić/pożyczyć jakiś palnik/lutlampę w warszawie? Bo nie mam kompletnie do tego dostępu, nikt nie posiada, a ja się na tym nie znam.

 

A taki palnik turystyczny na naboje się nada żeby to odpowiednio podgrzać?

Edytowane przez Wiesuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gazowym na propan-butan w sprayu? Dostępne w sklepach dla majsterkowiczów.

 

A orientujesz się może gdzie znajduje się takowy na terenach Warszawy? Bo ja nigdy nie odwiedzałem i nie wiem nawet jak wygląda taki sklep (tak wiem, żaden ze mnie mechanik czy jaktam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj palnika kieszonkowego (po anglikańsku zwie się to Pencil Torch) a butlę do nabijania ronsona powinieneś dostać w większości kiosków. Ale jednym może być ciężko bo zanim porządnie nagrzejesz to będzie trzeba z 3 razy nabijać.

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z elektroniką są czasem takie małe palniki, służą do grzania cyny chyba. Ale z taką efektywnością będziesz cały dzień to grzał. :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się może gdzie znajduje się takowy na terenach Warszawy? Bo ja nigdy nie odwiedzałem i nie wiem nawet jak wygląda taki sklep (tak wiem, żaden ze mnie mechanik czy jaktam).

A mało masz tu kastoram, lirojów merlinów czy innych obich?

 

Ten ołówkowy palniczek jest tani (kiedyś wyczaiłem po 5zł/szt.), ale w sumie beznadziejny. W moim po nagrzaniu porozchodziły się wszystkie części mocowane na wcisk. Musiałem go polutować. Problemu małego zbiorniczka nie przeskoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu nada, do tego jeszcze butla potrzebna. Z tym ze uwazaj podczas grzania abys nie przedobrzyl...

 

Przedobrzył znaczy się żebym jej nie zamienił w płyn czy jak? Ja nigdy się palnikiem nie bawiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...