Skocz do zawartości

Treningi Jazdy


tornowodwor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, trzeba było najpierw sprawdzić cennik z Poznania :). Ale godzina w Poznaniu wychodzi taniej.

 

 

Wychodzi taniej? 250zł/dzień Nowodwór a Speed day 540zł/dzień???? Tyle samo wyjazdów a na Nowodworze dodatkowo bieg kontrolny. Wolne jazdy w tygodniu na t. Poznan - gdy mam do przejechania prawie 1000km w obie strony i możliwość jeżdżenia przez 2h już nawet za darmo - w żadnym wypadku nie wychodzi taniej... Nie podnieśliśmy ceny ze względu na to, że jest "i tak dużo chętnych" albo że "jest popyt" itd itp. Na pierwszej edycji nie zorganizowaliśmy np. wirażowych i kilka innych ważnych spraw które już były na drugiej imprezie (np., Agregat prądowy, serwis opon, 2x wiecej obsługi itd). Cena będzie już stała i nie przewidujemy żadnych podwyżek. Dodam jeszcze, że nie zniechęcam w żadnym wypadku do jeżdżenia na Tor Poznań. Jest to tor homologowany i ceny które tam obowiązują odzwierciedlają koszty jakie ponosi tam organizator. Szkoda tylko że imprezy tam dla motocyklistów są tak rzadkie, obowiązuje limit głośności i nie ma treningów w weekend'y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej edycji nie zorganizowaliśmy np. wirażowych i kilka innych ważnych spraw które już były na drugiej imprezie (np., Agregat prądowy, serwis opon, 2x wiecej obsługi itd). Cena będzie już stała i nie przewidujemy żadnych podwyżek.

Czyli w cenie jest wymiana opon z wywazaniem?

 

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś nie podoba cena lub coś innego, to może po prostu nie przyjeżdżać, zamiast biadolić. Cena jest umiarkowana, biorąc pod uwagę ilość ludzi i sprzętu tam zaangażowanych. Oczywiście jakość toru w poznaniu jest bez porównania lepsza, ale lotnisko też ma swoje zalety. Nikt ponadto nie mówił, ze impreza jest non-profit. Wg mnie nawet powinna przynosić zysk organizatorom.

Co do organizacji to mam konkretne drobne zastrzeżenia:

- Napieprzająca bez przerwy i bez sensu zbyt głośna muzyka,

- Palenie gumy jak na wiejskim jarmarku,

- Opóźnione czasy wyjazdów poszczególnych grup na trasę,

- Lekki bałagan organizacyjny, szczególnie przy podziale na grupy zaawansowania - np. w grupie 'zawodniczej' jeździli początkujący.

 

Nie byłem od samego początku, więc nie wiem czy był jakiś wstęp/instruktarz odnośnie zachowania na torze.

 

Ale podsumowując - impreza warta czasu i pieniędzy, a najważniejsze, że nikomu nic się nie stało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś nie podoba cena lub coś innego, to może po prostu nie przyjeżdżać, zamiast biadolić. Cena jest umiarkowana, biorąc pod uwagę ilość ludzi i sprzętu tam zaangażowanych. Oczywiście jakość toru w poznaniu jest bez porównania lepsza, ale lotnisko też ma swoje zalety. Nikt ponadto nie mówił, ze impreza jest non-profit. Wg mnie nawet powinna przynosić zysk organizatorom.

Co do organizacji to mam konkretne drobne zastrzeżenia:

- Napieprzająca bez przerwy i bez sensu zbyt głośna muzyka,

- Palenie gumy jak na wiejskim jarmarku,

- Opóźnione czasy wyjazdów poszczególnych grup na trasę,

- Lekki bałagan organizacyjny, szczególnie przy podziale na grupy zaawansowania - np. w grupie 'zawodniczej' jeździli początkujący.

 

Nie byłem od samego początku, więc nie wiem czy był jakiś wstęp/instruktarz odnośnie zachowania na torze.

 

Ale podsumowując - impreza warta czasu i pieniędzy, a najważniejsze, że nikomu nic się nie stało.

 

Myślę, że zadowolić wszystkich się nie da i nawet gdyby treningi były za 10zl/dzień to znaleźliby się tacy którzy zapytaliby "a dlaczego nie po 5zl?" albo teksty "na ulicy jeżdżę sobie za darmo a tu aż tyle?..." Co do uwag...

Ustawione kolumny z których leciała muzyka miały służyć jako nagłośnienie do wydawania komunikatów a muzyka miała być jedynie w przerwie. W niedziele rano, po podłączeniu sprzętu okazało się że mikrofon nie działa :icon_evil: Nasz DJ chciał się na cos przydać ale troszkę przesadził…

Co do palenia gumy: to trochę śmieszne ale dla 400 ludzi publiki, to palenie gumy było jedną z największych atrakcji tych treningów. Odnośnie publiki to planujemy monitoring zakrętów i ustawienie telebimu. Pomysł jest ciekawy, zamierzenia wysokie ale musimy się liczyć z kosztami i na pewno nie chcemy obarczać nimi samych motocyklistów. Odnośnie „wiejskich jarmaków” to nie słyszałem żeby na owych odbywało się regularnie „palenie gumy”-ale chętnie bym to zobaczył. :biggrin:

Jeśli mowa o opóźnieniu w wyjazdach to trwało ono 5minut i wyrównaliśmy je wykorzystując przerwę miedzy grupami. W trakcie imprezy było aż 5 (niegroźnych na szczęście) wywrotek i w związku z tym to opóźnienie wydaje mi się i tak do zaakceptowania. W przyszłości będziemy się starać aby go nie było w ogóle.

Odnośnie podziału na grupy... Liczyliśmy na rzetelną ocenę własnych umiejętności przez uczestników. W 90% a może nawet więcej tak właśnie było. Ludzie jechali tam gdzie powinni a jeśli nawet się pomylili to przychodzili i prosili o przeniesienie do innej grupy. Następnym razem zwrócimy na to większą uwagę i jeśli ktoś będzie się bardzo "wyróżniał" to poprosimy go o zmianę grupy ;) :wink:

Co do instruktarzu to tak jak ostatnio był on wydawany na pierwszych sesjach, przed samym wjechaniem na tor.

11 lipca mam nadzieję, że zobaczymy sie ponownie, oby pogoda znowu trafiła się taka jak ostatnio i jak już wspomniano - nie będzie żadnych groźnych wypadków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Myślę, że zadowolić wszystkich się nie da i nawet gdyby treningi były za 10zl/dzień to znaleźliby się tacy którzy zapytaliby "a dlaczego nie po 5zl?" albo teksty "na ulicy jeżdżę sobie za darmo a tu aż tyle?..." Co do uwag...

 

Proste - nigdy nie dogodzisz wszystkim. Fajna impreza - fajny tor dajacy mozliwosc szlifowania umiejetnosci. (choc nieco za szybki dla mojej 98 konnej VTR'ki :)

Macie we mnie stalego bywalca.

Z uwag - czas pomyslec o paddocku bo (nie chce byc zlym prorokiem) wloczacy sie gapie albo z czasem doprowadza do wypadku no i moga pojawic sie kradzieze (jednak troche tego stuffu tam lezy a nie kazdy przyjezdza z ekipa czy z moto na przyczepie)

A i prosze o kategorie dla seniorow :):):)

 

BTW czesc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czesc

Siem dzialo w niedziele :)

Przyjechalem a tam pusto - tylko zdarzylem sie przywitac zaczelo padac...

Nie bedzie mietnkiej gry pomyslalem :)

do 11 latalismy we 3-5 moto do bolu po lekko wilgotnym...

Potem wyschlo i zaczeli sie zjezdzac inni, rozpoczela sie grupowa jazda w fantastycznych warunkach.

Bylo jak zwykle zajebiscie - zalapalem sie nawet do biegu kontrolnego i to jako przedostatni :)

Za dwa tygodnie 14-15.08 wyscigowy weekend.

Dzieki chlopaki ze Wam sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...