Skocz do zawartości

jaki Rollgaz na 2 linki??


arbuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problemw moim Uralo, to ze jest to rusek nie ma tu znaczenia. chodzi mianowicie o to ze mam chudsza kierownice i stary ruski rollgaz ma luzy :/ kupilem sobie ladne raczki natomiast nie mam rollgazu. slyszalem ze jest rozwiazanie od simsonka/emzetki wziac rollgaz zakup rzedu 10 zlotych co by mnie cieszylo :) ale tam jest tylko 1 linka..sa reduktory jakies od motorowerkow z jednej linki wychodzi druga do smarowania ale to kosztuje chyba z 80 zlotych i jest to powiedzmy prowizorka.nie wiecie skad wziac jakis prosty rollgaz tani na 2 linki ciagnace. pytalem na motobazarze dzis ale nie maja ludzie ...od japonca nie dobiore pewnie...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po cholere kupiles nietypowa kierownice, ale jedyny pewny sposob umieszczenia rollgazu na niej to wcisniecie tulei na srednice rollgazu, albo dospawanie kawalka rurki o wlasciwej srednicy - wcisniecie rollgazu na zwinietej gazecie, czy nalepienie tasmy elektrycznej aby `powiekszyc` srednice pod rollgaz nie gwarantuje ani bezpieczenstwa, ani dlugiego dzialania (jesli o tego typu `patentach` myslales ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziekuje...chcialem sie tylko dowiedziec czy jest szanasa dobrania rollgazu od jakies prostego motocykla ktory ma kierownice o mniejszej srednicy. Kierownice kupilem... razem z motocyklem i ........luzem na rollgazie. Nie chcialbym z niej rezygnowac poniewaz ma dla mnie idealny ksztalt :D :)

 

dziekuej za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka w pewnym momencie dochodzi do lacznika z ktorego wychodza 2 linki.

Oczywiscie mozesz dostac rollgazy Magury z lat 60 / 70 tych z dwoma linkami, ale to cie nie ratuje bo srednica kierownicy jest taka sama jak oryginal w ruskach nie mowiac o cenie nawet uzywanej Magury.

Ta srednica jest standartem i jest b.malo motocykli ktore maja kierownice o wiekszej / mniejszej srednicy od tego standartu ( np HD, ktory ma kierownice o srednicy 1 cala czyli 25.4 mm w porownaniu do 22 mm ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze....

Kiedy miałem „Syrenkę" na dwóch kołach (stare to były czasy Adaś Medyna kiwa pewnie teraz głową) miałem założone trzy gaźniki od MZ. Jeden rolgaz ciągnął trzy linki, a reduktor zrobiłem sam.

Jest to proste urządzonko które możesz zrobić sam bez specjalnych narzędzi. (zapomnij o 80 zeta)

Kawałek aluminiowej rurki średnicy około 22mm w środek dopasuj kawałek pręta który będzie tłokiem (może być z tworzywa tekstolit inne) Z jednej strony centralnie wiercisz otwór na linkę ciągnącą, z drugiej dwa otwory symetrycznie na linki od gaźników. Dalej - trzeba zrobić przecięcia piłką na wprowadzenie linek i nawiercenia pod końcówki linek (podobnie jak to jest zrobione w przepustnicy gaźnika)

Rurkę zamykasz korkami w których musisz zrobić oparcie pod końce linek.

W zależności od potrzeby możesz dać sprężyny w środku tego patentu dla zrównoważenia sił, lub zwiększenia odbijania gazu twoja dowolność

Skok przepustnic w gaźnikach określa długość całego patentu. Patent najlepiej schować pod zbiornikiem paliwa.

 

Mam rodzinkę za Płońskiem będzie można Was odwiedzić przy okazji

Jeśli tak to daj namiary na E-mail’a / PW

Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz. Chyba tak zrobie :D ale nie ukrywam ze troszke roboty jest..... Rurke juz mam z nierdzewki a za "tlokiem" musze sie rozejrzec. Pewnie mi sie troche zejdzie poniewaz jestem w domu raz na 2 tygodnie (do konca czerwca) a motocykl stoi na ceglach :) ... Sloneczko tak pieknie swieci a ja piechota chodze :

Czytalem o Twojej Syrence (w ramie Zundappa?) w SM... :o :D Szacunek powalila mnie na kolana......

Podziwiam ludzi, ktorzy nie boja sie pogrzebac i cos przerabiac, sam mam pare przerobek :)

 

Jeszcze raz dzieki za patent.

 

pozrawiam ;)

 

Zapraszam do Plonska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...