Skocz do zawartości

zx12 problem z obrotami,dławi sie


Rekomendowane odpowiedzi

nie przy rozrządzie nie grzebane.to sie stalo nagle,silnik sam w sobie dobrze pracuje,nie stuka,nie dzwoni,jest cisza,tylko ma problem z obrotami.

na pierwszy rzut oka to wyglada jak mialby przyspieszony zapłon.

ale jak nie czujniki,położenia wałka i wału to co!?

Edytowane przez szkudlar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przy rozrządzie nie grzebane.to sie stalo nagle,silnik sam w sobie dobrze pracuje,nie stuka,nie dzwoni,jest cisza,tylko ma problem z obrotami.

na pierwszy rzut oka to wyglada jak mialby przyspieszony zapłon.

ale jak nie czujniki,położenia wałka i wału to co!?

masz dostep do drugiej ZX 12 wiec ja przelozylbym cala listwe wtryskowa

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wtryski.opcje mi sie konczą.mozliwe ze gdzies jakies przebicie jest i przez to.

dziwnie nieraz odbije rozrusznik i strzeli w filter.a puzniej w rure ogniem

 

szkudlar co do kompa to powienien miec Kubacki w rydzynie w koncu jest dilerem kawy, jezeli nie ma to na 100% jest w liberty motors w poznaniu.

a zadzwonie jutro do rydzyny

 

chyba ze ktos ma jeszcze jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Ten motocykl to oryginał ??

 

Napisz proszę jeszcze czy podczas prób składasz wszystko do kupy, czy tylko po łebkach.

 

Może daleko szukasz, a problem tkwi w pierdołach, np. Czujnik przechyłu motocykla, on nie wywala błędów na fi, a powoduje gaśnięcie motocykla.

Piszesz, że masz padnięte zegary, działa kontrolka luzu ?

Może jest słaba masa na silniku.

Może masz uszkodzoną kostkę ( przełącznik zespolony ) na kierownicy.

Może masz padniętą stacyjkę.

 

Czytam ten temat od początku i ciekaw jestem jego finału.

 

Może warto spróbować innej metody jeśli masz dawcę, zacznij wkładać po kolei twoje części do dawcy, zacznij od sterownika, potem pompa, listwa wtryskowa, czujniki położenia wałka i wału.

Może masz padnięte kilka rzeczy i wymieniając jedną nie likwidujesz problemu.

Wkładając swoje części do dawcy, dojdziesz w końcu do tego co jest padnięte, no chyba że zostanie ci goła rama, a tamten dalej będzie chodził :)

 

Przypomniała mi się podobna sytuacja, co prawda z samochodu ( bodajże nissan almera )

Samochód posiadał dwa czujniki, jeden na wale, a drugi na wałku rozrządu, zachowywał się podobnie jak twój. Diagnostyka wykazywała błąd czujnika położenia wałka rozrządu, ale on był dobry, wymiana na nowy nie przynosiła, żadnego efektu, co się okazało ? Rozrząd ( łańcuch podobny jak w motocyklu ) był już tak zużyty, że różnica pomiędzy impulsami z wału i wałka była tak duża, że komputer widział to jako błąd, po wymianie łańcuszka wszystko wróciło do normy. ( jak się później okazało była to dość częsta usterka w tym modelu ).

Może warto dźwignąć dekiel i zobaczyć jak wyglądają znaki ??

 

Sprawdź jeszcze cewki, ale szczerze wątpię.

Edytowane przez szparag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz że lubi strzelić w dolot;> A sprawdź panie czy fajki na 2 i 3 garze masz założone odpowiednio(zamień miejscami). Ja prawie utopiłem kolektor w samochodzie jak z bezczelnej ciekawości zmieniłem kolejność zapłonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz że lubi strzelić w dolot;> A sprawdź panie czy fajki na 2 i 3 garze masz założone odpowiednio(zamień miejscami). Ja prawie utopiłem kolektor w samochodzie jak z bezczelnej ciekawości zmieniłem kolejność zapłonów.

fajki sa na miejscu na 100%.

po za tym bralem tez fajki z innego motocykla

 

Mam takie pytanko.

Ten motocykl to oryginał ??

 

Napisz proszę jeszcze czy podczas prób składasz wszystko do kupy, czy tylko po łebkach.

 

Może daleko szukasz, a problem tkwi w pierdołach, np. Czujnik przechyłu motocykla, on nie wywala błędów na fi, a powoduje gaśnięcie motocykla.

Piszesz, że masz padnięte zegary, działa kontrolka luzu ?

Może jest słaba masa na silniku.

Może masz uszkodzoną kostkę ( przełącznik zespolony ) na kierownicy.

Może masz padniętą stacyjkę.

 

Czytam ten temat od początku i ciekaw jestem jego finału.

 

Może warto spróbować innej metody jeśli masz dawcę, zacznij wkładać po kolei twoje części do dawcy, zacznij od sterownika, potem pompa, listwa wtryskowa, czujniki położenia wałka i wału.

Może masz padnięte kilka rzeczy i wymieniając jedną nie likwidujesz problemu.

Wkładając swoje części do dawcy, dojdziesz w końcu do tego co jest padnięte, no chyba że zostanie ci goła rama, a tamten dalej będzie chodził :)

 

Przypomniała mi się podobna sytuacja, co prawda z samochodu ( bodajże nissan almera )

Samochód posiadał dwa czujniki, jeden na wale, a drugi na wałku rozrządu, zachowywał się podobnie jak twój. Diagnostyka wykazywała błąd czujnika położenia wałka rozrządu, ale on był dobry, wymiana na nowy nie przynosiła, żadnego efektu, co się okazało ? Rozrząd ( łańcuch podobny jak w motocyklu ) był już tak zużyty, że różnica pomiędzy impulsami z wału i wałka była tak duża, że komputer widział to jako błąd, po wymianie łańcuszka wszystko wróciło do normy. ( jak się później okazało była to dość częsta usterka w tym modelu ).

Może warto dźwignąć dekiel i zobaczyć jak wyglądają znaki ??

 

Sprawdź jeszcze cewki, ale szczerze wątpię.

nie do konca oryginał.

pierwszy temat zaczol pisac muj kolega ja bylem za granica(kiedy mu sie zepsuł)ale to szczeguł

 

wymienialem juz

czujnik walu walka,fajki,moduł,(kontrolka luzu jest,ale liczniki od 12 oryginal sie nie podepnie inne sa/przerobione)

do dawcy nie przełoże bo ma zatarte panewki,(jest rozebranay w mak)

motocykl wczesniej spadł ze stojaka jakis tydzien wczesniej,tez mysle o czujniku polozenia moto ale tydzien smigal bez problemu.

no rozrzad musze sprawdzic.ale dziwne bo chodzi prawie normalnie.

Edytowane przez szkudlar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po upadku któryś z przewodów ucierpiał. Musisz szukać który z przewodów jest nadcięty, pęknięty, przerwany.

kable nie dostaly niczym.motocykl upadl na prawa strone,ale nie mocno,spadł z podnosnika,

 

 

moze naprawde to jakas pierdola,ale cieżko ją znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...