Skocz do zawartości

Alpy 2-7 czerwca


calehiyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Plan jest taki: 2.06 godz. 13 wyjazd z wawy, około 19 Cieszyn. O 21 Wiedeń. Na kempingu trzeba być do 22, żeby zdążyć do pobliskiego chińczyka, gdzie za 7 euro żre się ile się chce :bigrazz: . 3.06 rano wyjazd do Zell am See. Nocleg tam to od 18 do 25 euro w pensjonatach lub kemping seacamp. Są na nim boksy z żywopłotu. Na ziemi trawa i gres. 4.06 śmiganie po trasie. Jedziemy w tę i z powrotem. Robimy zdjecia świstakom i górom. Dużżżżo zdjęć. Wracamy na kwaterę lub kemping. Robimy flaszkę lub dwie bo w Austrii można mieć 0,5 promila i 05.06 ruszamy do Wiednia. W Wiedniu można coś tam zwiedzić (jeździmy metrem) i zaliczyć wesołe miasteczko. Na wieczór flaszka. 6.07 wracamy. Wszystko jak nie zasypie trasy snieg. Lub jak cos nie tak z pogodą możemy skoczyć do Villach. Tam mamy Villachalpenstrasse i Planicę i pizze włoską w Traviso. Są tam fajne trasy. Nic nie stoi na przeszkodzie przesiągnąć wyjazd do 7.06.

 

Ktoś chętny?

Edytowane przez calehiyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

też myślałem o alpach na weekend czerwcowy, tylko chciałem jechać do Szwajcarii.

Z tym, że to 4,5 tyś km, trochę za dużo na 4-6 dni. Chętnie zabiorę się z Tobą, ciekawie brzmi Twój plan, szczególnie wieczorny :flesje:

Mogłabyś wstępnie określić trasę? Do weekendu czerwcowego jeszcze ponad miesiąc, nie wiem jak będzie z urlopem i finansami ale jestem dobrej myśli.

 

a swoją drogą, skąd tyle wiesz o kempingach po drodze, robiłaś już tą trasę??

Edytowane przez marcin_białystok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no mam chrapke na jeden week w Alpach, termin moge przelknac...ale szkoda ze jedziecie "tylko do Austrii", bo ode mnie na jeden week to za daleko. Do Szwajcarii lub Wloch mysle ze bym sie zmiescil.

Coz zycie, milej wyprawy :crossy:

Edytowane przez Plaster83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa mniej więcej wygląda tak:

Alpy 2010

 

Powrót z Villach to raczej przez Graz do Wiednia.

 

Odległość 1300 km, powrót będzie krótszy bo ok 1000 km, więc wcale nie tak dużo :bigrazz:

 

Co do noclegów to tak naprawdę zależy ile osób będzie jechało - na razie są 2 lub 3. Przy takiej ilości lepiej jest nocować pod namiotami. Natomiast jeśli by jechało więcej osób to bardziej będzie się opłacało wynajmować bungalowy domki itp.

 

W Wiedniu planowany jest nocleg w Camp Wien West - dokładne ceny O TU.

W Zell am Zee nocleg w SeeCamp - ceny O TU To bardzo ładny camping, jego dużą zaletą jest dostępność pralni i suszarni, także za ok 2euro można sobie w ciągu 2h wyprać i wysuszyć wszystkie ciuchy - w razie brzydkiej pogody.

W okolicach Villach jest dużo campingów jednak tam może być dość zimno (w zeszłym roku byłam na początku maja i w nocy były przymrozki -brrr)

 

Planowane trasy moto:

grossglockner

villacher-alpenstrasse

 

Mogą być też inne - jeśli jakieś dobre znacie.

Jest jeszcze Malta road - ale jej nie polecam bo tam jest dużo tuneli przed którymi są światła i jak się mam pecha to na każdych się stoi po 20 min.

 

Z Villach oczywiście obowiązkowy wypad na włoską pizzę do Travisio :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Plan jest taki: 2.06 godz. 13 wyjazd z wawy, około 19 Cieszyn. O 21 Wiedeń. Na kempingu trzeba być do 22, żeby zdążyć do pobliskiego chińczyka, gdzie za 7 euro żre się ile się chce :bigrazz: . 3.06 rano wyjazd do Zell am See. Nocleg tam to od 18 do 25 euro w pensjonatach lub kemping seacamp. Są na nim boksy z żywopłotu. Na ziemi trawa i gres. 4.06 śmiganie po trasie. Jedziemy w tę i z powrotem. Robimy zdjecia świstakom i górom. Dużżżżo zdjęć. Wracamy na kwaterę lub kemping. Robimy flaszkę lub dwie bo w Austrii można mieć 0,5 promila i 05.06 ruszamy do Wiednia. W Wiedniu można coś tam zwiedzić (jeździmy metrem) i zaliczyć wesołe miasteczko. Na wieczór flaszka. 6.07 wracamy. Wszystko jak nie zasypie trasy snieg. Lub jak cos nie tak z pogodą możemy skoczyć do Villach. Tam mamy Villachalpenstrasse i Planicę i pizze włoską w Traviso. Są tam fajne trasy. Nic nie stoi na przeszkodzie przesiągnąć wyjazd do 7.06.

 

Ktoś chętny?

Szkoda ze termin troche wczesny, bo 40 km od Villach jest super zlot na onad 10 tys moto. Ja sie wtedy wlasnie wybieram 17-20. czerwca :buttrock: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grossglockner, to na początku czerwca może jeszcze być spory mróz, o śniegu nie wspomnę.

Czytałem o kolesiach, którzy jechali w połowie czerwca to jeszcze śnieg padał.

 

i mam pytanie co do prędkości przelotowej, bo widzę, że jadą głównie sportowe maszyny,

a na moim nakedzie komfort jazdy jest do 140, później już wiatr skutecznie utrudnia jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowno miesiac pozniej jest BMW Motorrad Days w GaPa

http://www.scigacz.pl/BMW,Motorrad,Days,20....2010.2109.html

 

Rok wstecz pogoda w gorach (pierwszy tydzien lipca) Austria/Wlochy/Szwajcaria byla super w przeciwienstwie do samego GaPa gdzie co chwile padalo.

Troche wyzej miejscami lezalo jeszcze sporo sniegu :wink:

 

http://w837.wrzuta.pl/obraz/2JDubvLlQBE/dscn3190

http://w837.wrzuta.pl/obraz/01RbQvuhRSS/dscn3191

http://w837.wrzuta.pl/obraz/9emLxOHUEoS/dscn3242

 

Co do przelotowych marcin_białystok to nie musisz sie obawiac bo to nie niemieckie autostrady. Mozna oczywiscie pogonic, ale trzeba bedzie przewidziec dodatkowe korony/euro na mandaty :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grossglockner, to na początku czerwca może jeszcze być spory mróz, o śniegu nie wspomnę.

Czytałem o kolesiach, którzy jechali w połowie czerwca to jeszcze śnieg padał.

 

i mam pytanie co do prędkości przelotowej, bo widzę, że jadą głównie sportowe maszyny,

a na moim nakedzie komfort jazdy jest do 140, później już wiatr skutecznie utrudnia jazdę.

 

Dokładnie tydzień temu wracałam na moto z Wiednia przez Cieszyn do Wawy. O ile czas Warszawa-Cieszyn by się zgadzał, o tyle te 2 godzinki z Cieszyna do Wiednia wydają mi się ciut optymistyczne - przynajmniej na nakedzie +/- 600.

 

Ja nie mam jeszcze konkretnych planów na ten weekend, więc będę obserwować temat i pogodę - ostatnie pół drogi jechałam w deszczu :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce się jeszcze dołączyć to czekamy do 14.05.2010 z rezerwacją noclegów. Jedziemy bez namiotów. Wiedeń nocleg 15 Euro, Zell am See od 22 do 28 Euro, Grossglockner około 20 Euro opłata za autostrady to chyba 7 Euro za 9 dni.

Co do prędkości to nie ma obawy. 140 może być. Im więcej motocykli tym wolniej. Jak byśmy się z tym nie liczyli nie pisalibyśmy tego postu.

Co do chłodu na Grossglockner to widoki zrekompensują temperaturę. Kto był to wie. Aby był otwarty wjazd po tej kostce brukowej na samą górę :crossy:

 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrady w Austrii w zeszłym roku to było 4.40€ za 10 dni za moto,chyba nic nie podrożało.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrożały od 1 stycznia ;) - obecna cena to 4,5 eur za 10 dni, a Grossglockner to dokładnie 18 eur - czynny od 6.00 do 20.00, tyle że na razie z powodu pogody zamknięty :( ale mam nadzieję że do końca miesiąca się to zmieni :smile:

Edytowane przez calehiyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziecie w pobliżu Salzburga, to myślę, że warto odbić 50km na północ do miejscowości FUCKING i zrobić sobie pamiątkową fotkę przy wjeździe do miasteczka :icon_mrgreen:

 

http://maps.google.pl/maps?ll=48.066648,12...oid=po-19991245

Edytowane przez igrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...