Skocz do zawartości

Fazer osłabł..co sprawdzić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Luzy nie były sprawdzane chyba od nowosci. teraz mam 42 tys., ale tego juz raczej sam nie zrobię.

Obroty nie faluja wiec moze to nie króćce. Myślałem zeby je ewentualnie przesmarować czarnym silikonem żeby te pęknięcia wyrównać >?

Musze jeszcze sprawdzic ten tps....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy do sprawdzenia.

Króćce sprawdzisz psikając WD 40 na króćce, obroty wzrosną jeśli są popękane.

Króćców nie silikonujemy, to jak wycieranie du*y szkłem.

czesto cytowane przez Piotra podcieranie dupy szklem z reguly dotyczy niszczenia motocykla na wlasne zyczenie, akurat silikonowanie kroccy oprocz utraty estetyki nic wiecej negatywnego nie wniesie a przynajmniej da pewnosc ze wina lezy po ich stronie i czas rozgladac sie za nowymi...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bylby jakis problem z obrotami przy nieszczelnych kroccach, a wcale nie jestem pewien czy silnik bylby od razu slabszy w srednim zakresie obrotow ( tzn czy byloby to wyczowalne przez kierowce ).

Natomiast 42 tys bez regulacji zaworow wskazuje ze tam mogly sie zmniejszyc luzy i stad slabszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

Tez w pierwszej chwili podejrzewałem sprzęgło - po tym jak nie chciał mi "iść na gume"

Chociaż nie ma takie objawy ze obroty rosną- a nie prędkość- czyli jakoś nie bardzo mozna stwierdzić ze cos sie ślizga, wiec chyba to nie tarcze...

Piszecie o TPS- a co to jest ?

 

 

 

TPS- to czujnik położenia przepustnicy, ale jeśli by nawalał to na zegarze obrotomierza miałbyś pokazany komunikat w sekwencji ruchów wskazówki- już dokładnie nie pamiętam ale to było chyba: aktualna prędkość obrotów- 7 tys obr/min - 0 tys obr/min i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...