Skocz do zawartości

Jaki motocykl kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

No ciekaw jestem co w koncu kupisz. Zmieniasz zdanie co kilka postow. :wink:

A co do okazji, to nie ma czegos takiego. No chyba ze okazja jakosciowa.

 

Hmm.. zmieniam, bo zazwyczaj po nocy przychodzą mi nowe pomysły i kombinacje, jak kupowałem rower, to też miesiąc przebierałem i kombinowałem:) Ale....dzisiaj się nic nie zmieniło :D

 

Co do okazji...to fakt, ze okazja cenowa to dziwne zjawisko, jednak jak widzę rozstrzał cen na tym samym roczniku to głupieje... raz za 96 7k a raz 12k... i jak tu poznać okazję, a jak naciąganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. zmieniam, bo zazwyczaj po nocy przychodzą mi nowe pomysły i kombinacje, jak kupowałem rower, to też miesiąc przebierałem i kombinowałem:) Ale....dzisiaj się nic nie zmieniło :D

Hehe, dobrze to znam. Jak teraz zastanawiałem się co kupić zmieniałem zdanie co kilka dni. Najczęściej po deklaracji, że już na pewno wybrałem :bigrazz:

Skończyło się na tym od czego się zaczęło.

 

Co do okazji...to fakt, ze okazja cenowa to dziwne zjawisko, jednak jak widzę rozstrzał cen na tym samym roczniku to głupieje... raz za 96 7k a raz 12k... i jak tu poznać okazję, a jak naciąganie?

 

Może się mylę ale wydaje mi się że naciągaja własnie ci od tych tańszych motocykli. Często są to zupełne złomy i tylko cena jest atrakcyjna. Natomiast jak ktoś sprzedaje dobry i sprawdzony sprzęt to go ceni. Ja szukałbym raczej w droższych egzemplarzach z danego rocznika.

Powodzenia w poszukiwaniach i cierpliwości.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, że koniec końców i tak kupię Kawasaki Vn 800?:)

Hmm.. jak to się mówi, pierwsza myśl najlepsza :)

 

Piszesz, że tych droższych cenowo z rocznika oglądać... ale o ile w przypadku np. Bandita róznica w cenach to 2 tysiaki, to jeszcze ok. ale w przypadku cb 750 to róznice sięgają 6 tysięcy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do motocykla nie wiem. Na pewno pierwszy nie będzię idealny. Pojeżdzisz i sam zobaczysz czy wybór był w dobrym kierunku.

Co do cen, popatrz po ile dane moto chodzi np w Niemczech i szukaj w podobnej kasie u nas. Możesz jeszcze szukać na forum danego modelu. Tam powinno być łatwiej znaleźć pewny motocykl, a na pewno znajdziesz kogoś kto pomoże ocenić motocykl.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Piszesz, że tych droższych cenowo z rocznika oglądać... ale o ile w przypadku np. Bandita róznica w cenach to 2 tysiaki, to jeszcze ok. ale w przypadku cb 750 to róznice sięgają 6 tysięcy...

Ci nie zmienia faktu, że to te droższe będą warte oglądania i zakupu. Im wcześniej porzucisz złudzenie o "okazyjnym zakupie" motocykla w dobrym stanie tym lepiej dla Ciebie.

Odwracając kwestię - sam pomyśl, dlaczego taki motocykl jest aż 6 tys tańszy od innego o podobnym przebiegu i roczniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jasne, rozumie itd, ale jak kupowałem samochód dałem 11k, mimo iż ceny rocznika wahały się od 8-13k, a samochód do dzisiaj żyleta i wszystko ok.

Rozumiem też różnice cenowe, ale z tego co mówicie to Honda Cb 750 z 93 roku za 8k, jest w lepszym stanie niż z 98 za 10k?(przynajmniej teoretycznie) co dziwniejsze, Kawasaki vn 800 cenowo waha się między 10-13k w rocznikach 96-99..(a tu rolę gra jeszcze wyposażenie)...

 

Cb mnie interesuje, ale pytanie, czy ten motocykl jest wart tych pieniędzy w takim starym roczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem też różnice cenowe, ale z tego co mówicie to Honda Cb 750 z 93 roku za 8k, jest w lepszym stanie niż z 98 za 10k?(przynajmniej teoretycznie) co dziwniejsze, Kawasaki vn 800 cenowo waha się między 10-13k w rocznikach 96-99..(a tu rolę gra jeszcze wyposażenie)...

 

Cb mnie interesuje, ale pytanie, czy ten motocykl jest wart tych pieniędzy w takim starym roczniku?

 

Powiem tak, jak szukać to tylko w droższych egzmplarzach z danych roczników. Często jest tak że starsze, zadbane moto jest w znacznie lepszym stanie niż młodsze ale zapuszczone.

Natomiast co do wartości poszczególnych moto, to są one warte tyle ile ktoś za nie płaci. W Polsce są marki, które są zawsze droższe np. Honda i są takie, które są zawsze tańsze np. Kawasaki.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanie i mam nadzieję, że szybka odpowiedz. :bigrazz:

 

Moja kumpela szuka moto dla siebie... Chce R6 albo CBRke... Na to nie pozwolę, za prędkie to maszynki są.

Do rzeczy:

Chce coś w tym wyglądzie czyli plastik.

1.do 12-13 tys złotych

2. poniżej 90 KM

3. Wygląd jak wyżej

4. Dziewczyna ma 178 i waży 55 kg

 

 

Próbowałem jej wybić takie sporty z głowy,ale kto kobiecie dał rade :icon_evil:

 

DZięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jedno co mnie zraziło do crusiera,( jechałem honda shadow 750) to to, że przy hamowaniu, jak najechałem na lekko wystającą pokrywę studzienki, amor z przodu...dobił;/ 200 kg na moto, i będę co każdą dziurę dobijać zawiechę? no chyba, że można usztywnić to i owo. Aczkolwiek nie wiem jak to w Vulcanie się ma zawieszenie...

 

Witaj,

nie ma się co zrażać do cruiserów, to jak każde inne motocykle, trzeba wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Ja dwa sezony temu miałem "Szadołkę" 750 '99 i pomimo, że zawsze uważałem i uważam Hondę za wspaniałego producenta cruiserów np. Valkyrie 1500 to jednak zdecydowałem się na Yamahę xv1900ms.

Ze względów prozaicznych wyłącznie, 1. piekna linia motocykli lat 30, 2. baaardzo wygodny motocykl dla wzrostu 190 i powyżej 3. Chcę motocykl nowy gdyż nie mam tak rozwiniętych znajomości i kontaktów abym mógł kupić coś używanego, ale pewnego.

 

Pozdrawiam i jestem przekonany, że uda Ci się cos wybrać, fog.

Edytowane przez fog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego potrzebuje motocykla, jaką ma dotychczasową praktykę?

jsz

 

 

Miasto i trochę turystyki...

Praktyka niewielka... Tzn żadna...

Choć to moja znajoma to nie pozwolę na wyżej wymienione sztuki...

Jej się strasznie podobaja plastiki i nie mam mocy przemówić do rozsądku..

Musi być plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...