Skocz do zawartości

Zmiana silnika gsxr 750


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie Moj motore to suzuki gsxr 750W rocznik 92, chcial bym kupic silnik 94 rocznik czy ktos sie orientuje jak mocowania do ramy z tego rocznika czy podejda do mojego suzuka ? Czy np 96 rocznik wejdzie czy trzeba mocowania przerabiac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

96 rok to już całkiem inne motocykle, tzw.SRAD. Niewiele mają wspólnego ze starym Gixxerem.

 

A czy silnik `94 wejdzie do `92..hmm..sam nie wiem, od niedawno posiadam GSX-R750W `93, reanimuję go i widzę że wiele części od `94-`95 nie pasują do mojego `93. W 1994 roku Gixxery miały sporo zmian, w katalogach widzę że uchwyty silnika mają całkiem inne numery katalogowe czyli pewnie są inne.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

96 rok to już całkiem inne motocykle, tzw.SRAD. Niewiele mają wspólnego ze starym Gixxerem.

 

A czy silnik `94 wejdzie do `92..hmm..sam nie wiem, od niedawno posiadam GSX-R750W `93, reanimuję go i widzę że wiele części od `94-`95 nie pasują do mojego `93. W 1994 roku Gixxery miały sporo zmian, w katalogach widzę że uchwyty silnika mają całkiem inne numery katalogowe czyli pewnie są inne.

 

 

 

 

Witam

 

 

Silnik modelu 94-95 podchodzi bez problemu w ramę 92-93. Fakt różnią się niektóre części ale silnik wchodzi w ramę starszego modelu bez przeróbek.Różnice zauważone przeze mnie to dekle wykonane ze stopu Mg zamiast alu drążone wałki skrzyni biegów pierścienie tłokowe o innej wysokości,dodatkowe mocowanie w głowicy które nie występuje w modelu 92. Tak czy inaczej silniczek nowego modelu wchodzi bez problemowo.Dodam także że nowszy silnik jest trochę lżejszy od starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam wielkie za odpowiedz :) Niestety mam padniety silnik i musze nowy zakupic mialem na oku wlasnie od 94 ale juz zniknal :( wiec szukam dalej Cos czuje ze trzeba bedzie sciagac z angli. A ze tak moze jeszcze troche temat zmienie moze wiecie gdzie szukac zamiennikow membran gaznika ? W katalogu larssona 150 zl sobie wolaja dzwonilem do jakiegos sklepu powiedzialm mi 130 zl cena jest za sama gumke bez iglicy i tego plastiku co go przytrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaatam z Anglii. Z przewozem wyjdzie Cię sporo kasy. Poczekaj kilka dni, pojawi się jakiś na allegro. Ja też właśnie studiuję Allegro w poszukiwaniu części do Gixxera W i co dzień widzę jakieś nowe aukcje z pierdołami. Kwestia odpowiedniej kombinacji liter w wyszukiwaniu. Próbuj GSXR, GSX-R, GSXR 750 W, 750W, GSXR 750, z myślnikiem w GSX-R lub bez niego. itd.

 

Podpowiem Ci tyle że w ta ramę możesz równie łatwo wrzucić silnik z Gixxera 1100. :biggrin:

 

Jakby ktoś z Was miał zbędną szybę owiewki do 750W to chętnie odkupię. Wczoraj zmieniłem uszczelniacze i olej przód, sprawdziłem hamulce, dziś założyłem tarczę z tyłu, kierunki i parę drobiazgów, jutro poskładam w całość i może uda się go oblatać. :biggrin: :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawialem sie nad silnikiem 1100 tylko mialem watpliwosci co do mocowan kolega cos mi zaczal mowic ze silnik wiekszy itp ale wedlug mnie te ramy sa dostosowane zarowno jak do 750 i 1100 szli na masowke :) takie jest moje zdanie a jak jest w realu nie wiem. Tylko pytanko czy gazniki te same sa do 1100 ? nie maja jakis innych dysz

 

 

A co do silnika to na allegro jest 1100 ale od 96 r W angli znalazlem na ebay silnik wychodzi na polskie 1500 zl i jest gwarancja n 28 dni Stal na allegro z 94 silnik 750 ccm ale niestety kasy nie mialem i teraz zniknal juz ...

Edytowane przez shadoworama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawialem sie nad silnikiem 1100 tylko mialem watpliwosci co do mocowan kolega cos mi zaczal mowic ze silnik wiekszy itp ale wedlug mnie te ramy sa dostosowane zarowno jak do 750 i 1100 szli na masowke :) takie jest moje zdanie a jak jest w realu nie wiem. Tylko pytanko czy gazniki te same sa do 1100 ? nie maja jakis innych dysz

A co do silnika to na allegro jest 1100 ale od 96 r W angli znalazlem na ebay silnik wychodzi na polskie 1500 zl i jest gwarancja n 28 dni Stal na allegro z 94 silnik 750 ccm ale niestety kasy nie mialem i teraz zniknal juz ...

 

 

 

Rama w 1100 jest troszkę inna tzn ma wspawywane dodatkowe wzmocnienia w newralgicznych punktach, gaźniki mają inna średnice gardzieli(są większe).Dodatkowym minusem jest moduł zapłonu,Fakt sprzęt będzie jeździł ale nie tak jak potrzeba gdyż moduł w 1100 ma zupełnie inne mapy zapłonu niż 750,no i oczywiście odcinka zapłonu w 1100 jest zdecydowanie niżej niż 750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście gość ma starego 1100W wygłaskanego i podkręconego do blisko 200KM. :icon_twisted: Nieźle zasuwa ten Gixxer, niejeden cFaniak na nowym plastiku wtopił na starcie spod świateł. :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to jednak zostane przy silniku 750 ccm nie chce mi sie kombinowac Chce jezdzic wyposzczony od motora jestem :D byle tylko jezdzil kupie silnik potem bede myslal nad reszta.

 

Gurim a w jaki sposob ten suzuk podkrecony ? dysze sportowe ? tlumik przelotowy ? stozek ? czy cos w silniku grzebane ? Z tego co sie orientuje 1100 ccm ma 150 koni znajomy kiedys mial takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcie jak go podkręcił. Nie chce podzielić się tajemnicą. Gość jest mechanikiem w jednym z serwisów, lubi grzebać i ulepszać swój sprzęt. Wydech i dolot na pewno ma pomieszany bo słychać z daleka "inny" airbox a wydech to każdy głupi widzi. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie BST38SS. Choć mogę się mylić. U mnie takie są w `93.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...