Skocz do zawartości

Wyprawa dookoła Polski 2010 - SKUTEREM! do 49,9ccm!


Mie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dopiero się zarejestrowałem na forum, ale mam do przekazania bardzo ważną informację.

W tegoroczne lato wybieram się Motorowerem marki Romet Ogar 900 Racing w wyprawę, dookoła Polski.

Będzie to najdłuższa podróż (ok. 3600km) motorowerem o pojemności 49ccm, w tak krótkim czasie w Polsce.

 

Chciałem zaprosić wszystkich chętnych do przemyślenia planów na tegoroczne wakacje!

Plan podróży: Morze, Jeziora, Góry oraz zabytki, wszystko rozłożone na długości 3600km w ciągu około 12dni.

 

Wszystkie szczegóły wyprawy wraz z mapką przejazdu znajduje się tutaj --> http://ssid.pl

 

Wyprawa dotyczy tylko i wyłącznie skuterów i motorowerów o pojemności maksymalnej do 49,9ccm!

Trasa może zostać dowolnie zmieniona, długość jej jednak nie może ulec zmniejszeniu, wręcz przeciwnie może się wydłużyć.

 

Szukam osób chętnych które zechciały by wziąć udział w wyprawie, można pisać w tym temacie, konkretne informacje na maila, znajdującego się na stronie http://ssid.pl

 

Jeżeli znasz zabytek, lub miejsce warte uwagi które znajduje się w promieniu 30km od wyznaczonej trasy, podaj je, a być może zawitamy tam.

 

Wszelkich informacji udziela

Tomasz Romaniuk

506 642 410

tomek(at)ssid.pl

 

Pozdrawiam Serdecznie i Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPZ 500S, też bym robił bardziej hardcorowy wypad :)

 

U Mnie.

Producent Silnika: Jiangmen Tianyi Metals Industry Co.,Ltd

Pojemność skokowa silnika: 49,5 cm3

 

Ale "Nie ważne jaki sprzęt, ważne ze masz pasje" :)

 

Choćbym go miał nieść na plecach, to zobaczę to co chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPZ 500S, też bym robił bardziej hardcorowy wypad :)

 

Nie nie :D GPZtem to co weekend wale jakas traske, jego stan to igielka, wiec nie jest hardcorowo :D Szczegoly za jakis czas w tym dziale.

 

"Jiangmen Tianyi Metals Industry Co.,Ltd" - Masakrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uzupełniłem Informacje Techniczne, proszę także osoby zainteresowane o informację,

nawet jeżeli jesteś nie pewny napisz.

 

Jeżeli ktokolwiek, zna w swoim rejonie jakieś ciekawe i warte uwagi miejsca proszę o napisanie :-)

 

Jeżeli Ktoś ma kawałek trawnika i byłby w stanie zaoferować go na 12 godzin snu, także proszę o informację :)

 

Wszystkie informacje na bieżąco dostępne na stronie http://ssid.pl

 

Pozdrawiam

Tomasz Romaniuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uzupełniłem Informacje Techniczne, proszę także osoby zainteresowane o informację,

nawet jeżeli jesteś nie pewny napisz.

 

Jeżeli ktokolwiek, zna w swoim rejonie jakieś ciekawe i warte uwagi miejsca proszę o napisanie :-)

 

Jeżeli Ktoś ma kawałek trawnika i byłby w stanie zaoferować go na 12 godzin snu, także proszę o informację :)

 

Wszystkie informacje na bieżąco dostępne na stronie http://ssid.pl

 

Pozdrawiam

Tomasz Romaniuk

 

Witam!

Z ciekawością przeczytałem plan wyprawy i mam kilka rad. Przyciąć trochę ilość kilometrów na jeden dzień, bo jesli chcecie coś zobaczyć, to wg mnie taki dzienny przebieg(ok 300) jest nierealny. Weźcie też pod uwagę to, że po 4-5 dniach będziecie mocno zmęczeni i warto by pomyślec o dniu bez moto, żeby zregenerować siły. Wyjazd w większej grupie niż 5-6 moto, osób które ze sobą nie jeździły może być udrękął. Wystarczy, że w miescie rozbijął was światła i robi sie zamieszanie itp.

Szukanie miejsca na nocleg, wbrew pozorom może nie być łatwe, zwłaszcza dla większej grupy osób.

Życzę powodzenia w realizacji wyjazdu! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super ale 3600km w 12dni to będzie zależało od waszej prędkości przelotowej.

Nie jest tu ważna pojemność 49,9, tylko, czy skuterki będą jechały 40km/h czy będą bez blokad i 60km/h nie będzie problemem.

Przy 40km/h będziecie musieli jechać po 12godzin na dzień i o jakimkolwiek zwiedzaniu będzie można zapomnieć. Dwie trzy osoby na skuterkach zgrane to jeszcze może coś by się dało pozwiedzać ale jeśli będzie więcej osób to ze wszystkim schodzi dłużej, na siku, na przerwę na papierosa, na rozbicie namiotów, na zwinięcie obozu, na posiłek, na zakupy, ze wszystkim schodzi dłużej.

 

Mimo to warto podjąć to wyzwanie, przejedziecie ile się uda i tyle a frajda będzie.

Będe trzymał kciuki za wyprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że prędkością przelotową będzie 50-60km, a średnia wyjdzie 50km/h.

 

Na trasię dziennej czyli w granicach 300km, są góra 1-2 ciekawe miejsca do zwiedzenia, także pozostały czas, który zresztą obliczyłem na stronie w zakładce "Informacje Techniczne", przeznaczymy na zwiedzanie, jako iż to będzie 4h czasu, także na dwa obiekty starczy spokojnie :)

 

Czy jest Ktoś zainteresowany ?? 49,9ccm max. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że prędkością przelotową będzie 50-60km, a średnia wyjdzie 50km/h.

 

Na trasię dziennej czyli w granicach 300km, są góra 1-2 ciekawe miejsca do zwiedzenia, także pozostały czas, który zresztą obliczyłem na stronie w zakładce "Informacje Techniczne", przeznaczymy na zwiedzanie, jako iż to będzie 4h czasu, także na dwa obiekty starczy spokojnie :)

 

Czy jest Ktoś zainteresowany ?? 49,9ccm max. :-)

 

Może zmień jeszcze trochę opis wycieczki, bo 50-60km/h przelotowej sugeruje, że motocyklami będziecie jechać, a nie skuterami czy motorowerami... :icon_twisted:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? 50-60, mi dokładnie motorower jedzie zablokowany 53km/h mierzone gps'em, także jest to zgodne z prawdą a i prawa nie łamię.

 

Tu bardziej chodzi o limit pojemności :-)

 

Jest Ktoś chętny? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? 50-60, mi dokładnie motorower jedzie zablokowany 53km/h mierzone gps'em, także jest to zgodne z prawdą a i prawa nie łamię.

 

Tu bardziej chodzi o limit pojemności :-)

 

Jest Ktoś chętny? ;>

 

 

motorower nie powinien jechac wiecej niz 45km/h <przepisy> :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? 50-60, mi dokładnie motorower jedzie zablokowany 53km/h mierzone gps'em, także jest to zgodne z prawdą a i prawa nie łamię.

 

Tu bardziej chodzi o limit pojemności :-)

 

Jest Ktoś chętny? ;>

 

Zobaczysz ze srednia wyjdzie Ci z 35kmh okolo. moze 40... takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że prędkością przelotową będzie 50-60km, a średnia wyjdzie 50km/h.

 

Na trasię dziennej czyli w granicach 300km, są góra 1-2 ciekawe miejsca do zwiedzenia, także pozostały czas, który zresztą obliczyłem na stronie w zakładce "Informacje Techniczne", przeznaczymy na zwiedzanie, jako iż to będzie 4h czasu, także na dwa obiekty starczy spokojnie :)

 

Czy jest Ktoś zainteresowany ?? 49,9ccm max. :-)

 

Bo to jest tak, że wszyscy wiedzą, że tego sie nie da zrobić, i nawet nie próbują. Aż znajdzie sie taki, który tego nie wie - i to zrobi.

Młodzi są "....sięgaj, gdzie wzrok nie sięga...., .......łam, czego rozum nie złamie...., mierz siły na zamiary...", i takie tam :clap: .

 

:icon_twisted: Więcej niż 35km/h nie wyjdzie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...