Skocz do zawartości

Wyprawa dookoła Polski 2010 - SKUTEREM! do 49,9ccm!


Mie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? 50-60, mi dokładnie motorower jedzie zablokowany 53km/h mierzone gps'em, także jest to zgodne z prawdą a i prawa nie łamię.

 

Tu bardziej chodzi o limit pojemności :-)

 

Jest Ktoś chętny? ;>

 

Wiem, że chodziło Ci bardziej o pojemność, generalnie jestem pod wrażeniem pomysłu, ja na swoim Stalkerze (vmax wg radaru wyświetlającego prędkość 44km/h :buttrock: ) po 17 km do pracy w jedną stronę cieszę się że mogę zsiąść, więc nie bardzo wyobrażam sobie zrobienia nim 300 km dziennie, także pewnie będę śledził rozwój wątku ale nie wezmę udziału;)

 

A jak napisał kolega powyżej, jeśli Twój motorower leci ponad 50km/h, to albo ktoś spieprzył blokadę, albo średnio przyłożył się do prawdomówności w homologacji. Tak czy siak gratuluję, wg prawa jesteś posiadaczem motocykla a nie motoroweru :icon_twisted:

 

A tak na serio, to weź pod uwagę, że skoro będzie to grupa skuterów, to na pewno któryś z nich będzie prawidłowo zablokowany, więc będzie miał vmax 45kmh, co w praktyce da Ci średnią przelotową 30-35 kmh

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 300 km na dzień to troszeczkę za dużo jak na skuterki i motorowery. Pro[onuję Ci przejechać ze 100 km po okolicy po różnych drogach i zobacz ile Ci to zajmie czasu. Pozatym fajny pomysł .

 

Widać, że nie czytałeś treści mojej strony http://ssid.pl, zrobiłem 291km jednego dnia w ciągu i fajnie było, podobało mi się. :-)

 

Jeżeli na luzie z górki pojadę motorowerem 60km/h to też będzie motor?

Tu liczy się pojemność, a czy pojedziesz 45km/h czy 55km/h zapewne srednia będzie tak samo niska.

 

Poza tym któryś z kolegów napisał w licznej grupce, hah tak jak na razie, to jest ja i mój namiot :)

 

Myślałem że znajdę kilku zapaleńców, ale każdy pisze o sponsorze, czy w tym kraju nie można zrobić czegoś bezinteresownie?

 

Pozdrawiam

i Dziękuje za pozytywne głosy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl fajny ale te 300 km dziennie to mi tez nie pasuje :biggrin:

Wiem z autopsji ze moge w ciagu jednego dnia przejechac 1000 km i jest spoko ale jak jestem w trasie kilka dni to nie wyglada to tak rozowo poniewaz z pola namiotowego mozna najwczesniej urwac sie po 9, w drodze trzeba sie zatrzymac zeby cos zjesc , cos zwiedzic, kazde tankowanie plus prostowanie plecow to co najmniej 15 min a wieczorem trzeba poszukac noclegu, rozbic namiot i sie wyluzowac :biggrin: W efekcie 400- 500 km to normalka, ja wiem ze mozna hardcorowo robic wiecej ale wtedy zaliczasz tylko choragiewki na mapie bo nic nie widzisz i smigasz autostradami zeby zrobic wiecej. Oczywiscie dodam ze moj silnik ma 1100 poj a nie 50.

W kazdym razie ambitny pomysl i zycze szerokosci i wspanialych wrazen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli na luzie z górki pojadę motorowerem 60km/h to też będzie motor?

Tu liczy się pojemność, a czy pojedziesz 45km/h czy 55km/h zapewne srednia będzie tak samo niska.

 

Poza tym któryś z kolegów napisał w licznej grupce, hah tak jak na razie, to jest ja i mój namiot :)

 

Myślałem że znajdę kilku zapaleńców, ale każdy pisze o sponsorze, czy w tym kraju nie można zrobić czegoś bezinteresownie?

 

Pozdrawiam

i Dziękuje za pozytywne głosy :)

 

Nie chciało mi się czytać dokładnie przepisów, ale chodzi chyba o to, że pojazd może sam z siebie rozpędzić do prędkości pow. 45kmh, dopiero wtedy jest motocyklem. Skuter możesz zrzucić z samolotu i wtedy żadna blokada nie pomoże ;).

 

no ale koniec teorytezowania, życzę powodzenia, bo chętnie poczytam relację z wyprawy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie czytałeś treści mojej strony http://ssid.pl, zrobiłem 291km jednego dnia w ciągu i fajnie było, podobało mi się. :-)

 

Masz racje ze nie czytałem Twojej strony bo w pracy nie dałem rady jej otworzyć.(jakieś blokady czy coś ?) Fajna stronka ,fajne opisy tras.Czyli wiesz na co się porywasz . Życzę zebrania extra ekipy i powodzenia w wyprawie.A relacja z trasy będzie bo byłoby fajnie jakby była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne informacje dodane --> http://ssid.pl

 

Dodana mapka z zaoferowanymi przez użytkowników noclegami, dodano nowe terminy zgłaszania ciekawych miejsc i oferowania kolejnych noclegów, punktów etc.

 

Z powodu dużego tempa szukam od teraz tylko i wyłącznie dwóch ochotników :-)

grupa 3 maszyn to jednak najlepsze wyjście jeżeli chodzi o tak długą trasę, które wymaga przejechać średnio każdego dnia 300km minimum.

 

Nadal poszukujemy kolejnych noclegów, osób które chcą na trasie w razie "W" zaoferować pomoc, ciekawych odwiedzenia miejsc nie ujętych już w planach.

 

Trwają rozmowy z firmami odnośnie współpracy przy wyprawie, także wszystko się niebawem wyjaśni :-)

 

więcej szczegółów wkrótce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne zmiany, trasa podzielona została na 14 odcinków, na każdym z nich wyróżniłem miejsca do których zamierzam zajrzeć, nie wspomnę tych które wynikną podczas trasy :-)

 

Zapraszam Wszystkich do obejrzenia najnowszych mapek oraz nowej przyjemniejszej galerii!

 

Dziękuję za zainteresowanie i oferty miejsc noclegowych!

 

Wszystkich tych którzy zechcą pomóc zapraszam na aukcję internetową, na której za wsparcie Wyprawy dookoła Polski oferuję, szybkie konto mailowe na rok, w super domenie bez reklam i limitu transferu!!

http://allegro.pl/item1045545501_szybkie_k...rawe_warto.html

 

Zawsze najświeższe informacje na temat Wyprawy dookoła Polski -> http://ssid.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[...] każdego dnia 300km minimum.[...]

 

...wg mnie malo realne - juz sobie wyobrazam dwudniowa ulewe i Twoje pokonane minimum 600km :icon_twisted:

 

Zycze mimo wszystko powodzenia! :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 300 km dziennie takim motorem rzeczywiscie trochę mało realny , ale bardziej bym sie martwił awaryjnością ów motoru , znam bowiem przypadki ze szczęki w tylnym bębnie przy mocowaniu sprężynki urywały się niejedno krotnie , nie ma co się o szukiwać musisz być przygotowany na takie usterki w tym motorze .

 

Mimo wszystko powodzenia życzę i udanej wyprawy :icon_biggrin:

 

Edytowane przez MaciekTOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprężynki w tylnym bębnie raczej mi nie grożą :)

 

Ogar 900 Racing ma z prodzu i jak i z tyłu tarcze :-)

 

Dziękuje za sceptycyzm, to utwierdza mnie w przekonaniu, że faktycznie to jest wyczyn, jednak ja także się czegoś obawiam, czy nie będe z powodu powodzi, przesunąć daty startu.. :(

 

Kolego, sprężynki w tylnym bębnie raczej mi nie grożą :)

 

Ogar 900 Racing ma z prodzu i jak i z tyłu tarcze :-)

 

Dziękuje za sceptycyzm, to utwierdza mnie w przekonaniu, że faktycznie to jest wyczyn, jednak ja także się czegoś obawiam, czy nie będe z powodu powodzi, przesunąć daty startu.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna perspektywa, ale czy faktycznie jest to jakiś super wyczyn- tobym nie powiedział.

 

Jezeli maszyne masz sprawna, sprawdzona, popularna, banalnie prosta, to nie widze w tym jakiegos szczegolnego ryzyka. Jedziesz po kraju, gdzie z kazdym sie dogadasz, jezyka nie zapomnisz a i czesci dostaniesz od reki w 9/10 serwisow motocyklowych, ktorych tez nie brakuje.

 

wyczynem bedzie siedzenie przez tyle dni na takim sprzecie. osobiscie skuterkami tego typu zrobie 200km i padam na twarz blagajac o litosc, jednak ja nie jestem do tego przyzwyczajony.

 

na swoje podroze i srednio wygodny i srednio turystyczny motocykl sciagnalem sobie ze stanow cos w rodzaju maty na siedzenie, bo kiedy pewnego pieknego dnia zrobilem 1000km od switu do poznego popoludnia, dupa mi po prostu wysiadla.

 

 

Niemniej jak mowilem, bardzo fajny pomysl.

 

a i w sumie niewielkie koszta, bo za duzo to to nie pali.

 

tnąc wlasne koszta Ja preferuje rozbijanie sie po krzakach, nietylko ze wzgledu na walory przygodowe, ale wlasnie i pieniazki...;)

 

 

powodzenia;)

 

 

pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...