Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marsinus

Mam zamiar też wymienić sztbe na niższą bo jazda w deszczową noc to samobujstwo (jadące samochody z naprzeciwka powodują że nie widać dosłownioe nic -nawet krawężnika ).

Słyszałem/czytałem, że można użyć preparatu hydrofobicznego, który powoduje, że woda spływa po szybie i nie osadzają się rozpraszające wszystko krople. Mam zamiar przetestować to w tym sezonie.

 

 

Najtaniej niby środkiem z firmy AUTOLAND koszt około 20 zł ponoć do kupienia nawet w TESCO tylko śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po amerykańsku zmniejszyć

 

 

Aktualizacja tematu wycieku płynu chłodniczego. Zgodnie z poradą spróbowałem wkręcić świecę i wszystko pasuje. Nie trzeba było niczego wybijać - trzymając wkręconą świecę w garści można z łatwością wyciągnąć korek. Może to właśnie jest problem, że za łatwo wyszedł. Korek jest gumowy z metalowym środkiem. Jutro spuszczam resztkę płynu z układu, wyciągam korki, dokładnie wszystko wycieram smaruję delikatnie silikonem (chyba czerwonym bo to niby do wysokich temperatur) i wkładam wszystko na miejsce. Nie wiecie czasem ile toto musi schnąć. Potem tylko uzupełnić płyn i mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Jeśli macie jakieś sugestie to będę wdzięczny za wskazówki. Zwłaszacza jeśli chodzi o spuszczenie i zalanie płynu chłodniczego ale mam nadzieję, że nie ma tu żadnych specjalnych czarów marów.

 

Żadnych czarów marów nie ma ;) ważne by przed położeniem silikonu miejsca te były suche i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie za dużej szyby

ja swoją ze wględu na rysy i ogólny zły stan potraktowałem diaksem ,na wysokość odpowiednią dla siebie tzn.

obnizona o tyle abym mógł patrzeć ponad gdy kiepska pogoda , noc lub deszcz i patrzec przez gdy wszystko ok

i to funkcjonuje bardzo dobrze sprawdzone w nocy i w deszczu

a i jeszcze w sprawie tych wynalazków do szyb w naszym przypadku to się nie sprawdza w czasie deszczu mamy szybe mokrą z obu stron

, krople przeszkadzają z jednej jak i z drugiej strony .testowałem te środki bez pozytywnych rezultatów , dopiero obcięcie szyby załatwiło temat

Edytowane przez maciejka 750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak to fachowo zrobić :excl: może ktoś kto wie wiecej na temat forum i tematów

wcześniej myślalem żeby przykladem grupy VTX cos takiego ale ponoc nie da rady :wink:

a widać że Ventura sie rozrasta i bardzo dobrzę

 

 

 

 

 

 

 

v

tx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram na motobajzel...

 

Co do szyby, cały czas się łamię czy skracać swoją - chyba kupię drugą i się pobawię lub kupię krótszą.

 

W kwestii preparatu, powiem tak, za 50 pln położyłem sobie taki w Dodge`u i było super, za 30 pln kupiłem ten autoland, zrobiłem wszystko jak w instrukcji. dość szybko przestał działać lub się wytarł od wycieraczek. Położyłem kolejną warstwę i to samo...

Teraz przeleciałem ją poczciwym plastmalem czy pastą Tempo (nie pamiętam) i jest OK.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej formie na forum nie ma możliwości dzielenia wątków. Tylko oddzielna strona daje takie możliwości.

 

a któż to wymyślił? wystarczy, że sami będziecie pisać w wydzielonych wątkach: jeden dla kwestii motocyklowych/ technicznych, drugi na imprezy/ spotkania - i po problemie. z tym, że jak znam życie szanse są marne: jedna osoba w jednym poście pisze o szybie, o sprzedaży, o wiośnie i dupie marynie - post nie nadaje się nigdzie, jego kontynuowanie robi burdel, a ewentualne usunięcie śmiecia wywołuje wściekłą awanturę autora

oddzielna strona: proszę bardzo, tylko zauważcie, że póki spotkaliście się tu przypadkiem, w zasadzie dlatego że to największe forum motocyklowe w kraju. w innym miejscu, nie tak dużym i znanym, szybko zabranie napływu nowej krwi

 

proponuję tak: postaram się za chwilę wydzielić z wątku ostatnie dyskusje o spotkaniu i przenieść do nowego tematu, ALE dalej porządku i rozdziału między obydwoma przestrzegacie już sami. a jak będzie dość duża ilość aktywnych osób, to nie jest wcale powiedziane że nie powstanie subforum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do szyby polecam dokupienie dodatkowej a nie skracanie sam ma 2 na miasto krótka a jak jadę dalej to oryginał, przy krótkiej przynajmniej w miom przypadku problem polaga na tym, że jak jadę szybciej to głowę ma urwać może jak by była o 3 cm dłuższ to by było ok za to lepiej wygląda, mam zamiar przerobić siedzenie tak aby siedziec troche niżej może wtedy będzie ok

 

mam mały problemik co możecie mi poiwedzieć o tej części czy sklejać czy też kupić nową jest to coś z układu powietrznego w środku jest filtr powietrza i łaczy się z cylindrami poprzez dodatkowe usrojstwo

 

nie wiem czy to zaciąga powietrze czy też oddaje i filtruje

post-38241-0-31625900-1330859050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że lepiej kupić nowe[tzn.inne],ale na pewno da się to pospawać ,będzie taniej i szybciej.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...