Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ok, moglem zapytac chlopakow na PW. Wytlumacze sie tylko ze nigdy nie mialem motocykla, i nie wiem jak taka skladka jest liczona, dlatego zapytalem wlascicieli takich samych motocykli. I nie pomyslalem ze maciejka, dyzio, forrest czytaja tamten dzial. Zrozumialem aluzje i przenosze dalsza konwersacje na priva, co zlego to nie ja. Po prostu zle odebralem intencje moderatora i myslalem ze mamy "przyzwolenie" na poruszanie wszystkich tematow. Pozdrawiam.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowniku proszę o luz :biggrin: Wiemy, że jest 1000 działów na różne tematy. Arturo się zestresował tak ostrą reprymendą. Chciał dobrze a o ten temat zapytał spontanicznie. Prawda jest taka, że tylko ok. 6 osób śmiga na tym temacie (z czego się bardzo nareszcie cieszę) i karcenie za co drugie słowo stresuje nas (prawie jak w seksmisji - totalna inwigilacja :icon_mrgreen: ). Wielki szacun dla Was moderatorzy bo to forum to istne cudo i mogę śmiało powiedzieć, że odwaliliście kawał dobrej roboty, ale... prosimy o troszkę swobody (proszę o litość i nie ścinanie poziomu reputacji) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Jeszua, bardziej bym traktował informacyjnie, ale tak naprawdę to każdy ma tu rację, bo na ogólnym to by się dopiero zaczęło udowadnianie, które Towarzystwo Ubezpieczeniowe jest lepsze, a skończyło by się na po co kupiłeś Venture, trzeba było R1, Afrykę albo jeszcze coś innego …

Co do czujności, to dobrze wiedzieć, że Ktoś czuwa, przynajmniej w razie „dziwnych” wypowiedzi, ktoś je usunie przez rozpętaniem III Wojny Światowej ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując temat kolorów Venturek to informuję, że co roku wychodziły z fabryki inne dwa kolory. Jeżeli dobrze człowiek postudiuje to można po kolorze (jeżeli moto nie było malowane przez właściciela) rozpoznawać roczniki po lakierze. Aby to potwierdzić dam Wam mała zagadkę (wujek google pomoże). Moja Ventka jest jak w avatarze - góra wiśniowy metalik a dół czarny, po angielskiemu to będzie (Black Cherry/Raven).

 

Tu jest odpowiedź na Twoją zagadkę :-)

 

1999 Titanium Grey/Marble Silver

1999 Bordeaux Red/Shimmering Silver

2000 Pearl White/Ivory (Millennium Edition)

2000 Red/Salsa Red

2001 Cherry Red/Bordeaux

2001 Stardust Silver/Forest Green

2002 Titanium/Platinum

2002 Onxy (Midnight Venture)

2003 Beach Sand Tan/Raspberry Metallic

2003 Raven (Midnight Venture)

2004 Pearl White/Radical White

2004 Raven (Midnight Venture)

2005 Liquid Silver

2005 Raven (Midnight Venture)

2006 Black Cherry

2006 Raven (Midnight Venture)

2007 Galaxy Blue/Raven

2007 Raven (Midnight Venture)

2008 Charcoal Silver

2008 Black Cherry/Raven

2009 Seashell/Raven

2009 Candy Red/Raven

2010 Raven with Flames (S model)

2010 Vivid Purplish Blue (Canadian Only)

2011 Impact Blue/Deep Blue (S model)

 

Mi się zgadza, a Wam?

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest odpowiedź na Twoją zagadkę :-)

 

2005 Liquid Silver

 

Mi się zgadza, a Wam?

 

Z tego co się znam na globusie Polski - to mi się zgadza ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak sobie dzisiaj otworzyłem serwisówkę i zobaczyłem, że jest tam opcja zczytania błędu po mrugającym wskaźniku paliwa. Czujnik nie działa( opisałem to wcześniej) i nie wiem, czy to jest przyczyną,czy może jest inna usterka? Taki sam przykład jest w serwisówce jak u mnie. Tak samo mruga. Problemem jest tylko to, że nie wiem jak go odczytać? Może ma ktoś taką samą i wie coś na ten temat? Dąłącze przykład ze strony.

Pzdr.

post-39500-0-84670600-1324657840_thumb.jpg

Edytowane przez harbuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ci heca, nie wiedziałem o takiej opcji...

Zapodaj więcej informacji, jestem ciekaw :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak sobie dzisiaj otworzyłem serwisówkę i zobaczyłem, że jest tam opcja zczytania błędu po mrugającym wskaźniku paliwa. Czujnik nie działa( opisałem to wcześniej) i nie wiem, czy to jest przyczyną,czy może jest inna usterka? Taki sam przykład jest w serwisówce jak u mnie. Tak samo mruga. Problemem jest tylko to, że nie wiem jak go odczytać? Może ma ktoś taką samą i wie coś na ten temat? Dąłącze przykład ze strony.

Pzdr.

 

Pewnie bedzie to podobnie jak w aucie, trzeba po przekreceniu kluczyka liczyc mrugniecia az do przerwy, po przerwie znowu liczyc - w ten sposob odczytasz kod bledu. A jak bedziesz znal kod to odnajdujesz go na liscie kodow i wiesz co mu dolega.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedzie to podobnie jak w aucie, trzeba po przekreceniu kluczyka liczyc mrugniecia az do przerwy, po przerwie znowu liczyc - w ten sposob odczytasz kod bledu. A jak bedziesz znal kod to odnajdujesz go na liscie kodow i wiesz co mu dolega.

Kody właśnie opisałem na tym zdjęciu. 8 mrugnięć po trzy razy. Nie wiem tylko gdzie to odczytać?

Teraz z drugiej beczki. Jak regulować kąt lampy z przodu? Znaczy się jakim kluczem? Żaden tam nie pasuję, a wydaję mi się, że jakoś ta lampa nie jest w osi? U Dyzia na fotkach to jest centralnie, a u mnie jakoś idzie w stonę osi drogi. Jak zapalam to chyba za mocno świeci na przeciwny pas. Wiem, że na diagnostyce to zrobią, ale nie usnę jak nie będę mógł pokręcić.

Dobra kończe, bo lecę dłubać. Żonka pitrasi, a ja tam wolałbym święta w garażu zorganizować.

Wiecie jaka byłaby impreza :rolleyes:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie BORYS69 że jesteś, już myślałem że tak jak jeszua zmieniłeś moto na inne.

I świetnie że czytasz wątek. Zawsze coś pomożesz swoją wiedzą i doświadczeniem (Ty masz już jakiś czas moto, ja bardzo krótko)

Jestem wzrokowcem ale...jak idę do garażu codziennie, odpalam moto i jak tylko jest sucho i bez wiatru to muszę się karnąć, po okolicznych uliczkach, to osiedle domków więc wyjątkowo spokojnie. Po prostu nie mogę się oprzeć pokusie :-D Całkiem możliwe że będę nawijał więcej kilometrów. Wiosną to dopiero mnie "ruszy", aż się boję :-)

Co do śrub w moim moto zauważyłem że bardzo wiele było nie dokręconych, ale nie tych przy samym silniku tylko przy kufrach, rączkach pasażera, kanapach itp. A Ty BORYS69 jak daleko posuwasz się w rozbieraniu swojego motocykla? Ile sezonów masz już Ventkę?

 

 

Witam

II Artur II Venturkę kupiłem w październiku tego roku i nawinąłem może z 500 km więc doświadczenie mam nikłe, ale wcześniej przez dłuższy czas jeździłem Royal Starem. Ponieważ poprzedni właściciel traktował ją jak enduro, więc postanowiłem rozebrać całe moto i doprowadzić do porządku. Po rozbiórce pozostała rama z silnikiem, wszystko pozostałe zostało rozebrane, wyczyszczone, wypolerowane włącznie z śrubami i skręcone własnymi ręcyma do kupy. Przy okazji wymieniłem wszystkie płyny i oleje ( oprócz chłodzącego ) oraz tarcze sprzęgłowe i klocki. Polecam zalanie lag olejem 10W ( fabrycznie jest 5W ) Moto na prawdę prowadzi się lepiej. Przednie zawieszenie w Ventce dobiło mi w czasie szybkiej jazdy po nierównościach i postanowiłem powtórzyć usztywnienie. Wiem , można to zrobić powietrzem, ale sprawdzanie czy jest jaszcze w lagach, czy już sobie wyleciało ..... Wolę zrobić to raz i mieć to z głowy. W swojej Venturce również zauważyłem poluzowane śruby mocowania błotnika i uchwytów i postanowiłem rozebrać co się da. Zacząłem od tyłu i dojechałem na razie

do baku. Jeżeli komuś przyda się moje skromne doświadczenie to chętnie coś podpowiem ( jak będę wiedział :icon_biggrin: )

pozdrawiam i życzę wszystkim kochającym motory ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampą jest tak, jak pisałem już wcześniej. Jedno pokrętło z plastikową gałką służy do regulacji góra dół, a drugie pokrętło, to śruba (chyba pod klucz 7) na śrubokręt krzyżakowy, która odpowiada za skręcenie lampy lewo i prawo. Jeżeli masz duże przesuniecie od osi (tak jak ja miałem) to zdejmij owiewkę, poluzuj śruby mocujące stelaż lampy i ją ustaw, jak to nie pomoże, to weź w garść kombinerki i nagnij metalową konstrukcję tak, aby lampa była centralnie. Ja się z tym bawiłem około dwóch godzin.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody właśnie opisałem na tym zdjęciu. 8 mrugnięć po trzy razy. Nie wiem tylko gdzie to odczytać?

 

 

To jest system autodiagnostyki, wskazuje błąd numer 3 i wychodzi na to że to coś z hamulcem przednim, coś z włącznikiem/przełącznikiem. Nie znam angielskiego więc tak do końca Ci nie powiem. Brzmi to dokładnie tak:

3.cancel switch, front brake switch, rearbrake switch or clutch switch

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, powiem Ci, że jestem pod wrażeniem twojego zapału.

Jak możesz to podeślij mi na PW, tabelę kodów lub to z czego korzystasz.

Ja wysłałem swój VIN do Gościa z Yamahy (jak szukałem części) dostałem od Niego katalog z numerami części do mojej Ventki, ale albo źle go przestudiowałem, albo czytać nie umiem :), bo nie znalazłem tam informacji, że można sprawdzić kody i który kod co oznacza.

Fakt, że tak jak pisałem wcześniej, do komputerów mam dwie lewe ręce, a co za tym idzie może nie wiedziałem gdzie i w co kliknąć lub jak szukać…

 

Wesołych Świąt!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz odpalam serwisówkę i będę to jakoś tłumaczył. Co do hamulców to może być tylko przełącznik na stopy. Nic innego tam nie ma.

Dyzio, wysyłam ci to na maila. Jest to na końcu. Poszukasz, znajdziesz. Pzdr.

Znalazłem, to jest coś od tempomatu. Szkoda, że nie wiem jak to usunąć.

Dla zainteresowanych:

post-39500-0-05492100-1324711263_thumb.jpg

post-39500-0-07296100-1324711274_thumb.jpg

Edytowane przez harbuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...