Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

forrest - co do płukania lag, to masz racje, tylko rozbieranie na strzepy, przez srubke (oczywiscie przez konstruktorow nie przeznaczona do spustu) to tylko wymiana bez plukania

 

Dariow - mam oryginalne mocowanie oparcia i oryginalne oparcie, ale nie chce mi sie zdjec pstrykać, masz do mnie niedaleko, może po prostu podjedziesz....?

 

Marsinus - mam irydy w XVZ w FJR tez mialem irydy i polecam. Trwalosc jakos ze 3 x wieksza i jakosc iskry lepsza bo od plus 5 w gore pali na irydach bez ssania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numanoid ja mam w Royalu tak naprawdę to zrobiłem nim może z 5 km jazdy próbnej ale dla mnie była różnica zauważalna od razu byłem bardziej wyprostowany :) , chciałem również założyć do mojego Draga ale nie zdążyłem, paru moich znajomych ma oparcia kierowcy i bardzo sobie chwalą tylko moim zdaniem musi być regulowane/ruchome, jak zrobię coś więcej km to się wypowiem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariow dziękuje za e-maila! Porządna sprawa! Co do tematu oparcia drogi Numanoidzie to tylko z regulacją i nie chodzi mi o wysokość ale o regulację do tyłu w kierunku kanapy pasażera. Moja Ventka posiadała jak ją kupiłem oparcie Yamahy bardzo ładne, wysokie ale bez regulacji do tyłu i przejechałem z nim może ze 100 km. Jazda nie była wygodna bo spychało mnie z kanapy do przodu i czułem się jakbym wisiał na baku. Regulacja do tyłu pozwoli pupie na precyzyjne zainstalowanie się w kanapie. Osobiście nie polecam nieregulowanego siedzenia. Moje nieregulowane siedzenie do mocowania na sztywno leży na półce w garażu od półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecności pojawiam się z następującym pytaniem - jak u Was wygląda sprawa świec?

 

Stosujecie oryginalnie polecane w serwisówce czy irydowe? Znalazłem też takie cudo i nie wiem czy sprowadzać czy nie?

 

http://www.ebay.com/...0-/160708604919

 

Jeśli macie świece irydowe to czy macie porównanie do zwykłych? Lepsze osiągi, spalanie itp czy to raczej między bajki można wsadzić?

 

 

Witam.

Ja kupiłem swoją venturkę z normalnymi świecami. Po rozgrzaniu silnika słychać było ciche detonacje z rur. Postanowiłem przeczyścić świece ale jak zobaczyłem jaki jest dostęp do przednich świec i że trzeba zadzierać bak do góry aby je wykręcić od razu zakupiłem świece irydowe (gwarancja na 100tyś.km) i zamontowałem. Detonacje w rurach zniknęły,wydaje mi się że silnik stał się bardziej elastyczny, zrobiłem na nich w tym sezonie 15 000km, moto pali znakomicie, silnik pracuje równiutko, zajrzałem nie dawno do tylnych świec stwierdziłem że wszystko w porządku i nawet czyścic nie trzeba więc do przednich zajrzę za 5-6 lat jak będę wymieniał :biggrin: . Jeżeli chodzi o przyrost mocy to jeżeli jest to niezbyt odczuwalny, za to spalanie jeżeli nie mam ochoty na szybką jazdę i śmigam do 100km/h zejście poniżej 5l nie stanowi problemu.

Nie wiem jaki jest w tym udział świec ale skoro silnik pracuje równo i spala całą mieszankę (nie wali w rurach) moto jest bardziej elastyczne to i spalanie też powinno trochę spaść. Ta kwestia to jednak bardzo indywidualna sprawa zależna od wielu czynników chociażby od jakości paliwa (ja jeżdżę tylko na 98), stylu jazdy czy regulacji gaźników.

Ja świece irydowe mogę polecić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie

Czy ktoś z Was wie co to jest za ustrojstwo (zaznaczone na zdjęciu) pod siedzeniem kierowcy, wydaje mi się że są tam obcięte kable albo czymś jest to zaślepione Neutral.gif

post-64550-0-23473100-1353787750_thumb.jpg

 

Witam

To są wyprowadzone kable na dodatkowe gniazdo zapalniczki i podłączone są pod bezpiecznik od gniazda fabrycznie zamontowanego :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że ta ładna biała kostka jest od zasilania zmieniarki CD.

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, jedno z przodu po lewej stronie motocykla - od wewnętrznej strony owiewki.

 

A obok gniazda, jest mały włącznik od lightbar`ów ;)

Wiele osób już go szukało… ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szybą, zaraz pod kierownicą. W małym kwadratowym przetłoczeniu, z czarną gumową zaślepką.

Jak stoisz przy motorze, to nawet dobrze go nie widać, jak kucniesz, to widzisz od razu.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera to ja nie ma :sad: musze sobie założyć ale przetłumaczyłem sobie z instrukcji przez google translator co to niby jest ten wihajster i dalej nie wiem :

Akcesoria podłączone do dodatkowego wyjścia DC pod siedzeniem kierowcy można stosować, gdy klucz jest w pozycji ACC lub ON Akcesoria podłączone do pomocniczego złącza DC nie powinny być używane z silnikiem turneg off, a obciążenie nie może przekraczać 5A lub 60W, w przeciwnym razie bateria może rozładować Aby uniknąć porażenia prądem lub zwarcie upewnić się, że pokrywa jest instalowany podczas pomocnicze złącze DC nie jest używany

 

Chyba to nie może być do gniazda bo cokolwiek podłączymy to chyba ma więcej jak 5A (np ładowarka do telefonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...