Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście jak chcesz , możesz mocowac na kierownicy ale doskonale sprawdza sie przyczepiony do tylnego gmola, spokojnie siegam bez problemu

nawet na swiatłach . jak chcesz zobaczyć to podaj adres wyśle fotki

Właśnie to chciałem usłyszeć :biggrin: . O tylnym gmolu nie pomyślałem :banghead: . Dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Krótko o mnie mam na imię Jerzy jestem z Łodzi. Posiadam Venturkę od dwóch lat i jak na razie bez problemów. Miałem przyjemność zwiedzić sporo miejsc w kraju jak również za granicami naszego kraju. Serdecznie pozdrawiam w nowym sezonie i do wspólnego spotkania bo będzie o czym pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jestem Kuba, z Wrocka (większość roku), to już będzie 4 rok z Venturą. Wiem, że mam tu konto od stu lat chyba, ale dopiero niedawno wróciłem na forum i ku mej wielkiej radości oczy me ujrzały grupę właścicieli tych motocykli, świetna sprawa, bo jak na początku szukałem porady na temat tego motocykla (okolice końca 2008 roku) to mało kto wiedział że taki istnieje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dobrze że jest nas coraz więcej :)

Dzisiaj byłem w garażu z postanowieniem sprawdzenia jakości moich filtrów powietrza. Powiem tak, jest nie źle, ale wróciłem z postanowieniem ewentualnego poszukania i zakupu nowych. Tutaj spotkała mnie spora niespodzianka tzn. koszt filtrów, które znalazłem na allegro

http://moto.allegro.pl/yamaha-royal-star-venture-xvz-13tf-filtry-powietrz-i2067338177.html

Może spotkaliście się z tańszą opcją do modelu z 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dobrze że jest nas coraz więcej :)

Dzisiaj byłem w garażu z postanowieniem sprawdzenia jakości moich filtrów powietrza. Powiem tak, jest nie źle, ale wróciłem z postanowieniem ewentualnego poszukania i zakupu nowych. Tutaj spotkała mnie spora niespodzianka tzn. koszt filtrów, które znalazłem na allegro

http://moto.allegro....2067338177.html

Może spotkaliście się z tańszą opcją do modelu z 2007 roku.

 

Co do filtrów powietrza to ja w swoim rejonie nie spotkałem tańszych. W stolicy podkarpacia zaproponowano mi komplet welorazowych (model 2008) do płukania płynem (podobno świetne) KAYEN za promocyjną cenę 450 zł. Nawet się nie zastanawiałem... pojechałem do garażu i przedmuchałem delikatnie swoje stare standardowe "papierowe" filtry i śmigałem cały sezon na nich. Prawda jest taka, że teraz potrzebuję filtrów, lecz nie mogę u siebie nigdzie spotkać tych "jednorazowych". Jak nie będzie wyjścia wykosztuje się na KAYEN.

 

P.S. Co do spotkania - jak je zrobimy pośrodku tj. np w Łodzi to się Korsarzowi nawet nie zagrzeje maszyna :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ filtry nie wyglądają źle to przeproszę się z kompresorem i poprostu przeczyszczę. Kurcze doskonale rozumiem że K&N kosztują, ale te filtry, które znalazłem na Allegro są papierowe. Do wczesnych modeli koszt filtra to rząd ok. 30-40 zł http://moto.allegro....2038541395.html stąd moje zaskoczenie dot. kosztów zwykłych filtrów do mojego modelu.

 

Ciekawe że K&N można taniej kupić niż papier. http://moto.allegro.pl/filtr-powietrza-kn-xvz-1300-xvz1300-99-12-i2054043137.html

Edytowane przez Korsarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Wracając do tematu filtrów powietrza to jest tak jak pisze ar2r. W salonie Yamahy powiedzieli, że tylko oryginały, nie spotkali zamienników. W innym sklepie moto równiez mieli tylko K&N. Z tego co mi powiedzieli to K&N-y są wielorazowe tj. na pare ładnych lat i lepiej filtrują niż papierowe, należy je tylko płukać podczas okresowego przeglądu specjalnym płynem. Mówili, że nie wolno przedmuchiwać kompresorem bo mozna uszkodzić. Pewnie myśleli, że upiorę je we "frani" ze starymi gaciami :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprać we Frani możesz,nawet wirować.A tak poważnie to filtry K&N polecam.Sam latam z takimi już w drugim moto.Myć można nawet zwykłym płynem do mycia naczyń .Ważne żeby po myciu dobrze go wypłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia.Nie wolno przedmuchiwać bo są zrobione z bawełny.Po wyschnięciu należy zwilżyć olejem do filtrów i można śmigać dalej.Jeden zestaw filtrów przeżyje moto,więc finansowo się opłaca.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myć jak już pisałem możesz w zwykłym płynie do naczyń.Chodzi tu o rozpuszczenie brudu i tłuszczu.Do nasączania potrzebny jest olej do filtrów bawełnianych.Można też użyć takiego zestawu http://moto.allegro.pl/duzy-zestaw-do-czyszczenia-filtrow-powiet-kn-i2080485759.html .Choć można dostać sam olej do filtrów.

 

Należy pamiętać ,że tylko filtry bawełniane można w ten sposób traktować.Filtry papierowe można tylko wydmuchać,i nic więcej.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nad wyższością filtrów K&N nad papierowymi nie ma co dyskutować, jedynie co zdziwiła mnie cena za papierowe, które nie są zbyt skomplikowane chociaż w porównaniu do filtrów od starszych roczników, a różnica w cenie jest 10-cio krotna. Nawet na e-bayu za papierowe wołają 95$. No cóż przy takiej cenie zdecydowanie skuszę sią K&N z których będę korzystał przez pare sezonów, ale zakup czeka mnie w przyszłym sezonie :) więc będzie czas na szukanie oszczędności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...