Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pierwszy to się nie nada. Miałem podobny pożyczony i chciałem marudę podnieść. Przeszkadza rozstaw tłumików. Nie ma o co zaczepić. W ventce będzie ten sam problem i dochodzą jeszcze kufry. Z drugiej strony jego jakość i materiał?? Nie ryzykowałbym podnosić takiego kloca.

Ja mam ten drugi. Nie stosowałem go, ale raczej jest bardziej wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też ten drugi.Używam go z powodzeniem już pięć lat,mimo że chiński.Podnosiłem kilka różnych motocykli m.in VTX 1300,VTX 1800, Venturę,Road Stara,Wild Stara,Drag Stara,XV 1600,VN 2000,Elektrę i Road Kinga.Pasuje do wszystkiego.W niektórych przypadkach trzeba coś podłożyć dodatkowo pod ramę żeby moto stało stabilnie np.w Suzuki Savage.Ale to nie problem.W komplecie są dwa pasy do mocowania motocykla do podnośnika,które można też wykorzystać do mocowania moto w transporcie na przyczepie lub w busie.Kupiłem go w bardzo atrakcyjnej cenie w Makro za 180 zł.Ale podobno wycofano go już z oferty.

 

Tu chyba najlepsza obecnie cena http://moto.allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-nowy-i2047755347.html .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak działa jak na tym filmie?

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=2Bqn2KpKWfg

 

Też sobie muszę taki podobny sprawić tylko pytanko, piter 1600, harbuz - czy z Waszymi podnośnikami też da się tak łatwo podnieść motor? Jaka jest granica kasiory? piter 1600, ten co podałeś w linku myślisz że jest dobry?

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja - już oglądałem:

http://www.moto-akcesoria.pl/advanced_search_result.php?keywords=podno%C5%9Bnik

 

Tylko jak ja oglądałem, to cena była niższa, jeżeli dobrze pamiętam to cośokoło 360-380 PLN.

 

Byłem u Nich w sklepie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia, a Sylwestrem.

 

Kupiłem tam orzeszka na wyprzedaży i dałem go do obszycia kapeluszem kowbojskim;)

 

Taki mały żarcik i zarazem petencik na jazdę po mieście i parady - zloty, np.Picnic Country Mrągowo :)

 

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałem w zupełności wystarczy.Dźwiga się lekko bo robisz to nogą.Każdy ma blokadę bezpieczeństwa,przed samo opadnięciem.Całą zimę moto na nim stoi,przykryte pokrowcem.

 

Ale jakby się niebieski nie podobał to tu jest większość czerwonych.Ja mam czerwony.Zwróćcie uwagę że one są wszystkie takie [lub prawie]same.Różnią się tylko ceną.Kraj pochodzenia jest napewno taki sam.Do zastosowań nieprofesjonalnych wystarczy najtańszy.

 

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=motocyklowy&category=28424 .

 

Oczywiście mowa o tych wkładanych pod ramę.Te najazdowe są to stoły serwisowe,na których moto stoi kołami.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na nim wykręcić/wymienić filtr oleju?

 

 

Wydaje mi się że olej wraz z filtrem najlepiej wymieniać na kołach a nie na podnośniku. Jak dokonywałem tego procederu jeszcze na Royalu pamiętam że spuszczałem olej na moto postawionym w pionie ale gdy go przechyliłem stawiając na stopce trochę oleju jeszcze wylecjało :eek:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak działa jak na tym filmie?

http://www.youtube.com/watch?v=Y5YiS8FI6Ns&feature=related

 

Ale ten to już kozak :icon_biggrin:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=2Bqn2KpKWfg

 

Też sobie muszę taki podobny sprawić tylko pytanko, piter 1600, harbuz - czy z Waszymi podnośnikami też da się tak łatwo podnieść motor? Jaka jest granica kasiory? piter 1600, ten co podałeś w linku myślisz że jest dobry?

 

Bardzo fajny ten filmik Arturze. Muzyka jak w niemieckich filmach erotycznych :biggrin: ale prezentacja spoko. Bardzo fajny ten podnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II Artur II - powiem Ci na swoim przykładzie. zestaw,który kupiłem u Gościa w Łodzi założył byś do tego kasku, ponieważ mikrofonjest na dość długiej elastycznej rurce, w jednym miejscu jest ucho do mocowaniana śrubkę, ja to przynitowałem do kasku i mam z głowy. Musisz przymierzyć - samnie wiem, np. rurkę od balonika z jakiego festynu, wygiąć ją sprawdzić co ijak, a potem przy zamówieniu poprosić o dłuższy pałąk (o ile będzie takapotrzeba). Wiedz jedno, mikrofon najlepiej się sprawuje przy zamkniętej szybie- przynajmniej mój. Mam różnicowo pojemnościowy - z tego co pamiętam.

Jest jeszcze jedna opcja - zadzwoń do Gościa i poproś go o przesłanie takiegopałąka lub całego mikrofonu - przymierzysz i będziesz wszystko wiedział.

 

 

 

Z tym podnośnikiem, to jest niezły temat. Cały czas myślę o zakupie, alekaska...

 

 

I mały offtopic, na poprawę humoru:

Jak jeden kolega żyrandol wieszał. -historia prawdziwa w relacji jego Żony.

Wczoraj namówiłam wreszcie swojego męża żeby kupić abażurz kryształów (to

co wisi z lampami na suficie), baaardzo drogi (pół rokuzbieraliśmy).

 

Pojechaliśmy do sklepu, kupiliśmy abażur, na skrzydełkachszczęścia

popędziliśmy do domu, po drodze kupiliśmy butelkę koniaku(trzeba nowy

zakup ..tego tamtego, no oblać). Siedliśmy przy stole,najpierw

strzeliliśmy po 50, potem powtórzyliśmy, no i mówię doswojego męża: a

może powiesimy od razu ten abażur? No i mąż, lub z powodukoniaku, lub

widząc moje szczęście zgodził się.

 

Postawiliśmy krzesło, na krzesło taboret mały, mój mążwspiął się na tą piramidę, a mi kazał go

zabezpieczać. Stoję taka szczęśliwa, obserwuję jak mójorzeł pod sufitem majstruje (a on był, nie wiem po co w szerokie bokserkiubrany), przenoszę wzrok niżej, i co ja widzę z tych sympatycznych bokserekwypadło mu jedno jajeczko, no i ja taka rozczulona tym widokiem biorę i taklekko pstryknęłam paluszkami po tym jajeczku.

 

 

Mój tygrys w tej sekundzie jak poleciał w dół z tejestakady wraz z abażurem, który rozbił się całkowicie na małe kawałki, wstajeszybko i z ostatkami abażuru w rękach podskakuje do mnie...myślałam, że zabijemnie, a on mówi:

- Kuuuuuur*a, ale mnie prądem pierd**nęło, aż do jąderdoszło, dobrze że nie na śmierć!

 

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trochę innej beczki - mianowicie opony.

 

Sprawdziłem i opony mam:

 

METZELER ME 880 MARATHON FRONT MZ 150/80-1671H

METZELER ME 880 MARATHON REINF MZ 150/90B15 80H

 

Kupiłem je w MOTO-GUM 63-020 Zaniemyśl, Łękno, ul. Rolna 4

 

www.moto-gum.pl 0-61 287 21 55 i 56

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikające posty?

Wczorajbył tu post ar2r'a dotyczący kasku, potem ja dodałem 3grosze, a dziś nie matych postów. Ktoś wie co się stało?

 

Też zauważyłem, że znikają posty.

Tym bardziej, że można je przeczytać na własnej poczcie elektronicznej.

Są dwie opcje, albo ich autorzy je usunęli, albo zrobił to admin lub mod.

Zaraz pewnie Ktoś napisze, że taki temat już istnieje i warto poszukać, a niewałkować to od nowa, bo to zajmuje serwer itd.

Jak się zacznie dyskusja na ten temat, to zaraz Ktoś dostanie ostrzeżenie lubbana.

To jest właśnie to co uwielbiam w dużych Forach.

Właśnie dla tego uważam, że fajnie jest się spotkać, poznać, wymienićkontaktami np. skype i jak Ktoś ma problem to robimy małą konferencję.

Coś takiego działało z powodzeniem na innym Forum, ale niestety znaleźli sięLudzie, którzy mieli parcie na władzę, okazywanie wyższości itd.

W efekcie tego kilka wartościowych osób odeszło z Forum.

Najgorsze jest to, że sprawcy zamieszania jeszcze Im d... obrabiają,utwierdzając pozostałych i nowych, że zostali wyrzucenie bo byli beeee.

Ech... życie...

 

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio77 nie wiem co jest grane - sam swojego posta nie usuwałem, napisałem też w tej sprawie do artr'a zobaczymy co powie. Z innego forum mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia - każdy usunięty post był opatrzony odpowiednim komentarzem usuwającego go moderatora i tym sposobem wszystko było jasne i czytelne. Jeśli tu jest inaczej to hmm...

 

OK, już wiem co jest grane Temat o kaskach znajduje się TU

Jak chcecie zobaczyć gdzie wasz post sie ulotnił, to jak wejdziecie w swój profil w zakładkę przebieg to znajdziecie temat, w którym wylądował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobra, zamiast jeszua zwracać nam po raz kolejny uwagę przeniósł temat gdzie trzeba i tam więcej osób dołączyło do dyskusji. Jest spoko.

 

panowie, proponuję coś na wstrzymanie. forum jest duże: tematów jest mnóstwo, i po to są działy, aby nowy szukający informacji o kasku nie musiał przeglądać 556 tematów o motocyklach, bo akurat może komuś przyszło do głowy zapytać byle gdzie o garnek. wydawało mi się to zawsze jasne

tu jest miejsce na dyskusje o motocyklach, te dotyczące akcesoriów będą - jeśli się pojawią - przenoszone w odpowiedniejsze miejsce. doceńcie z łaski swojej i to, że oprócz 4-5 osób w wątku Waszego motocykla - w odpowiedniejszym miejscu wypowie się setka osób użytkujących inne maszyny. z korzyścią dla osoby szukającej informacji, co może warto docenić zamiast oskarżać moderatora o jakieś niskie pobudki

to samo dotyczy opon czy podnośnika: jest kilka dużych tematów w dziale co, jak kupić - naprawdę zawierają mnóstwo wiedzy i doświadczeń

 

przy tej okazji zwrócę uwagę na pewne podstawowe zasady porządkowe. dziękuję

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...