Skocz do zawartości

Kawasaki Z1000 - licznik oszukuje


lukasz_vip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma Z1000 z 2003. Kolega kupił to rok temu i od zakupu po pewnym czasie wyszło, że licznik przebiegu oszukuje. Prędkościomierz dobrze wskazuje a licznik przebiegu zaniża tj. przebieg z Zeta*1,75 daje normalny rzeczywisty przebieg. Moto ma zmienioną zębatkę na prędkość i więcej modyfikacji nie było robionych. Kto wie w czym może leżeć przyczyna? Czujnik w Kawie daje implusy zarówno dla prędkościomierza i przebiegu, więc czemu taka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega niech się cieszy, przy sprzedaży będzie miał niski przebieg. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kumpel wciśnie na prostej tylny hebel i zblokuje koło to prędkość na blacie jest ZERO więc jak inna zębata to i inne wskazania.

 

pzdr

 

No to jak wytłumaczysz, że przebieg i prędkość są różne? Bo skoro jedno jest złe to i drugie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mierzyliście prędkość? GPS to chyba jedyna, w miarę dokładna metoda. Metody porównawcze z innymi pojazdami można o kant d... rozbić.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jedzie 60 a ty 61 to różnicy praktycznie nie ma , ale na trasie 300 km zrobi się różnica spora. No chyba ze są dwa różne urządzenia, które podają dane - nie wiem tego. Mogło by tak być gdyby np prędkość była sczytywana z np zębatki wałka zdawczego, a przebieg ze ślimaka przy przednim kole.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest zapewne taki że motocykl ma fabrycznie przebieg wyskalowany w milach. Czyli jest z rynku USA, Anglia. prędkość przeskoczyła na KM/h ale przebieg pozostał w milach.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest zapewne taki że motocykl ma fabrycznie przebieg wyskalowany w milach. Czyli jest z rynku USA, Anglia. prędkość przeskoczyła na KM/h ale przebieg pozostał w milach.

Nie no chyba to nie to, bo w Z jest cały elektroniczny i od razu się wsio zmienia samo.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica była taka: myśmy mieli na licznikach po 90km a kumpel miał już 60km i wtedy wyszło na jaw, że coś nie teges z tym licznikiem. Wtedy po testach wyszło, że skala to coś około 1,75xprzebieg aby dało rzeczywisty przebieg. Myśmy myśleli na początku, że liczy mu w milach a tutaj zonk bo w km. Więc nie wiem o co kaman. Zobaczymy jeszcze te prędkości porównując dwa motocykle jednocześnie jadące koło siebie i może wtedy jakaś mała różnica wyjdzie. Ja podejrzewam tą zębatkę i myślę, że to będzie główny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę się tylko upewnić, czy po przełączeniu prędkościomierza na mile przebieg tez się proporcjonalnie zmniejsza?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90km to 56mil. Masz przyczynę licznik przebiegu pozostał w milach. W Kawkach zmienia się osobno prędkościomierz i licznik przebiegu, albo jest błąd w oprogramowaniu zegara ewentualnie producent nie przewidział zmiany tego parametru w tym roczniku.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem z tym tylnym heblem i przy zblokowaniu koła tylnego prędkościomierz przeskakuje na " 0 ". Zmieniając mile na km zmienia się zarówno przebieg jak i prędkościomierz i oczywiście skala temperatury też, także to odpada. Zresztą nawet przeliczając to co mi wychodzi przelicznikiem na mile to i tak nie pasuje. Na 99% to wina zębatki tylnej bo ma o 3 lub 2 zęby mniej niż powinno być. Mnie tylko męczy pytanie czy istnieje jakiś sposób żeby usunąć ten błąd licznika nie zmieniając zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...