Skocz do zawartości

Szlif w poniedziałkowe popołudnie...


panas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panas - luss... nie wszyscy wszystko wiedzą od razu, pewnie masa ludzi jest która nie zdaje sobie sprawy z tego ,że nowe opony mogą być zabójcze;) ja też o tym usłyszałem dopiero rok temu;] ale warto o tym wspominać....

Edytowane przez eszte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale jak 15 lat temu zmieniało się opony na nowe to "przecieraliśmy" je papierem ściernym drobnym i nie nowym. Robiłem to ja i wszyscy z którymi się "ścigałem"

Czy słuszna to była droga nie wiem. Musiał by wypowiedzieć się jakiś specjalista od dzisiejszych opon.

 

 

 

Edit:sorry nie zauważyłem że jest 2 strona a powyżej pisaliście o tym samym

Edytowane przez Mintajoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji do motocykla jest caly dzial o docieraniu, i jezdzie nowym moto, tam tez jest (powinno byc) info o oponach i o tym ze sa pokryte substancja ktora jest sliska , jesli to nowe moto to sprzedawaca tez ci to powinien powiedziec, jesli nie powiedzial to daj znac kto to bedziemy omijac szerokim lukiem

 

byl kiedys dokument o gosciu ktory wyczyscil czoperek i niestety wyczyscil tez opony jakism srodkiem do opon samochodowych

niestety zginol potem na pierwszym ostrzejszym zakrecie :(

Edytowane przez devnull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy z ostrzeżeniem ze strony mechanika (czyt. wulkanizatora, serwisanta motocyklowego), odnośnie zachowania szczególnej ostrożności po wymianie opon na nowe ze względu na fakt, iż są nowe!!

 

 

 

A ja się spotkałem :icon_biggrin:

 

Jak odbierałem swoje moto z salonu to sprzedawca poinformował mnie, żeby na początku uważał na śliskie gumy i przez pierwsze 200-300 km jeździł ostrożnie :lalag:

 

A tak na marginesie - przecież wystarczy się popatrzeć na nowe motocykle w salonie a także na nowe gumy na półkach - wszystkie się świecą jak psu jaja. Wyglądają niemal jak plastikowe :wink:

 

A po przejechaniu paruset km ich wygląd zupełnie jest inny - są matowe i lekko przytarte - mówię o czole bieżnika.

 

 

Mówisz, że przejeździłeś już trochę na różnych motocyklach i jak odbierałeś swój nowy nabytek to nie zwróciłeś uwagi na opony świecące się jak lustra :icon_rolleyes:

Edytowane przez goramo

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś mnie poprawi jak źle mówię,

 

jak ktoś ma praktykę i umiejętności to nigdy sie nie wywróci na nowych oponach,

 

no chyba że da w palnik i jednocześnie bedzie skręcał to wtedy moja cagiva jedzie bokiem jak supermoto (na starych oponach szerokość - 130 )

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy popełnia błędy więc i doświadczony motocyklista może się czasem zapomnieć.

Co do nowej gumki to ja teraz przecieram ją papierem ściernym wodnym i czuję się pewniej - psychicznie.Tak czy siak przy nowej gumie nie szaleje przez chwilkę.

 

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy wymianie opon poinformowali, zebym jechal bardzo ostroznie (ale wyjezdzalem w deszczu w 350km trase). Mimo wszystko jak glupi raz w winklu lekkim odkrecilem i cudem utrzymalem maszyne. Potem cala droge spokojnie, a w domku aceton + papier scierny (nie wiem na ile to pomoglo, a na ile pozniejsze smiganie na mocno rozgrzanych gumach).

 

Zastanawia mnie czemu wulkanizatorzy od razu nie przecieraja tych opon? Powinni z automatu do kompletu opon dostawac srodek do zmywania tej warstwy przeciw utlenianiu.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko dziwię, że przejechałeś te 'ileś' kilometrów przed glebą i nie wyczułeś, że moto lekko tańczy / prowadzi się niepewnie. Nauczka na przyszłość jest. Niewiedzą bym się nie martwił. Masa osób nie pamięta o nowych gumach. Ten brak wyczucia, że wcześniej nić nie zauważyłem by mi jednak przeszkadzał : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...