Skocz do zawartości

Virago 750 rok '82


Gość easy-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem początkującym motocyklistą' date=' nabyłem właśnie Yamahę Virago 750 z 1996. Znacie może jakąś stronkę jej miłośników lub źródło skąd mogę zdobyć garść szczegółów technicznych??[/quote']

Proszę bardzo:

http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentac...vx750/xv750.htm

http://www.motorcycle.com/mo/mcyam/virago750.html

Coś jeszcze chyba miałem, ale muszę pogrzebać głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm.powiem tak moja virowka (920cm3 `82) miala ten klopot u poprzedniego wl ale ze macher z niego fest wymienil co sie dalo i wiecie co? jak juz odpali mam wrazenie ze tlokiem w leb dostane tak wali.gadalem z nim,sadzilem ze cos nie tak ale on twierdzi ze "te typy tak maja" wiec chyba tak musi byc.pozatym nie swieci mi tylni postoj i nie trabia sygnaly ale do tego tez dojde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ten typ tak ma... Ale ja juz ten problem mam za soba - moj mechanior poradzil sobie z rozrusznikiem i pali - doslownie na dotyk!!! HURA :)

Co zrobil - zastosowal normalny bedix bodajze od skody - zamontowal troszke wieksza pokrywe silnika i pozmienial przelozenia:-)

 

[ Dopisane: 13-03-2006, 17:17 ]

Ps trudno uwierzyc ale pali 100 na 100 - mowi,ze to nie jest krodko trwaly efekt... zobaczymy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ten typ tak ma... Ale ja juz ten problem mam za soba - moj mechanior poradzil sobie z rozrusznikiem i pali - doslownie na dotyk!!! HURA ;)  

Co zrobil - zastosowal normalny bedix bodajze od skody - zamontowal troszke wieksza pokrywe silnika i pozmienial przelozenia:-)  

 

[ Dopisane: 13-03-2006, 17:17 ]

Ps trudno uwierzyc ale pali 100 na 100 - mowi,ze to nie jest krodko trwaly efekt... zobaczymy. :banghead:

 

Walczę teraz ze swoim ale jak nie dam rady a twój jest w dobrym stanie to daj namiar na magika Opoczno jest blisko tak w samraz na wiosenną przejażdżkę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wyslę zdjęcia przeróbki - jak trzeba to i rysunki niezbędnych do dorobienia elementów - system działa od lat całkowicie bezawaryjnie - resztę sobie każdy kto ma nieco pojęcia o mechanice dośpiewa..Warsztatu slusarskiego który by sie podjął produkcji zestawów nie znalazłem, więc może w ten sposób uchronię któregoś z Viragowców od stresu związanego z rozruchem. Piszcie - na pewno odpowiem - [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Viragowcy!!!! wysłałem już kilkunastu motocyklistom z tym problemem zdjęcia i opis jak to rozwiązać. Każdy kto ma odrobine pojęcia o mechanice sobie sam poradzi. Koszt jest znikomy, a moja Virago po przeróbce działa absolutnie niezawodnie od wóch lat. Piszcie, na pewno odpowiem, wyslę zdjęcia i opis.

I nie bójcie sie starszych Virago - są cudne!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam !!!

Jak widze wszyscy maja podobny problem z rozruszniczkiem w Virowce... no coz ja wlasnie oddalem swoje moto xv 750 z 82r do mechanika ktory zna lekarstwo na ta dolegliwosc - montuje inny dekielek i klasyczny bedix - podobno 100% sukces!!! Koszt 250zl. Napisze wiecej jak odbiore motorek.

 

[ Dopisane: 03-02-2006, 00:15 ]

Jak bedzie dzialac dam namiary.

POZDRAWIAM!!!

 

[ Dopisane: 03-02-2006, 00:16 ]

Ps. jakim olejem zalewacie swoje Virowki?

witam serdecznie ,już nie najświeższy ten post ale może jeszcze tu zaglądasz .Czy mógłbyś dać jakieś namiary na tego mechanika.

Pozdrawiam .

 

Witam czy ktoś posiada materiał (zdjęcia -rysunki )odnośnie przeróbki od Tomasza J .Bardzo prosił bym o podesłanie . A i jak by ktoś namiar mógł na mechanika który ma patent na przeróbkę o której pisał Przemek 3578

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość smolax71

witam serdecznie ,już nie najświeższy ten post ale może jeszcze tu zaglądasz .Czy mógłbyś dać jakieś namiary na tego mechanika.

Pozdrawiam .

 

Witam czy ktoś posiada materiał (zdjęcia -rysunki )odnośnie przeróbki od Tomasza J .Bardzo prosił bym o podesłanie . A i jak by ktoś namiar mógł na mechanika który ma patent na przeróbkę o której pisał Przemek 3578

Pozdrawiam

 

Witam

Dołączam do waldka777777 ... proszę o pomoc w imieniu kolegi co się z tą usterką miota :(

Proszę o poradę, zdjęcia jak naprawić rozruch w virago 700 1982-85 ?

Ewentualnie ;

Może ktoś regeneruje zębatki ?

Może ktoś ma na sprzedaż koło magnesowe z dobrą zębatką ?

Może ktoś ma na sprzedaż zębatkę atakującą sprzęgiełka rozrusznika ?

Proszę o odpowiedź na [email protected].

Dziękuję

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

 

Witam

Dołączam do waldka777777 ... proszę o pomoc w imieniu kolegi co się z tą usterką miota :(

Proszę o poradę, zdjęcia jak naprawić rozruch w virago 700 1982-85 ?

Ewentualnie ;

Może ktoś regeneruje zębatki ?

Może ktoś ma na sprzedaż koło magnesowe z dobrą zębatką ?

Może ktoś ma na sprzedaż zębatkę atakującą sprzęgiełka rozrusznika ?

Proszę o odpowiedź na [email protected].

Dziękuję

 

Zębatki okazały się mało zużyte - tak ok 1 mm.

Rozrusznik na szczęście sprawdziliśmy i ''miał opory'' więc teraz kręci jak wściekły.

I podstawowa rzecz to spinka na ten drut, sprężynę, co oplata koło atakujące.

Musi być bardziej ściśnięte bo jak nie daje oporu to koło nie przesuwa się na zębatkę na wale.

Naprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.

Chciałbym odgrzać temat rozrusznika , ponieważ jestem od niedawna posiadaczem Virago 750 z 83 roku i taj jak wielu z Was borykam sie z tym problemem . Czy może ktoś z formulowiczow zastosował patent kolegi Tomka , polegający na zamontowaniu elektromagnesu i linki? Czy ktoś ma może jakiś sposób na naprawę ? Za wszelkie rady i sugestie będę wdzięczny .

Pozdrawiam

Nightcowboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...