Skocz do zawartości

paliwo w oleju....


pk38a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem motorek.... moto stał dość długi czas niepalony, więc aby odpalic go podczas oględzin kranik trzeba było przekręcić na pozycję prI ( bezpośrednie zalanie gaźników paliwem w celu ich napełnienia) moto odpalił ja go zakupiłem, w ogólnym zamieszaniu itp zapomniałem przekręcić kranik na pozycję ON i pozostał on w pozycji pri na czas podróży( przyczepka) i cała noc. Paliwo przelało sie do cylindrów i czuć jest je w oleju. Teraz olej muszę wymienić na nowy( to wiem) wyczyścić świece, ale moje pytanie brzmi czy moge motocykl przepalić w takim stanie jakim jest aby olej sie troszkę nagrzał, czy po prostu puścic zimny olej tak jak stoi???

Może i głupie pytanie ale po prostu sie nie znam. Moto to bandit 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalaj tego silnika. Spuść te ochłapy które tam są, zalej świeżym olejem.

Najlepiej jakbyś kupił dodatkowo jakiś tani olej z supermarketu i najpierw go wlał, odpalił na chwilkę aby przepłukać silnik, zlać to i zalać właściwy olej. Oczywiście nie zapomnij o filtrze oleju.

 

A tak w ogóle to zły dział na takie pytania. Mamy tu dział "mechanika" i tam powinieneś był pytać.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do mechaniki.

Nie odpalaj motocykla. Spusc na zimno ten olej. Postaw miske i zostaw na noc zeby sie zlal. Jak odkrecisz korek od wlewu oleju to tez czesc benzyny odparuje. Filtr oleju oczywiscie do zmiany.

 

Dodatkowo proponuje odkrecic wszystkie swiece i zakrecic rozrusznikiem - na wypadek jakby benzyna byla nadal w ktoryms cylindrze.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też trochę naleciało, około 100 ml, jak myślicie odparuje czy wymienić olej?? jest niewiele powyżej kreski max.

w sumie do mnie wchodzi 3,8 litra oleju(z napełnionym filtrem) i tak się zastanawiam czy to ruszać bo proporcja benzyny do oleju jest nie wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100ml to nie mało. Z prostego rachunku wychodzi ponad 2,6% "dodatku" paliwa. Poza tym piszesz, że o tyle więcej pokazało się w okienku. Jaką masz pewność, że cześć tego "nadmiaru" nie odparowała zostawiając po sobie syf i zniszczenie. Jak to się ma do właściwości oleju? Nie jestem specem, ale moim zdaniem samo 100ml to dużo za dużo.

Innymi słowy - nie ryzykował bym. Wydatek związany z wymianą oleju jest niewspółmierny z wydatkiem na ewentualny remont silnika. Najpewniej nie nastąpi spektakularna awaria w postaci np. eksplozji bloku, ale panewki i wałki dostaną swoje na skutek zrywania filmu olejowego. A to odbije się przyspieszonym zużyciem.

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...