Skocz do zawartości

Spóźniony z wypowiedzeniem OC


bosy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie ku lepszemu, w koncu zmienia te kretynskie przepisy, ktore wyrzadzaja wiecej zlego jak dobrego.

 

Pod obrady Rady Ministrów trafi nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, która zlikwiduje problem podwójnego OC komunikacyjnego, dowiedziała się "Rzeczpospolita".

 

http://ubezpieczenia.wp.pl/kat,113544,titl...,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli sprzedałem pojazd z ważnym ubezpieczeniem i nie zawiadomiłem o sprzedaży a kupujący nie powiadomił o kupnie? Co zrobić? OC już dawno się skończyło, a ja jedyne co mam to umowę kupna- sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to powinieneś zgłosić ale krzywdy Ci nie zrobią za to. Dopadną nowego właściciela i jego będą tyrać. Ale najpierw Ciebie zgnębią stertą listów i jak w końcu się poddasz i pójdziesz zgłosić sprzedaż to wtedy masz spokój a nowy właściciel ma problem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja np miałem taki przypadek dzisiaj:

 

Poszedłem ubezpieczyć auto. Poprzednie skończyło się 5/06/2010. Pojechałem gdzie zawsze (Compensa) żeby przedłużyć. Z racji, że jest to pierwszy pojazd zarejestrowany na mnie (ta umowa jest trzecią z kolei) ucieszyłem się, że dostanę kolejne 10% zniżek co da mi już całe 20%. Niby nie dużo ale zawsze 100wka w portfelu. A tu pani na dzień dobry pyta mi się ile mam lat. Ja na to, że 27. A ona że ubezpieczyciel podniósł wiek dla zwyżek do 28 roku życia. Czyli dodatkowe 30% i ku*wa ręce mi opadły. W zeszły roku miałem 774zł/rok a w tym 1041zł/rok.

 

Więc pytam. Dlaczego mając prawo jazdy od 08/06/2000r czyli od dziesięciu lat nadal jestem traktowany jak młody kierowca a ktoś zrobi prawko w wieku np. 30 lat i nie ma zwyżki.

 

Gdzie sens a gdzie logika? Najgorsze jest to, że i tak nic nie byłem w stanie zmienić w tej kwestii bo nie wypowiedziałem ubezpieczenia więc i tak musiałem zapłacić i zawrzeć kolejną umowę.

 

Dawno się tak nie wkur*iłem a co gorsza nawet nie moglem pocisnąć agentce, u której byłem bo to nie jej wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na powyzsze rada,bardzo prosta i wypróbowana. Zmieniasz,ustawiasz datę na fax-ie wstecz. Wysyłasz do firmy ubezpieczeniowej pustą kartkę,drukujesz potwierdzenie i ....tym samym masz potwierdzenie wypowiedzenia umowy. A problem leży po stronie firmy,niech szukają. Ty masz potwierdzenie,ze swoje zrobiłeś.

Pozdrawiam

Eeee tam. Nie jest prawdą, co piszesz. Jak się ma to do art 61 k.c.?

 

art. 61

§ 1. Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Odwołanie takiego oświadczenia jest skuteczne, jeżeli doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej.

 

§ 2. Oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...