Skocz do zawartości

Opóźniona reakcja silnika na manetkę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu ubolewam nad reakcją manetki ...

 

Mianowicie, nie spotkałem się jeszcze nigdy (tak jak teraz) z przypadkiem, gdzie pociągając manetkę gazu silnik reagował z opóźnieniem.

 

Podsumowując..Gdy na zimnym i rozgrzanym silniku pociągam za manetkę gazu to obroty skaczą dopiero po jakieś 1-2 sek.

 

W poprzednich jednośladach pociągając manetkę od razu obroty skakały (bez żadnego opóźnienia)..

 

Pytanie...Czy to jest możliwe, żeby ten model tak miał ?

 

Nikt z moich rejonów nie posiada tego moto więc nie mam jak porównać, moto było w Serwisie i nie naprawili tego problemu bo nie wiedzieli co dolega.

 

Gaźniki są wyczyszczone i zsynchronizowane i obroty ogólnie dobrze chodzą.

 

Jednak nie wiem co dolega temu moto, jak pociągnę gwałtownie za manetkę to wtedy tak jakby przerywa obroty i w ogóle ich nie podnosi...

 

Sama regulacja gaźników "chyba" nic nie da, ponieważ były regulowane w serwisie (chyba, że lipnie to zrobili).

 

Czy regulacja zaworów może pomóc ? Lub na co zwrócić uwagę przy np. sprawdzaniu itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze dzisiaj postaram się sprawdzić Czy linka jest odpowiednio naciągnięta.

 

2. Spojrzyj do gaźnika ? Co masz na myśli ? Dojście do gaźnika mam niby dobre, ale żeby go rozbierać to inna bajka.

 

3. Na innych świecach też problem był bo sprawdzałem

 

4. Mam sprawdzić szczelność na dotyk, na słuch Czy jak ?

 

I nasuwa się pytanie..Czy ktoś się spotkał z takim problemem, że ten model tak ma..W sensie, może jakieś inne moto też tak mają, a ja szukam na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z byłym właścicielem takiego samego modelu i mówił, że miał to samo.

 

I to nie jest wina jakiegoś uszkodzenia, tylko po prostu przy cylach V2 tak jest.

 

On też próbował naprawić itp. i nic, pytał innych ludzi, którzy mają ten model i również każdy narzekał na ten sam problem co ja.

 

Jednak nie wiem jak się ma sprawa do tego, że jak pociągam manetkę zbyt ostro to obroty spadają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z byłym właścicielem takiego samego modelu i mówił, że miał to samo.

 

I to nie jest wina jakiegoś uszkodzenia, tylko po prostu przy cylach V2 tak jest.

 

On też próbował naprawić itp. i nic, pytał innych ludzi, którzy mają ten model i również każdy narzekał na ten sam problem co ja.

 

Jednak nie wiem jak się ma sprawa do tego, że jak pociągam manetkę zbyt ostro to obroty spadają..

 

To nie jest wina silnika tylko Twojego przerośniętego EGO i żadna regulacje silnika nie pomoże.

Chcesz aby silnik gwałtownie reagował na manetkę gazu to wpierw musisz dorosnąć a potem kupić sobie motocykl Ducati 1098R i będziesz zadowolony z szybkości wkręcania się silnika bo konstrukcja samej jednostki bardzo podobna i też tylko 2 cylindry.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ale on pisze że reakcja następuje po 1-2 sek . jeśli to prawda to trochę długo. Poza tym po gwałtownym odwinięciu moto gaśnie.

 

Proponuje koledze suchemu kontrole i ewe. wymianę filtra powietrza. Obecny pewnie tkwi tam od nowości.

Edytowane przez Toolman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ostatnie stwierdzenie ze po gwaltownym dodaniu gazu gasnie nasuwa pytanie o jakosc filtra powietrza

Mozesz rowniez zrobic probe wlaczajac ssanie ( lekko )i odkrecajac gwaltownie gaz - jesli natychmiast sie zdlawi to za bogato ustawione gazniki, jak pojdzie w gore z obrotami to regulacja jest za uboga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak,

 

1. Sprawdziłem linkę od gazu i faktycznie była troszkę luźna, poprawiłem i troszkę jest lepiej.

 

2. Gdy rozgrzał się moto (ok.5min) to pociągając gwałtownie za manetkę nie gasł i nie ma wrażenia, że zalewa go.

 

3. Mój tłumik/wydech pracuje bardzo ładnie = super bass itp. Ale silnik pracuje tak głośno, że zagłusza ten piękny pomruk...Co zrobić, żeby to mruczenie z wydechu było głośniejsze niż silnik ?

 

Dodam, że nie chcę, żeby był jakiś super głośny, ani jakiś metaliczny odgłos się zrobił.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak,

 

1. Sprawdziłem linkę od gazu i faktycznie była troszkę luźna, poprawiłem i troszkę jest lepiej.

 

2. Gdy rozgrzał się moto (ok.5min) to pociągając gwałtownie za manetkę nie gasł i nie ma wrażenia, że zalewa go.

Nie rozumiem. To co wina leżała w luzie na lince gazu? Poprawiłeś i już wszystko jest OK?? Weź napisz to jakoś zrozumiale po ludzku i do tematu!

 

3. Mój tłumik/wydech pracuje bardzo ładnie = super bass itp. Ale silnik pracuje tak głośno, że zagłusza ten piękny pomruk...Co zrobić, żeby to mruczenie z wydechu było głośniejsze niż silnik ?

 

Dodam, że nie chcę, żeby był jakiś super głośny, ani jakiś metaliczny odgłos się zrobił.

Już jest bardzo obszerny temat na ten temat więc to pytanie to nie tutaj. Ale co do tej treści to troche nie rozumiem jak "praca silnika" może zakłócać dźwięk wydobywający się z "wydechu"? Co zgrzyta ci coś tam czy co bo tego też nie rozumiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. To co wina leżała w luzie na lince gazu? Poprawiłeś i już wszystko jest OK?? Weź napisz to jakoś zrozumiale po ludzku i do tematu!

 

- W pewnym sensie leżała po stronie linki gazu, czyli reagowanie manetki na obroty polepszył się. Jednak obroty i tak się podwyższają z opóźnieniem, jednak jest to wina zapewne układu V2

 

Już jest bardzo obszerny temat na ten temat więc to pytanie to nie tutaj. Ale co do tej treści to troche nie rozumiem jak "praca silnika" może zakłócać dźwięk wydobywający się z "wydechu"? Co zgrzyta ci coś tam czy co bo tego też nie rozumiem??

 

- Praca silnika, miałem na myśli serce silnika, czyli cylindry i pompa oleju (jeżeli dobrze mówię..) głośno pracują, zapewne jest to normalne, ponieważ nie ma owiewek, jednak chciałbym, żeby to dźwięk z tłumika było słychać, a nie z pracujących cylindrów. Ale faktycznie, jest o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...