Skocz do zawartości

opony DUNLOP QUALIFIER 2 v Michelin Pilot Road 2CT


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie że bardziej przekonany jestem do michelinków. Nie chciał bym po prostu opon które będą za słabe. Jeżeli macie inne propozycje to będę wdzięczny, bo na nadmiar kasy nie narzekam. Ale na dzień dzisiejszy myślę że będą to Micheliny.

 

Ech życie....

 

jeśli tak bardzo się uparłeś na Q2 to bierz, ciekaw jestem czy zrobisz więcej jak 5kkm na tylnej :biggrin:

 

Jeśli nie wybierasz się na tor co weekend to bierz Z6, PR2 (a te oponki amatorsko tam też dają radę w takim sprzęcie).

 

Jeśli już dunlop to polecam roadsmart.

Edytowane przez szaki

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic, za kilka dni będzie kasa. Ale faktycznie albo michelinki albo Z6, są prawie w takiej samej cenie.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wszyscy chwalą Michały na allegro jest tego od groma. Ja też miałem PR2 i było nie za ciekawie zaliczałem częste uślizgi przedniego koła. Na mokrym rzeczywiście były świetne. Teraz śmigam na Pirelkach Diablo Corsa i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń spisują się rewelacyjnie.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo dobry jest Metzeler Z6, koleżka ma w XX i naprawdę robi dobrą robotę, starcza na dwa razy tyle.

 

Właśnie szukam opon. Mowisz o Metzeler Z6 Interact? Szukam takich, które wystarczą na dlużej, bardziej do długich przebiegów niż do ekstremalnej jazdy.

 

Kumpel jezdzil na Michelin Pilot Road (nie wiem jaka koncowka modelu - 2CT?) i zrobil nimi ~20k km - honda CD500.

 

Znacie jeszcze jakies długotrwałe oponki, które nie grzeszą przyczepnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim motocyklu (lipcowym) jest aktualny test opon sportowo-turystycznych. Tam są i Michały, i Dunlopy, i Metzelery i Pirelli i inne. Polecam - można się czegoś ciekawego dowiedzieć.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam opon. Mowisz o Metzeler Z6 Interact? Szukam takich, które wystarczą na dlużej, bardziej do długich przebiegów niż do ekstremalnej jazdy.

 

Kumpel jezdzil na Michelin Pilot Road (nie wiem jaka koncowka modelu - 2CT?) i zrobil nimi ~20k km - honda CD500.

 

Znacie jeszcze jakies długotrwałe oponki, które nie grzeszą przyczepnością?

Pirelli Diablo Strada, Michelin Pilot Road 2, uderz do www.garazpodryzymkoniem.pl mają tam od groma gum na miejscu, doradzą i założą w 30 minut :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam opon. Mowisz o Metzeler Z6 Interact?

 

NIE !

 

Osobiscie proponowal bym stare Z bez Interact ktore sa lepsze od nowych Interact. Te sa dopiero na starcie i maja jeszcze " choroby wieku dzieciecego " w przyszlym roku moze Metzeler je poprawi ( moze wczesniej ).

 

W najnowszym tescie Dunlop'y Sportsmart pobily na leb wszystko. ( zwlaszcza jezeli chodzi rowniez o mokre ).

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w DE robione alno BMW je zakłada do swoich nowych Maszyn :bigrazz:

 

He, he, Klaudiusz, a w/g Ciebie to kto robil te testy ? Polacy ?

 

Wkradla mi sie pomylka

 

Zwyciescami w kalsie Turystycznej sa Michelin Pilot Road 2 i Pirelli Angel ST po 429 p.

 

w sporcie ( nie torowym ) Dunlop Sportsmart 261 p. 2. miejsce Pirelli Diablo Rosso Corsa 256 p.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Z6 są masakrycznie chu*owe.

 

Nie przesadzaj, w dalszym ciagu to dobra i solidna opona.

 

Jak juz napisano, porownanie tych dwoch gum to pomylka sama w sobie. Moze najpierw zdecyduj sie na rodzal ( sport czy tour a potem modele ).

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie proponowal bym stare Z bez Interact ktore sa lepsze od nowych Interact. Te sa dopiero na starcie i maja jeszcze " choroby wieku dzieciecego " w przyszlym roku moze Metzeler je poprawi ( moze wczesniej ).

 

Z tego co wiem to niedługo mają wychodzić Metzelery Roadtec Z8 Interact, także wątpie w jakiekolwiek poprawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie szukam opon. Mowisz o Metzeler Z6 Interact? Szukam takich, które wystarczą na dlużej, bardziej do długich przebiegów niż do ekstremalnej jazdy.

 

Kumpel jezdzil na Michelin Pilot Road (nie wiem jaka koncowka modelu - 2CT?) i zrobil nimi ~20k km - honda CD500.

 

Znacie jeszcze jakies długotrwałe oponki, które nie grzeszą przyczepnością?

 

Ja mam już zrobione 31kkm ale to już raczej końcówka-robią się kwadratowe-czas na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w bkingu quali2 i jedyne zastrzezenie to ze sie troche długawo nagrzewają. poza tym super kapec. trzyma i do tego precyzyjnie sie prowadzi.

PR2 dla mnie kaszanka. Z6 tez bez rewelki ale moze być.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bierz Pirelli Diablo Strada. Ja takie teraz założyłem i już mi lecą sportsmarty. Ta guma nadaję się do czystej turystyki i nie mam tam nic z hasła sportowo-turystyczna. Tył nawet nagrzany puszcza jak cholera a przy hamowaniu potrafi zablokować oba koła.

 

Roadsmarty miałem wcześniej. Niby każdy tak chwali, że na mokrym się super zachowuje a mi ta guma potrafiła puszczać przy wyprzedzaniu na mokrym no i tył skończył się po niecałych 7tyś a kumpel zrobił nieco ponad 5tyś - guma sportowo-turystyczna ?? :icon_eek:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...