Skocz do zawartości

WFM RÓZNICE W BUDOWIE


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecane moto do identyfikacji, moge sie sugerowac poczatkiem numeru 58...rocznik 58? Wszystko by na to wskazywało...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3506cd4faf2cb3dc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6085bc99ed6fdacc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, restauracja jest tak samo kosztowna i czasochłonna jak w przypadku kazdego innego modelu, trzeba to wypiaskowac, pomalowac, poskładac, wymienic łozyska, skompletowac, jeden grzyb, a czesci mam, wiec jedyny problem w czasie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jestem tu nowy także witam wszystkich serdecznie. Kupilem WFM miesiąc temu i chciałbym się poradzić trochę w paru sprawach bo na pewno macie wieksza wiedze na temat tego motoru niż ja. Mianowicie motocykl nie ma tabliczki znamionowej i układu wydechowego. Chciałbym abyście pomogli mi oszacować który to może być rok na podstawie mojego opisu.

1. Zbiornik paliwa z kratką i korek po prawej stronie jak to w wfm a nie na srodku jak w przypadku wsk.

2. silnik taki jak w wfm z 62 roku ( taki sam jak w tych co zbiornik paliwa montowany na tasme i gume )

3. swiatlo tylne nie ma klosza ale po gumie widać ze ma kształt prostokątny a nie okragly z góry jak w większości wfm-kach.

4. puszki narzędziowe trójkątne a filtr nie ma gumy do takiej obudowy miedzy krzynkami narzędziowymi tylko jest taki doczepiany ,,talerz''(z gaźnika wychodzi)

zamierzam odrestaurować ten motocykl i zastanawiam się jaki wydech powinien tam być. Na niektórych zdjęciach widać rybke a na innych cygaro. Wedlug mojej opinie posiadam wfm z 1959 roku ale mogę się mylic. proszę o pomoc. Z góry dziekuje :)

Edytowane przez Cosworth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy także witam wszystkich serdecznie. Kupilem WFM miesiąc temu i chciałbym się poradzić trochę w paru sprawach bo na pewno macie wieksza wiedze na temat tego motoru niż ja. Mianowicie motocykl nie ma tabliczki znamionowej i układu wydechowego. Chciałbym abyście pomogli mi oszacować który to może być rok na podstawie mojego opisu.

1. Zbiornik paliwa z kratką i korek po prawej stronie jak to w wfm a nie na srodku jak w przypadku wsk.

2. silnik taki jak w wfm z 62 roku ( taki sam jak w tych co zbiornik paliwa montowany na tasme i gume )

3. swiatlo tylne nie ma klosza ale po gumie widać ze ma kształt prostokątny a nie okragly z góry jak w większości wfm-kach.

4. puszki narzędziowe trójkątne a filtr nie ma gumy do takiej obudowy miedzy krzynkami narzędziowymi tylko jest taki doczepiany ,,talerz''(z gaźnika wychodzi)

zamierzam odrestaurować ten motocykl i zastanawiam się jaki wydech powinien tam być. Na niektórych zdjęciach widać rybke a na innych cygaro. Wedlug mojej opinie posiadam wfm z 1959 roku ale mogę się mylic. proszę o pomoc. Z góry dziekuje :)

Najlepiej jak zrobisz zdjęcia, umieścisz na jakimś specjalistycznym serwerze i dasz link do nich. Na podstawie twego opisu mogę stwierdzić, że może to być WFM z ok. 1959-1960 r albo WSK M06 z podobnego okresu. Na podstawie opisu będzie ciężko jednoznacznie wskazać pochodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik znajduje się w półce a nie w lampie. Wydaje mi się że od 60 roku kratka zniknela i pojawily się zbiorniki na metalowy pasek z guma. WSK miała korek wlewu paliwa na srodku a w przypadku wfm po prawej stronie tak jak u mnie. Gdy będę miał chwile wrzuce jakies zdjecie. A jeśli to faktycznie będzie 59 rocznik to czy zamontować mu Wydech rybka? dziekuje za zainteresowanie w sprawie :)

Edytowane przez Cosworth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po pierwsze zobacz numery ramy jak są na belce po lewej stronie na wysokosci silnika czy numery są bite na glowce ramy i zaczynaja sie od S01 jesli sa na belce na wysokosci silnika to Wfm z warszawy a jak 2 opcja to Wsk ze Swidnika. Potem sa tacy ludzie co mają zbiory numerow ram Wfmek i Wesek i napewno pomogą w rozszyfrowaniu roczniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, w mojej WFM (1956) ojciec wzmocnił ramę gdyż dużo jeździł i wspawał płaskownik zamukając profil ramy od dołu, czy ktoś wie czy one były jako ceownik od główki ramy do wahacza czy tylko część ramy była z profilu typu ceownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, w mojej WFM (1956) ojciec wzmocnił ramę gdyż dużo jeździł i wspawał płaskownik zamukając profil ramy od dołu, czy ktoś wie czy one były jako ceownik od główki ramy do wahacza czy tylko część ramy była z profilu typu ceownik?

Żadna WFM nie miała ramy z profili zamkniętych. Takie wykonanie ramy stosowano w SHL 150 i 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...