Skocz do zawartości

Pierwsze moto i opór powietrza ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam golasa bo tak chciałem. Bo mi się podoba i w ogóle naj, naj, naj. Jak przeszkadza Ci pęd powietrza to kup sporta i po problemie. Albo nie wyjeżdżaj poza drogi krajowe stosując się do ograniczeń prędkości. Trzeba byś twardym i przyjmować wiatr na klatę! :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjąc w świecie kurierów moto różne patenty widywałem w kwestii owiewek. Włącznie z płaską "owiewką" wyciętą ze znaku drogowego i przytwierdzoną do kierownicy. :eek: :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjąc w świecie kurierów moto różne patenty widywałem w kwestii owiewek. Włącznie z płaską "owiewką" wyciętą ze znaku drogowego i przytwierdzoną do kierownicy. :eek: :banghead:

taka cykająca gilotyna dla odminany (zamiast struny od fortepianu) :icon_mrgreen:

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Hondy CBF 500 i mam pytanie jak jeżdzić aby zmiejszyć opór powietrza ? Dziś się przejechałem 160km/h i myślałem że mnie zdmuchnie z tego motocykla. Macie może jakieś rady może dokupić szybke do moto czy to coś zmieni ?

 

 

1. Sprzedac i kupic sporta.

2. zalozyc szybkę, kupic xr1000, i smigac w takiej pozycji

 

http://www.motorcyclenews.com/upload/21059...si%20france.jpg

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich, usiądź bokiem i nawet 200 pociągniesz.

Nosem przez rurkę na jednym wdechu... :wink:

 

Szybka Puig (lub odpowiednik) to dobre rozwiązanie. Wiatr nie wieje od jajek, ale dopiero od ramion. Znaczą poprawę konfortu daje też aerodynamiczny kask (niestety, to już są te z górnej półki)... Tak samo jak inaczej odczuwa się szarpanie wiatru w dopasowanej skórze, a inaczej w luźniejszym tex-ie który swoje dokłada.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek HONDA

Witam.

I to jest cały urok jazdy golasem !

Jeszcze tego nie doceniłeś? :icon_twisted:

DEEM Masz jakąś szybkę czy jeżdzisz bez.?

Ile bez szyby na cb-ie idzie jechać?

 

A co sądzicie o tej owiewce?

 

http://allegro.pl/item963516356_puig_owiew...na_up_down.html

Edytowane przez Marek HONDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swojej "laluni" założyłem dużą szybę mocowaną do lag i przestało mnie "zrywać" z motoru przy 160 km/h. Jednak w wyniku turbulencji całkiem przyzwoity kask trzeszczy w czasie szybkiej jazdy jak by miał pęknąć ale "dynia" nie lata. Przy moim wzroście 192 cm żeby było całkiem miodzio to musiałbym mieć szybę jak drzwi do szafy. :icon_mrgreen:

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To musze sie do tego przyzwyczaić, to była moja druga jazda na tym motocyklu i myślałem że tej prędkości nie będzie się tak odczuwać .

 

Lepiej się zastanów czy taka prędkość w trakcie drugiej jazdy na moto to taki dobry pomysł.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...