Skocz do zawartości

kopci na zimnym silniku 2t


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako początkujący mam pytanie. Co to jest upg? wygooglowałem sobie troszku a przynajmniej usiłowałem to wskazało mi uszczelkę pod głowicą. Niby się zgadza ale dla pewnosci pytam :D Jezeli jest to to co myśle to co ma uszczelka pod głowicą do białego dymu po zagrzaniu silnika? Jak chcesz to mogę Cie kolego podnieść na duchu. Moja TS przy docieraniu ma mieszanke 1:25 i uwierz mi kopci jak silnik rakietowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy można coś zrobić zeby moto cagiva 2t tak nie kopciła jak jest zimny bo jak odpalę ją w garażu to pełno dymu zaraz się robi, dozownik jest odłączony, leje do paliwa olej,

 

jak sie rozgrzeje to juz nie kopci, rozumiem ze paliwo wyparowało i ma więcej oleju itp,

 

czy można to jakoś ucywilizować ?

O w.... ludzie ale macie problemy :icon_mrgreen: , zaraz ktoś napisze że mu się koła kręcą i co ma z tym zrobić :icon_mrgreen: :banghead: , poza tym popatrz na pozytywne strony tego "zjawiska" stawiasz sobie zasłonę dymną :icon_mrgreen: idealne rozwiązanie żeby twoje moto otaczała mgiełka tajemniczości no i z komarami nie będzie problemu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w.... ludzie ale macie problemy :icon_mrgreen: , zaraz ktoś napisze że mu się koła kręcą i co ma z tym zrobić :icon_mrgreen: :banghead: , poza tym popatrz na pozytywne strony tego "zjawiska" stawiasz sobie zasłonę dymną :icon_mrgreen: idealne rozwiązanie żeby twoje moto otaczała mgiełka tajemniczości no i z komarami nie będzie problemu :icon_mrgreen:

I nie trzeba perfum jak się do dziewczyny jedzie. Jak poczuje Castrola 2T racing to będzie szaleć za nim ;D A jak jeszcze powie że litr 50 zł to już obłęd :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący mam pytanie. Co to jest upg? wygooglowałem sobie troszku a przynajmniej usiłowałem to wskazało mi uszczelkę pod głowicą. Niby się zgadza ale dla pewnosci pytam :D Jezeli jest to to co myśle to co ma uszczelka pod głowicą do białego dymu po zagrzaniu silnika? Jak chcesz to mogę Cie kolego podnieść na duchu. Moja TS przy docieraniu ma mieszanke 1:25 i uwierz mi kopci jak silnik rakietowy :D

albo ciągnie olej ze skrzyni biegów

 

I nie trzeba perfum jak się do dziewczyny jedzie. Jak poczuje Castrola 2T racing to będzie szaleć za nim ;D A jak jeszcze powie że litr 50 zł to już obłęd :biggrin: :biggrin:

coto za zapach dzisiaj onrlen 2t ale za tydzień będzie motul 2t racing :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upg to uszczelka pod głowicą

jak się dostaje do komory spalania to przykapca na białawo po rozgrzaniu , spaliny mają charakterystyczny zapach glikolu(płyn chłodzący)

 

jakby ciągło ze skrzyni simmeringiem, spaliny mają niebieskawą barwę i długo się utrzymują w powietrzu

 

 

 

1:25 to naprawdę zbędna dawka przy dzisiejszych olejach, na pierwsze jazdy wystarczy trzymać się w pobliżu 1:40 a później przejść na 1:50 , przy nikasilu wystarczy mniej odkręcać manete

chyba każdy zauważył że jak nie kręci 2t to rzyga olejem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się rozgrzeje to już nie kopci, uszczelke mam dobrą,

 

powiedźcie mi jak to jest z oponami, potrzebuje opony 120/90/18 na tył, (teraz mam założoną 130/80/18 )

 

co oznaczają opony oznaczone 4.00 lub 3.00,

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej mieszanki 1:25 to jest tak, że razem z kupnem dostałem pełny dozownik tego oleju, a nie mam pojęcia jaki to olej (czerwony, przezroczysty. fajnie sie z paliwem miesza). Wnioskuje ze to półsyntetyk lub syntetyk, lecz żeby nie było rozczarowania to po prostu leję 1:25 i tyle.

 

Enduromaster - Dzięki za info, uspokoiłeś mnie. Mój dym jest typowo biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej mieszanki 1:25 to jest tak, że razem z kupnem dostałem pełny dozownik tego oleju, a nie mam pojęcia jaki to olej (czerwony, przezroczysty. fajnie sie z paliwem miesza). Wnioskuje ze to półsyntetyk lub syntetyk, lecz żeby nie było rozczarowania to po prostu leję 1:25 i tyle.

 

Enduromaster - Dzięki za info, uspokoiłeś mnie. Mój dym jest typowo biały.

orlen 2t taki ma wygląd ten za 12 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midland też ma taki kolor :P po wyglądzie nie dowiesz sie co to za olej, a orlen ma napisane na opakowaniu ze jest półsyntetyk :)

 

 

oznaczenia 4.00 czy 3.00 oznaczają szerokość opony w calach mniej wiecej 4.00 to 100-110/100x na jakąś srednice felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się rozgrzeje to już nie kopci, uszczelke mam dobrą,

 

powiedźcie mi jak to jest z oponami, potrzebuje opony 120/90/18 na tył, (teraz mam założoną 130/80/18 )

 

co oznaczają opony oznaczone 4.00 lub 3.00,

ale to pisało na używanej oponie jeśli tak to oznacza ile milimetrów ma bieżnik 4.0 to 4mm. Chyba że na nowej tak pisze to wklej linka do aukcji to zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

chodzi mi o dobranie lepszej opony pomiędzy tymi :

 

http://allegro.pl/item955463562_metzeler_1...fj_gpx_ltd.html

 

lub ta 4.0 ?

 

http://allegro.pl/item955489564_opona_metz...18_4_00_18.html

 

podobają mi się szerokie opony, a wychodzi ze 4.0 jest węższa niż 120 ? ale ta 4,0 ma głęboki bieżnik, która lepsza?

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą oponę warto kupić?

 

mam jeszcze pytanko, bo mam porysowany bak od góry i chciałem to obkleić folia karbon termozgrzewalną, czy lepej jest to jakoś samodzielnie pomalować?,

 

zawsze jak coś lakierowałem, to lakier nie był zbyt odpory na otarcia itp,

 

całego baku nie chce malować, co radzicie?

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą oponę warto kupić?

 

mam jeszcze pytanko, bo mam porysowany bak od góry i chciałem to obkleić folia karbon termozgrzewalną, czy lepej jest to jakoś samodzielnie pomalować?,

 

zawsze jak coś lakierowałem, to lakier nie był zbyt odpory na otarcia itp,

 

całego baku nie chce malować, co radzicie?

Folia jest lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...