Skocz do zawartości

Poznaj historię Polski! Etap pierwszy:


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Po mojej ostatniej wizycie w mieście Łodzi, z okazji koncertu DM, wpadłem na pomysł by zwiedzić miasto, szwędając się po jego malowniczych zakamarkach: fabryki dziewiarskie, manufaktury, pałacyki przemysłowców, kamienice dziewiętnastowieczne, itd. :lalag:

Gdyby zebrać się w Łodzi w sobotę rano, ok. 11-ej, z opracowanym planem zwiedzania, to można łazić i jeździć do wieczora. Może jakiś przewodnik zawodowy opowiedziałby o historii miasta, jak we Wilnie? Osoby zwiedzające w szaliku Legii byłyby zwolnione ze zrzuty na przewodnika :cool:

Jest tutaj kilku Łodziaków, więc gospodarzy zajścia można już wyznaczyć...

 

Zapraszam Koleżanki i Kolegów ze wszystkich stron Kraju, do zwiedzania Łodzi!

 

Wstępne wytyczne dla Chorągwi Warszawskiej:

- zbiórka o godzinie 9.00 na stacji benzynowej BP przy Al.Krakowskiej róg ul. Malowniczej,

- przejazd przez Janki do Rawy Mazowieckiej i dalej na Łódź :crossy:

- odnalezienie miejsca koncentracji chorągwi we w Łodzi :icon_eek:

- konwenanse :flesje: :wink:

- pozostawienie (?) maszyn na parkingu strzeżonym i wymarsz w wygodnych butach w miasto :icon_biggrin:

Gdyby ktoś jechał autem, możnaby zostawić kaski i kurtki w aucie... :icon_rolleyes:

 

Pozostaje wyznaczenie terminu, pamiętając, że Wielkanoc wypada 4-5 kwietnia, wraz z Wielkim Tygodniem i Generalnym Sprzątaniem, zaś 21IV jedziemy na Tokaja. :buttrock:

 

Z uwagi na niewielki dystans, kwestie taktyczne ograniczą się na zbiórce do zapoznania z przebiegiem trasy osoby nieogarnięte, oraz wyznaczenie prowadzących podgrupy (gdyby było nas więcej niż 10 załóg, lub zróżnicowanie maszyn/kierowców, nie pozwalałoby na jazdę cuzamendokupy)

 

Spocznij!

 

PS Praca domowa: film "Ziemia obiecana" obowiązkowo :icon_biggrin:

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...tam conajwyżej można monitorowany parking załatwić. Poza tym-handel, jak gdzie indziej.

 

W Łodzi jest wiele ciekawszych miejsc wartych obejrzenia.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjjiiironizowałem :) Nie jest tak źle z tą Łodzią, swego czasu chciałem "naocznie" przekonać się, jak wygląda obecnie Piotrkowska, zaparkowałem motocykl na jednej z "poprzecznych" do niej ulic i mimo, iż przechodnie wyglądali tam dość "szemranie", motocykl na mnie czekał jak wróciłem z przechadzki tą dłuuuugą ulicą!

Miasto jako takie mnie osobiście dotychczas nie powaliło, ale znam je głównie od strony "tranzytowej" - a jeżeli taka Przewodniczka jak Marzka miałaby nas oprowadzać - jestem za!

No i tę "Łódź Kaliską" w końcu muszę zahaczyć!

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł interesujący.

Tyle, że są fajniejsze drogi do Łodzi, niż zaproponowana przez Kerownika.

:icon_twisted:

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co roku jeżdzę z młodzieżą na targi fotograficzne, w tym roku 25-27 marca. Zwiedzamy muzeum kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) i Białą fabrykę Geyera (Piotrkowska). Wszystko w zasięgu rzutu beretem od Piotrkowskiej. Manufaktura najlepiej się nadaje do zwiedzania wieczorem, bo fajna luminacja. Jest też bar z wiszącymi pod powałą motocyklami w okolicy ul. Tuwima. Ew. noclegi jakby co w schronisku młodzieżowym przy ulicy Legionów 27 lub Zamenhoffa. Wszystko rzut beretem od piotrkowskiej ;)

 

tu kilka fotek z Babozlotu w Łodzi 2007 galeria romans-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł interesujący.

Tyle, że są fajniejsze drogi do Łodzi, niż zaproponowana przez Kerownika.

:icon_twisted:

pzdr

Proponujcie, Chorąży :icon_biggrin:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie tu od trepów nie wyzywaj :icon_twisted: .

Na ogół w tamtą stronę jeżdzę tak: Błonie - Bolimów - Nieborów - Łyszkowice - Głowno - Stryków - Łódź.

Droga w miarę boczna ale niezła. Poza kawałkiem Łyszkowice - Głowno, który jest dość zużyty.

Z Łyszkowić można też pojechać w stronę Brzezin i odbić w prawo i jeszcze bardziej boczną drogą dojechać do Łodzi. Punktów przelotowych nie podam bo nie pamiętam.

pzdr

 

PS. ty tu nie kombinuj z Łodzią bo baza w BP jeszcze nie ustalona

Edytowane przez Igor

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. ty tu nie kombinuj z Łodzią bo baza w BP jeszcze nie ustalona

Baza zaklepana, więc można już Łódź organizować :icon_biggrin:

Kiedy?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_idea: Niniejszym, jako prowodyr zajścia, zarządzam szabas 10 kwietnia.

Co do trasy, to po konsultacjach z Igorem, ogłosimy co następuje i którędy :crossy:

 

Paka :icon_biggrin:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie już +10?

Chodzą słuchy, że do 20-21.03 ma byc zima a później nagle ma się zrobić ciepło.

Pażywiom, uwidim. Skazał sliepoj.

:icon_twisted:

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...