Skocz do zawartości

Kaski Scorpion


Gość Edie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się Was zapytać co wiecie o kaskach tej firmy? Czy są one godne uwagi? Czy system air "coś" coś daje do bezpieczeństwa, czy jest bardziej bajer niż patent. Z tego co słyszałem to produkowane są w USA, albo to amerykańska firma. Obiło mi się, że ta firma w USA jest w "pierwsze 4" najpopularniejszych. Czy ktoś coś wie więcej?

Ewentualnie czy ktoś mógłby coś powiedzieć o Scorpion EXO-450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście posiadam exo-1000, odnośnie systemu z pompką- czy daje cos do bezpieczeństwa to nie wiem,ale na pewno powoduje lepsze leżenie kasku na głowie i troszkę go wycisza, na jakość kasku który posiadam nażekać nie mogę-zdążył mi upaść, przeturlać kilkanaśćie metrów po asfalcie,efekt kilka malutkich odprysków lakieru,co do poziomu hałasu mogę powiedzieć tylko tyle że na pewno mniejszy niż w sv 55,dobrze (jak dla mnie) rozbudowany system wentylacji,przy zakupie lepiej przymierzyć ponieważ rozmiarówka trochę oszukuje - powinienem mieć M w którą zmieścić głowy nie dałem rady. Ogólnie mówiąc jestem zadowolony z tym że nie mam zbyt dużego porównania do innych kasków ( jedynie do sv 55 i lazera) Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam i przymierzam się do EXO1000

rozmiarówka faktycznie wypada mniejsza

także mam normalnie M a muszę brać L

resztę wypełni pompowanie

poza tym jakość wykonania oceniam bardzo wysoko

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Scorpio EXO 750 zajal przy 11 helmach rankingu 7 - dme miejsce otrzymujac ocene dostateczna. 4 inne helmy otrzynaly ocene dobra dwa bardzo dobra.

 

Reasumujec za mniejsza kase mozna kupic znacznie lepszy helm.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator
Scorpio EXO 750 zajal przy 11 helmach rankingu 7 - dme miejsce otrzymujac ocene dostateczna. 4 inne helmy otrzynaly ocene dobra dwa bardzo dobra.

 

Reasumujec za mniejsza kase mozna kupic znacznie lepszy helm.

 

Scorpio EXO 750 zajal przy 11 helmach rankingu 1 - sze miejsce otrzymujac ocene bardzo dabra. Wszystkie inne helmy otrzynaly ocene dostateczna.

 

Reasumujec za mniejsza kase mozna kupic znacznie lepszy helm.

 

Tyle, mniej więcej, można powiedzieć o Twoich poradach, "doradco" od siedmiu boleści.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Panowie co myślicie o kasku SCORPION EXO 410 Air. Dla kobiety swojej chce kupić. Nie żebym żałował kasy bo tak do tysiaka przeznaczam, ale zakladała kilka innych modeli i mówi, że w tym jej najlepiej i do twarzy :D Przyznam, że to oszczędna kobieta jest i może cenkę podejrzała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Może niezupełnie to samo, ale blisko. Ja jeżdżę w Exo 500 Air Nelly, mam go od około 5 lat.

 

Jestem generalnie bardzo zadowolona, ale już powoli mój kask przestaje dawać radę - zrobił się za ciut luźnawy w środku. Kominiarka poprawia sprawę, plus te ichnie poduszki do napompowania. Chociaż, po 5 latach te poduszki już są jakieś takie nieszczelne i powietrze po jakimś czasie z nich schodzi.

 

Na plus blenda przeciwsłoneczna; piękna sprawa. Na minus głośność. Nie mam porównania do innych kasków, ale w tym nie jestem w stanie dłużej wytrzymać przy 120km/h bez stoperów. Hałas zaczyna się już od 70km/h, ale do 100km/h jest do wytrzymania. Wydaje mi się, że problem hałasu zaczął się dopiero od zeszłego roku.

 

Ostatnio zaczęły mi wpadać owady do kasku przez otwór wentylacyjny, jeśli jest otwarty. :D

 

Szybka nigdy nie paruje, a jeździłam na prawdę w różnych warunkach. Okulary wchodzą do kasku bez problemu. W moim kasku jest jakaś blokada szybki (można ją ustawić na 3 poziomy) - bezużyteczny gadżet.

 

Co ciekawe, 5 lat temu, kiedy kupowałam ten kask, zapłaciłam mniej niż wołają teraz. Deflacja w praktyce? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, 5 lat temu, kiedy kupowałam ten kask, zapłaciłam mniej niż wołają teraz. Deflacja w praktyce? :blink:

 

przemyśl jeszcze tą część wypowiedzi ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa otwarte Sorpiony i jestem zadowolony. Nie wiem nadal jak działają poduszki ale i bez nich kask znakomicie pasuje do mojego pyska. W zasadzie to pierwszy raz nie duszę się paskiem powyżej jakiejś tam prędkości.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Może niezupełnie to samo, ale blisko. Ja jeżdżę w Exo 500 Air Nelly, mam go od około 5 lat.

 

Pewnie będę musiał się zainteresować innym modelem bo EXO 410 podobno nie produkowany i w hurcie brak. Czytam, że ten model 510 cięższy od 410 hmmm to nie jest dobra wiadomość chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...