Skocz do zawartości

Buty turystyki


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Spokojnie można w nich zwiedzić jakąś kupe kamieni czy inne atrakcje. Chodząc w upale jakieś 2,5 h po skansenie zupełnie nie pamiętałem, że mam na nogach buty motocyklowe.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc... pojechałem kupić forma tour, niestety nie było mojego rozmiaru :(, ale przymierzyłem forma safari i za 20 zł więcej usztywnienia łydka, kostki, pięta palce chyba nieco wyższe, design bardzo mi się podoba zamek kryty po całej długości mi sie podobają - safari forma

I od razu szybki test...1200km, jakiegoś nader zaparzenia nie zaobserwowałem, 150 km w ostrym deszczu z gradem skarpetki suche a w nogi cieplutko więc jak do tej pory jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc... pojechałem kupić forma tour, niestety nie było mojego rozmiaru :(, ale przymierzyłem forma safari i za 20 zł więcej usztywnienia łydka, kostki, pięta palce chyba nieco wyższe, design bardzo mi się podoba zamek kryty po całej długości mi sie podobają - safari forma

I od razu szybki test...1200km, jakiegoś nader zaparzenia nie zaobserwowałem, 150 km w ostrym deszczu z gradem skarpetki suche a w nogi cieplutko więc jak do tej pory jestem zadowolony.

 

 

No powiem Ci że fajne, fajne.... :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc... pojechałem kupić forma tour, niestety nie było mojego rozmiaru :(, ale przymierzyłem forma safari i za 20 zł więcej usztywnienia łydka, kostki, pięta palce chyba nieco wyższe, design bardzo mi się podoba zamek kryty po całej długości mi sie podobają - safari forma

I od razu szybki test...1200km, jakiegoś nader zaparzenia nie zaobserwowałem, 150 km w ostrym deszczu z gradem skarpetki suche a w nogi cieplutko więc jak do tej pory jestem zadowolony.

Witam też mam te formy. Wygodne nawet, tylko pewnie ciężko będzie latem się nie ugotować, ale przeżyjemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty modeka- Czy ktoś wyrazi opinie o butach firmy modeka (turysta) :icon_razz:

Nie widziałem, ale w sklepie w którym się ubierałem i polecali mi ciuchy Modeki, odradzali z kolei ich buty, których w ogóle nie oferowali ze względu na to co oferowały. Czy wierzyć sprzedawcy? Chyba mogę bo naprawdę nie starali mi się wciskać kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...a ja nie polecam tych GAP do STR ...użytkowałem te buty przez jakieś 50k km ...po kilku miesiącach w prawym bucie jakby 'złamał' się czub buta ...ale suma sumarum ...opinia negatywna

 

Cześć,

No przyznaję, że się nie spodziewałem takiej relacji. Zobaczymy jak to wyjdzie w użytkowaniu. Inna sprawa, że zanim ja przejadę 50kkm (dystans po którym padły ci buciki), to w moim przypadku minie ze trzy lata, więc raczej dla mnie może się okazać całkiem OK.

Anyway, paragon mam, mam też nadzieję, że się nie przyda.

pzdr

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam te formy. Wygodne nawet, tylko pewnie ciężko będzie latem się nie ugotować, ale przeżyjemy ;)

 

Smigałem w temp. powyżej 23stopnie nie było najgorzej, jak będzie w lecie....napiszę w listopadzie...tzn jak będzie lato!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy już wszyscy producenci butów uparli się na ładowanie do każdego modelu membrany. Jak nie Gore-tex, Drytex to inna Hipora. Szukam butów turystycznych całych ze skóry. Skóra ma być jako warstwa zewnętrzna i jako wyściółka buta. Nie chcę membran, wkładek poliestrowych itp wynalazków. Chcę but cały ze skóry. Ktoś zna jakiś model takiego obuwia ? oczywiście motocyklowego.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty z woja albo buty na czopera. Szukaj tez firmy Red Wing - ale to głównie w USA.

 

A zastanawiałeś się czemu w zasadzie nie ma już ortalionowych płaszczy? Bo są lepsze rzeczy. Tak samo z membranami - to po prostu działa......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co robię. Sporo chodzę po górach i przetrenowałem różne membrany w różnych modelach butów. Najlepsze jakie zakupiłem to te całkowicie ze skóry. Sporo kosztowały ale sprawdzają się w różnych porach roku i warunkach atmosferycznych. Nie rezygnuje z membrany bo taki mam kaprys. Znam plusy i minusy "membranowych" rozwiązań. Świadomie stawiam na skórę. W wojskowych modelach szukam. Dzięki za info o Red Wing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

moje Probikery się poddały po 3latach, od roku ciekną aż miło zwłaszcza lewy

małży z Jofamy rozpadają się, a co za tym idzie ciekną

 

teraz chcę buty z prawdziwego zdarzenia o cholewce trochę wyzszej niż 31cm i koniecznie z Gore-Texem

no i nie mogę wydac wiecej niż 900zł

 

rozważam:

Sidi Strada Mega Gore

Sidi Canyon

na Sidi Adventure niestety mnie nie stać i są trochę za wysokie

 

TCX Infinity - myślę że uda się zmieścić w budżecie

TCX inne o wysokiej cholewce

 

Dainese D-23 obawiam się, że są już nie do dostania, no i nie wiem jak wypada rozmiarówka

Hein Gericke Rallye II GTX - podobnie jak wyżej

Alpinestars DURBAN GORE-TEX - cena/budżet

Daytona - cena/budżet

 

noszę na co dzień 42 i już wiem że SIDI muszę mieć 43

 

z butami dla małży będzie o tyle lepiej że nie ma wymogów co do wysokości cholewki, poza tym ma małą stopę (za to z wysokim podbiciem) więc jest szansa na jakieś mega promocje po sezonie i wyrwanie może nawet Daytony w rozsądnej cenie

 

w każdym razie na 2 party butów nie mogę pozwolić sobie żeby wydać więcej niż 1600zł

 

macie jakieś propozycje?

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpinestars Durban dostaniesz aktualnie w Louisie za 250 euro, może nie mieści się w budżecie ale nieznacznie go przekracza. Jak się w tym jeździ - nie wiem, ale polecam Daytony :). Przejrzyj niemieckie cenniki, turystyczne Alpinki są teraz na przecenach a kilka modeli Daytony wyrwiesz w rozsądnych cenach. Niestety, nie będą tak wysokie jak zakładane modele ale może dla drugiej połówki coś znajdziesz.

http://www.louis.eu/index.php?topic=wgr&grwgr=190&wgr=821&hersteller=0&anzeige=0&typ_id=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...