Skocz do zawartości

Kask Schuberth C3


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zastanawiam się nad kupnem kasku Schuberth C3.

Wiem gdzie kupić, przymierzałem, podoba mi się ale...

 

Swoje kosztuje stąd pytanie do użytkowników...

 

Jak się sprawdza?

Napiszcie swoje opinie...

Opinii nie dam, ale dam linka, gdzie moze jest ciut taniej:

http://www.bikersdirect.co.uk/Schuberth-C3_B22SWO.aspx

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić to ja już wiem...

 

:bigrazz:

 

Pytanie moje brzmi:

 

Czy ten garnek jest faktycznie wart swojej ceny?

Czy faktycznie jest taki cichy?

 

W moim Caberg Jutissimo bębenki nie odpoczywają, niestety... :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku moich kolesi jezdzi w tym kasku i sobie chwala. Ponoc jest cichy i wygodny. Ja tez chcialem taki kupic, ale niestety cena troche wysoka.

Ostatnio na targach w Belfascie mozna bylo go targnac za 350 funtow, niestety nie bylo kolaru takiego jaki chcialem.

Teraz zakupilem Shoei XR-1100.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czesci to pytanie czego oczekujesz od C3 ?

 

jezdze w concept i przy ponad 140 km/h zaczyna rzucac glowa, jest dosc glosny, mimo tego jeden z moich ulubionych !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała jest szansa na to, że nie będziesz zadowolony...

Jeździłem dwa lata w C2.. Teraz używam S1 Pro. Kaski są rewelacyjne. Nie wiem co by się musiało wydarzyć, abym teraz kupił sobie kask innej firmy...

Przestałem używać C2 ze względu na to, że dość szybko parował... w C3 ci to nie grozi - szyba jest z pinlockiem.

Mój kolega, który jest dosyć dużym malkontentem, zamienił najpierw kask BWM na C2 i nastepnie na C3. Uważa, że jest to jego najlepszy kask.

 

Ze swojej strony mogę Ci jedynie polecić, abyś kupował kask gdzieś, gdzie sprzedawcy mają pojęcie o tym jak dobrać kask danemu delikwentowi. Wybierając Schubertha, bardzo łatwo wybrać za duży rozmiar.. Pierwszych kilka dni użytkowania może być dla Ciebie dyskomfortem - kask będzie musiał się ułożyć na Twojej głowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zmiany kasku i upatrzyłem sobie właśnie ten model, ale czekam na jakąś promocję. Mierzyłem go w sobotę na wystawie motocykli w W-wie, mały, wygodny chociaż S1 dla mnie wygodniejszy,no ale coś za coś, rozmiar faktycznie w porównaniu z niektórymi innymi firmami trzeba brać raczej mniejszy, obwód głowy mam 58cm, a dobry był 56-57cm. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie sporo pozytywnych informacji...

 

Póki co to najtaniej go trafiłem na niemieckim ebayu za 399 ojro..

A jeszcze za mną chodzi ten dedykowany do C3 zestaw Bluetooth...

 

Czyli tylko kasę nazbierać i na zakupy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kask wg mnie nie ma konkurencji,, warto odkładać kasę i cieszyć sie,,

sam będę kupował wiec mógłbym sie podłączyć pod zakup, oszczędzając koszty przesyłki.

 

a co do rozmiaru,, faktycznie trzeba przymierzyć, ja natomiast mam inny problem M ka jest zdecydowanie za mała, zaś L ka jako nowy nie rozbity w sam raz,, i co począc z tak nie typową dyńką..

JAKIEŚ POMYSŁY KOLEDZY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kask wg mnie nie ma konkurencji,, warto odkładać kasę i cieszyć sie,,

sam będę kupował wiec mógłbym sie podłączyć pod zakup, oszczędzając koszty przesyłki.

 

a co do rozmiaru,, faktycznie trzeba przymierzyć, ja natomiast mam inny problem M ka jest zdecydowanie za mała, zaś L ka jako nowy nie rozbity w sam raz,, i co począc z tak nie typową dyńką..

JAKIEŚ POMYSŁY KOLEDZY?

 

 

Oczywiście :wink:

Kupić inną markę. Ja swojego C2 odsprzedałem za połowę ceny po trzech miesiącach. Po prostu kompletnie mi nie leżał.

Może jak nie Szubrawiec to Szuja ( Shoei ), trochę inaczej układa się na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potraktuje temat egoistycznie, ale i inni czytający zainteresowani c3 wyciągną swoje wnioski,,

 

nosze okulary, przemierzyłem sporo innych kasków, na kompromisy jakościowe nie pójdę !

każdy tańszy kask to jakiś minus a to głośność a to slaby wizjer i problem z parowaniem, dochodzą jeszcze takie problemy jak wygoda czy kwestia nieszczęsnych okularów które po protu nie wchodzą ,,

 

najbliższy rywal c3 to multi coś tam shoia, ale tego nie udało mi sie założyć, zdjąć bez zdejmowania bryli, a po to sie kupuje szczękowce przecież, dochodzą inne niszowe rozwiązania u tego producenta jak brak blendy, oraz zapięcie podwójne dd (nie mam czasu by ie bawić kilkanaście razy dziennie)

 

z tad me zdesperowani e i pomysły by pod wyjmowaną wyściółka równomiernie doczepić trwale jakiś balast przyklejany z materiału,, problem rozmiaru winien zniknąć,,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKIEŚ POMYSŁY KOLEDZY?

Żaden ze mnie kolega, ale pomysła mam innego niż Zbycho. Jeśli bardzo Ci na tym kasku zależy, to jest jeszcze opcja wymiany wkładek. Choć i to może nie pomóc, wtedy zostaje Ci słuchanie starszych ;)

oraz zapięcie podwójne dd (nie mam czasu by ie bawić kilkanaście razy dziennie)

 

 

Hmmm... Chyba po prostu nie potrafisz tego ustrojstwa obsługiwać ;) Przy zakupie mojego szubercika też mnie odstraszało zapięcie DD, ale aktualnie z ręką na sercu mogę Wam rzec, moi drodzy, że jest to system o niebo wygodniejszy i szybszy w obsłudzie niż wszelkie zatrzaski i inne duperele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne niszowe rozwiązania u tego producenta jak brak blendy, oraz zapięcie podwójne dd (nie mam czasu by ie bawić kilkanaście razy dziennie)

 

 

 

A wiesz, że DD jest najbespieczniejszym zapięciem jakie wymyślono?

A Blendy podczas wypadkow ucinały nosy.....

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...