Skocz do zawartości

prawda czy fałsz?


Rekomendowane odpowiedzi

znajomkowi padly panewki w R6 z 2006 r, po lekkim przygazowaniu. Ale ogolnie silniki dzapsow pociagna spokojnie 100 tys i wiecej.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bylo powiedziane, nie ma regul i zasad, wszystko zalezy od tego jak motocykl byl uzytkowany i traktowany przez wlascicieli. Jezeli byl zgodnie z przeznaczeniem uzytkowany i regularnie serwisowany bedzie sluzyl przez dziesiatki tysiecy, poza wyjatkami rzecz jasna, bo to jedynie mechanizm i wszystko sie moze zdazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zastanawia jedna rzecz. Mianowicie jak kupujemy samochód z przebiegiem powiedzmy 150000 (zakładając realizm przebiegu) to jesteśmy zadowoleni, a jak szukamy motocykla, to takowy z przebiegiem np 60000 ma się wg nas (nie wszystkich) ku końcowi i lepiej sobie odpuścić.

Dlaczego, przecież tak jak było mówione wcześniej wszystko zależy od warunków eksploatacji, dbania itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki motocyklowe są prawie zawsze bardziej wysilone. Mają też mniejszy litraż. Dlatego nie osiągną takich przebiegów jak samochodowe. W ostatnim Auto Świecie jest opis samochodów które osiągnęły wielkie przebiegi bez remontu silnika. Np Mitsubishi Pajero pierwszej generacji z przebiegiem miliona km, albo Citroen XM z ponad 700kkm. Była też wzmianka o Nubirze z 600kkm. To daje do myślenia. Można sobie tylko wyobrazić ile samochodów/motocykli ma kręcone liczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z faktu "kręcenia" liczników.. Mój mechanik ostatnio mi opowiadał, że miał kiedyś do czynienia z Suzuki Swift mniej więcej rocznika mojej Suzie ('93) z przebiegiem oryginalnym ok 500000km i nie wykazywała oznak "tragicznego" zużycia, ale potem poszła do lekarza na generalkę. Ja mam z kolei ciut ponad 200000 i sam się zdziwiłem przy wymianie oleju, że nie ubyło go ani trochę.

Może chodzi po prostu o to, że kiedyś robiono trwalsze auto-moto?

Też mi się rzuciło ostatnio gdzieś ogłoszenie o dwuletnim dieslu (niestety nie pamiętam marki) z przebiegiem 150000..

Edytowane przez jurbassteck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia "kolegi po 40" jest bzdurą...

Prawdziwe informacje opisali już poprzednicy

1. Przebieg i żywotność motocykla zależy od jego traktowania. Tak mysle o serwisie jegoczęstotliwości, jakości materiałów jak i sposobie jazdy. Na sportowym litrze można zapinać wyższy bieg i przy 7k jak i 13k obrotów

2. Stopień "wysilenia" jednostki

 

I jest wiele przykładów.

 

Kolega na swojej nowszej (chyba 2004) SV na przestrzeni 30k km wymienił 2 silniki. Jeden przy 18k drugi przy 30k... wkurzył się i pogonił grata. Ja dojeździłem swoją SV (99) do blisko 80k sprzedałem znajomemu i nadal nią jeździ i jest zadowolony.

 

Jeśli kupowac moto... z 2,3,4,5 ręki to taki którego stan oceni mechanik na co dzień grzebiacy w serduchach i znać z grubsza jego hustorię. Inaczej to loteria.Trafisz na dobry albo na szmelc.

Stan licznika byłby wiarrygodniejszy gdyby nie masowe manipulowanie przebiegami. Zaryzykuję, że wiecej niż połowa motocykli sprzedawanych ma kręcony przebieg- niestety. I będzie tak dotąd dopuki prawo nie będzie tego surowo karać (w USA to przestepstwo federalne ścigane z Urzędu) i puki kultura masowa się nie zmieni. Jasne to cheć zysku... pozbyc się grata za większe pieniądze... i handlarze pewnie nigdy z tego nie zrezygnują. Dziwię się motocyklistom... sami kręcą liczniki naciągając kogoś a potem sami kupuja kręconego sprzęta w super stanie przepłacając. To taka obosieczna broń.

 

Pozdro

 

Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...