Skocz do zawartości

Kwestia udowodnienia wykroczenia drogowego


Rekomendowane odpowiedzi

(...) policja podczas kontroli pojazdów ma pewne obowiązki.

Np. oprócz przedstawienia się i podania powodów zatrzymania musi poinformować Cię o przysługujących Ci prawach oraz o tym, że z powodu nieprzyznania się do winy sprawa zostanie skierowana do sądu.

Powinieneś będąc na miejscu złożyć zażalenie na niedopełnienie obowiązków podczas kontroli drogowej przez ww. i poprosić o dołączenie go do dokumentacji skierowanej do sądu. I prawdopodobnie byłoby po sprawie.

A jeśli nie, to mając taki dokument sąd miałby poważne wątpliwości na poprawne zachowanie się policjantów podczas kontroli a może nawet sam powód zatrzymania i "wymyślenia sobie wykroczenia".

(...)

 

Tak...już to widzę....

Słowo przeciw słowu, a właściwie to dwa słowa funkcjonariuszy, przeciw jednemu słowu kierowcy. Spróbuj teraz udowodnić ich błąd i namówić sąd do wiary w swoje zeznania.

 

Bez adwokata chyba się nie obędzie....

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie? W sądzie? Nie znając prawa?

Byłem w sądzie z policją 2 razy. Oskarżycielem był policjant. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś się tak publicznie ośmieszył.

Nawet sędzia miał bekę.

 

Proszę Was, trochę wiary w Wasze prawa i możliwości.

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem w sądzie...dwóch policjantów i dwa rożne zeznania a i tak mi dowalił sąd.

To sprawiło, że raczej nie będę wybierał się więcej do sądu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wiara w tym przypadku to trochę mało.

Oceniam to ze swojej perspektywy i sądzę, że nie miałabym z nimi żadnych szans, że nie wspomnę o tym, że w tym konkretnym przypadku nie ma mowy o walce na konkretne argumenty. Tylko moja racja przeciw ich racji-zero twardych dowodów (choć akurat brak ich dowodów na moje przewinienie zdaje się byc na moja korzyść i tego trzeba się uczepić).

Stąd moja sugestia aby posiłkowac sie adwokatem, który może ich zagiąć w niejednej kwestii.

 

Pytanie tylko czy gra warta świeczki....

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W machinie sądowniczej niestety będziesz małym ziarenkiem - jednym z setek załatwianych w każdym tygodniu.

Jednak pisanie, że po 7 dniach przyjdzie wyrok i nie ma odwołania - to jakiś absurd. Żyjemy w końcu w demokratycznym państwie prawa i każdy wyrok zaoczny może być zaskarżony. I na sprzeciw od wyroku zaocznego masz właśnie 7 dni od dnia otrzymania takiego wyroku.

 

Czy się odwoływać? Tak - odwoływać się. A czemu - bo skoro powiedziałeś już A to i powiedź B. Większej grzywny Ci nie dadzą, większych kosztów postępowania nie będzie. A co dostaniesz w zamian? Może niewinność, może nie. Nawet jeśli się nie uda to będziesz miał tą "frajdę", że zaciągniesz policjantów przed sąd, że będą musieli "tłumaczyć" się w sądzie jak to było, że będziesz mógł ich podręczyć pytaniami.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powiedziałem że oczywiście że nie mogę się przyznać do czegoś czego nie zrobiłem, chyba że mają to udokumentowane na rejestratorze.

Oczywiście nie mieli, więc powiedziałem że byłoby to kłamstwem z mojej strony i nie mogę panu pomóc.

Wku**wiony oddalił się do samochodu policyjnego..."

 

Mądrzejszy jak ładniejszy. Nikt nie lubi, jak się z niego robi wała. A już szczególnie policja. Było nie zgrywać intelektualisty, tylko rozmawiać normalnie. Teraz nie płacz, tylko płać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...