Skocz do zawartości

Yamaha XV 750 Virago grubość panewek a kolory.


Lucack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam informacji i uprzejmie proszę o pomoc.

 

Potrzebuję dobrać panewki do mojej Yamahy xv 750. Czop nie ma zatarć, rozebrałem silnik w samą porę. Trzeba tylko dobrać nowe panewki.

 

Pomierzyłem wszystko tak jak należy i teraz wiem jakiej grubości panewki potrzebuję.

Tyle, że nie wiem jakie są grubości fabrycznych panewek w zależności od koloru oznaczenia. Nie chce nic dorabiać.

 

Więc jeżeli ktoś posiada taką wiedzę to będę wdzięczny.

W przeciwnym wypadku czeka mnie kolejny wydatek bo np. serwis na Targowej w Warszawie życzy sobie za samo dobranie właściwych panewek 150 zł, na co nie za bardzo mnie stać. Koszt jednej połpanewki w sklepie Yamahy to +- 45 zł, a tu jeszcze 150 za pomiar. Może jakbym miał takie listki to bym się sam pobawił ale nie wiem co by mi wyszło.

Wolałbym wiedzieć jakie są wymiary poszczególnych grup selekcyjnych panewek, czyli jaki kolor ma jaką grubość.

Może ktoś wie i pomoże.

z góry dziękuję i pozdrawiam Lucack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Motowit, ty chyba jesteś obok mnie bo ja mieszkam bliziutko Tarnogórskiej, a chyba i mój braciszek robił u Ciebie wkłady tłumików w cebuli.

 

a co do kolorów moich panewek to nie udało mi się stwierdzić jaki miały kolor. Szczerze to nawet nie wiem gdzie ten kolor był zaznaczony.

Też myślałem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolor jest na nominałach?

to nie tak, Ty mozesz miec inne panewki zamontowane niz ktos inny fabrycznie, wiec masz sprawdzic jaki to kolor, podac te informacje podczas zakupu w serwisie Yamahy a oni powiedza Tobie jaki jest kolor panewki z nastepnej grupy selekcyjnej...

a kolejnosc to: niebieski, czarny, brazowy zielony

Ciekawy jestem tylko jak wygladalo Twoje: 'pomierzylem wszystko jak nalezy"

pozdr

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje panewki mają kolor czarny, wprawdzie trochę sprany ale raczej to czarny niż brązowy.

 

 

 

to nie tak, Ty mozesz miec inne panewki zamontowane niz ktos inny fabrycznie, wiec masz sprawdzic jaki to kolor, podac te informacje podczas zakupu w serwisie Yamahy a oni powiedza Tobie jaki jest kolor panewki z nastepnej grupy selekcyjnej...

a kolejnosc to: niebieski, czarny, brazowy zielony

Ciekawy jestem tylko jak wygladalo Twoje: 'pomierzylem wszystko jak nalezy"

pozdr

 

Nie rozumiem kolegi.

To, jaki jest kolor panewki z następnej grupy selekcyjnej to ja wiem bez wizyty w sklepie.

Ale to z której grupy selekcyjnej panewki mam kupić mogę stwierdzić po zmierzeniu listkiem luzu z obecnymi panewkami lub znając grubość panewek z poszczególnych grup selekcyjnych i mając dokładnie zwymiarowane czop i gniazda panewek w korbowodach. W miom przypadku występuje wariant ostatni i mogę zaoszczędzić sporo grosza jeśli dowiem się jakie są grubośći panewek w grupach selekcyjnych.

I O TO PYTAŁEM.

A co do kolegi ciekawości to sformułowane w ten sposób pytanie zawiera tezę że źle zmierzyłem. W celu uniknięcia waśni na tym forum odpowiadam koledzę że zmierzyłem tak jak się mierzy.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje panewki mają kolor czarny, wprawdzie trochę sprany ale raczej to czarny niż brązowy.

Nie rozumiem kolegi.

To, jaki jest kolor panewki z następnej grupy selekcyjnej to ja wiem bez wizyty w sklepie.

Ale to z której grupy selekcyjnej panewki mam kupić mogę stwierdzić po zmierzeniu listkiem luzu z obecnymi panewkami lub znając grubość panewek z poszczególnych grup selekcyjnych i mając dokładnie zwymiarowane czop i gniazda panewek w korbowodach. W miom przypadku występuje wariant ostatni i mogę zaoszczędzić sporo grosza jeśli dowiem się jakie są grubośći panewek w grupach selekcyjnych.

I O TO PYTAŁEM.

A co do kolegi ciekawości to sformułowane w ten sposób pytanie zawiera tezę że źle zmierzyłem. W celu uniknięcia waśni na tym forum odpowiadam koledzę że zmierzyłem tak jak się mierzy.

PZDR

A jak się mierzy?

Swoimi tekstami zawracasz dupę.

Jeszcze kilka godzin temu nie wiedziałeś jaki masz kolor panewek i gdzie szukać ich oznaczenia a w ostatnim poście piszesz, że wszystko dokładnie pomierzyłeś?

To może zapytam czym mierzyłeś?

Masz mikromierz ze skalą 0.005mm?

Luz panewek mierzy się przy pomocy Plasticgauge które nijak nie przypomina Twoich"listków".

Poczytaj dokładniej manuala dedykowanego do Twojego modelu motocykla i zrób dokładnie to co zaleca s może ominie Cię przyjemność szukania drugiego silnika na początku sezonu.

Twoje pytanie:a jaki kolor jest na nominałach? świadczy tylko, że nie masz pojęcia o panewkach motocyklowych. Nie istnieje takie pojęcie w motocyklu jak nominalna panewka bo one wszystkie są nominalne tylko różnej grubości :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mierzy?

Swoimi tekstami zawracasz dupę.

Jeszcze kilka godzin temu nie wiedziałeś jaki masz kolor panewek i gdzie szukać ich oznaczenia a w ostatnim poście piszesz, że wszystko dokładnie pomierzyłeś?

To może zapytam czym mierzyłeś?

Masz mikromierz ze skalą 0.005mm?

Luz panewek mierzy się przy pomocy Plasticgauge które nijak nie przypomina Twoich"listków".

Poczytaj dokładniej manuala dedykowanego do Twojego modelu motocykla i zrób dokładnie to co zaleca s może ominie Cię przyjemność szukania drugiego silnika na początku sezonu.

Twoje pytanie:a jaki kolor jest na nominałach? świadczy tylko, że nie masz pojęcia o panewkach motocyklowych. Nie istnieje takie pojęcie w motocyklu jak nominalna panewka bo one wszystkie są nominalne tylko różnej grubości :biggrin:

 

Sam zawracasz dupę swoją odpowiedzią.

Wcześniej nie zwracałem uwagi na kolor oznaczeń moich panewek bo i moje pytanie nie było z tym związane. Zszedłem do warsztatu sprawdziłem i odpisałem. Jak nie umiesz tego zrozumieć to ja ci nie mogę w żaden sposób pomóc.

O to jak serwisówka nakazuje mierzyć luz panewk też nie pytałem, więc sobie daruj mądrości. Pasek, listek czy Plasticgauge chyba większość osób wie że chodzi o to samo. Tylko tobie to nic nie przypomina - kolejny twój problem.

Z tym nominałem faktycznie źle się wyraziłem.

Co do sposobu pomiaru to odpowiadam ci : patrz poprzedni post.

 

I wiesz co ? Zamiast odpisać : "Kolego, niestety nigdzie nie znajdziesz grubości panewek w zależności od koloru oznaczenia, producent nigdzie tego nie podaje. Zatem nie masz innej drogi jak postąpić zgodnie z zaleceniem serwisówki", to wolisz się mądralinować i poniżać innych. Nie będę tracił więcej czasu na korespondencję z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym piszesz? jaką winę?

mam dobre pomiary.

możesz zawsze sam napisać jak powinno się to zmierzyć o ile to wiesz.

 

 

no dobra Chłopaki, wymiary są takie:

średnica czopa -- 49,985

średnica gniazda panewki w korbowodzie ( mierzona tam gdzie trzeba ) -- 52,995

 

odjąć jedno od drugiego, dodać założony luz i podzielić przez dwa. wychodzi pożądana grubość panewki. zobaczyć wymiary od-do z poszczególnych grup selekcyjnych i stwierdzić z której grupy potrzebne są panewki.

tylko że producent musi podać wartości dla poszczególnych grup czego staram się właśnie dojść.

ale chyba nie dowiem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym piszesz? jaką winę?

mam dobre pomiary.

możesz zawsze sam napisać jak powinno się to zmierzyć o ile to wiesz.

no dobra Chłopaki, wymiary są takie:

średnica czopa -- 49,985

średnica gniazda panewki w korbowodzie ( mierzona tam gdzie trzeba ) -- 52,995

 

odjąć jedno od drugiego, dodać założony luz i podzielić przez dwa. wychodzi pożądana grubość panewki. zobaczyć wymiary od-do z poszczególnych grup selekcyjnych i stwierdzić z której grupy potrzebne są panewki.

tylko że producent musi podać wartości dla poszczególnych grup czego staram się właśnie dojść.

ale chyba nie dowiem się.

 

W ten sposób wymyśliłeś nowy sposób dopasowania panewek, ciekawy ale nikt nie kojarzy po co takie kombinacje?

Za dużo tej Twojej matematyki.

Sprawdzasz czop czy nie ma owalu i zakładasz nową panewkę tego samego koloru jak była wcześniej.

Mierzysz złożenie przy pomocy Plasticgauge i po sprawie.

Jeżeli masz za mały lub za duży luz dobierasz odpowiednią panewkę.

Proste i skuteczne.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, masz racje

mógłbym to zrobić zresztą sam bo mam ten plastikowy drucik i ten papierowy paseczek do porównania ale nie mam do dyspozycji żadnych nowych panewek.

więc będę musiał zabulić w warsztacie. na razie cena jest 100-150 zł. i też nie sądzę żeby w każdym warsztacie lażały różne nowe panewki do przymiarek w różnych modelach yamahy.

nie piszcie mi proszę że za darmo nic nie ma bo operacja taka jak ta to nie tylko koszt panewek, prawda?

 

a sposób dobrania panewek, który opisałem to przecież jest norma. spytaj byle szlifierza wałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze raz i spokojnie:

 

NIE MA NIGDZIE PODANYCH GRUBOSCI PANEWEK W ZALEZNOSCI OD KOLORU.

 

w katalogach sa kolory jakie mozesz kupic. mam nadzieje ze sie myle ale ja nie znalazlem ani nie znam zrodla o ktorym wyzej.

 

p.s. zeby tez sam sobie pląbujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...