Skocz do zawartości

What about cbr 600 f4/ f sport?


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba widzialem cie 2 razy na twojej R6-ce we Wrzesni :clap: piekna maszyna

Czemu chcesz zmienic na co innego? O ile dobrze pamietam to calkiem niedawno ja kupiles. Za malo mocy po przesiadce z ZX9R?

 

Bardzo mozliwe ze mnie widziales - czesto jezdze z kumplami na Hayabusie , ZX9 albo zółtym Suzuki GSXR - a chce kupic cos wiekszego R1 lub GSXR 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo - przyjadę pociągiem. Zlot miałem zaliczyć przy okazji innej imprezy (wesele). Więc przyjeżdżam na wesele i przy okazji wpadnę z buta na zlot. Mam nadzieję że będziesz kręcił się gdzieś w pobliżu Dominika to wtedy cię znajdę. Chcialbym zrobić rundkę na tym moto, żeby się przymierzyć czy w ogóle mi pasi.

 

A drecha bym pewnie zlinczował, tylko że uratował swoje życie uciekając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tworzyc nowego teamtu, a mam jeszcze pare pytan. Jak juz kupie moto to przydaloby sie zaopatrzyc w jakis stroj. Jaka kurtke byscie polecili (jaka firma, cena, najelpiej link). Jak wybiore sie na gielde i cos mi sie spodoba to na co zwracac uwage (czy rame ma prosta?:D)?

 

1. Jak masz kaskę, to proponował bym raczej nie kupować na giełdzie, jak sie nie znasz (bo kupisz dwuślada jak Andrzej Kepassa) ale raczej w komisie, najlepiej w salonie dealera - troszkę drożej, ale pewniej.

 

2. Daj spokój sobie z R6, natomiast CBR, wersja F jest idealna do nauki (wiem, ma trochę koni - 109) - gaz działa spokojnie, bez rzadnych szarponięć cyz nagłych kopów - spokojnie będziesz mógł śmigać i nie mieć kompleksów. I jest wygodna! Waży jak r6 (199 kg total!) więc jest bardzo poręczna. I jest Honda. I potem jak jej bardzo nie zakatujesz, to sprzedać łatwiej...

 

3. Odłóż sobie ze 2500 tys. na wdzianko : Kask (w miarę niezły od 500 zł), buty(od 400 zł), rękawiczki (koło 200zł) i wdzianko - za 1000 - 1200 kupisz już coś przyzwoitego ze skóry (by Louis, polo, HG) lub texy... choć raczej wybierzesz skóry.

 

4. Do ceny motocykla dolicz sobie pełny przegląd - cena około 1000 - 1500 zł (wymiany wszystkich płynów, napędów, oponki + coś tam!).... zawsze moto kupujesz "bez wkładu finansowego"... :) ale strzeżonego...

 

5. Jak już zapanujesz trochę, koniecznie wybierz się do Poznania na tor - zaraz będą wakacje, jedź we wtorek na jazdy. A najlepiej wynierz się ja będą organizowane jazdy w niedzielę, z zawodnikami którzy mogą coś fachowego doradzić - zresztą wtedy jest jakaś organizacja...

 

6. I szanuj moto, bo na drugie ojciec może już nie dać kasy- (i nie miej z tego powodu kompleksów - ja piersze moto (nie liczę motorowerów czy WSK....) też miałem za kasę ojca na urodziny...

 

Do zobaczenia na drodze... :clap:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek wielkei dzieki za rzeczowa odpowiedz :clap: Tak wlasnie myslalem, ze pierwsza rzecza jaka zrobie to wycieczka na tor. Jezeli bede mogl tam z kims, kto ma pojecie pogadac to jeszcze lepiej. Co do ubrania to myslalem raczej o kurtce samej zamiast pelnego kombinezonu. Motorem bede chcial jezdzic wszedzie puki trwa sezon, wiec kurtka troche wygodniejsza. Wiem.. to nie to samo ale jestem strasznie wygodnicki. Postaram sie nie szorowac tylkiem po drodze to moze nic mi sie nie stanie :). CBR F4 lepsza na poczatek? Tak tez myslalem bo nawet z boku wydaje sie bardziej przyjazna ale nad tym sie jeszcze zastanowie. Co sadzisz o kurtkach firmy (to chyba sie tak pisze) "Dainase"- znakiem formowym jest lepek lisa. Drogie sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miare drogie.

Myslisz ze jak przypieprzysz tylkiem i kolanami w ziemie w jeansach to nic ci sie nie stanie ? Mozesz je smialo zeszlifowac o 1/3, a koledzy opowiadaja ze najdluzej trwa to wyjmowanie kamyczkow i smoly z ciala, no i potem te przeszczepy skory zeby jako tako wygladac jak sie zdejmie spodnie na plazy....

Mysle ze nie lubilbys siedziec na plazy w ubraniu ?

Kurtka, spodnie ze wzmocnieniami i buty to podstawa na sporcie - roznica jest taka czy po glebie i przeleceniu kilkunastu metrow na asfalcie wstajesz, podnosisz moto i jedziesz dalej, czy idziesz na 2 miechy do szpitala.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka. Jak już kupujesz to kup solidną z ochraniaczami na łokciach i ramieniu. Przy glebie masz mniejsze szanse na złamanie a przy szorowaniu po asfalcie najpierw zetrą ci się ochraniacze a dopiero skóra. Zwykle to zdążysz sie zatrzymać zanim zetrze się ochraniacz. Ale do tego mieć najlepiej solidne spodnie z ochraniaczami na kolanach które służą do tego samego celu co te w kurtce. Do tego solidne rękawice i masz już o wiele większe szanse wyjścia bez szwanku z wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to prawda... Ale myslalem o czyms takim, ze jak jade np do szkoly, czy spotkac sie z kims to zakladam tlkyo kurtke, a jak chce pojezdzic dluzej to caly kombinezon. Sa takie dzielone wdzianka?  

Wlasciwie to przed czym chroni kurtka?

 

Chłopie kombinzeon - oczywiście 2 cześciowy jest nieodzowny - CBR F4 czy R6 to nie simsonek co by w jeansach jeżdzic - raz ze nawet w ciepły dzien i tak czuc chłod a dwa to bezpieczeństwo - jak troche pojeżdzisz to przekonasz sie sam - ja nigdy nie wyjezdzam bez kombinezonu i rękawic . A jezeli chodzi o jazde na torze to zapraszam do Poznania ale najpierw pocwicz troche bo jak taki zielony przyjedziesz na tor to bedziesz stanowił zagrożenie dla innych i raczej wrócicsz na lawecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...