Skocz do zawartości

What about cbr 600 f4/ f sport?


Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wybrałem się na 200km przejażdżkę :( wsumie miałem się tylko kawałek bujnąc ale mi się spodobało :lol: byłem w okolicach Zawoji i Babiej Góry :(

 

wrażenia super , znalazłęm fajny zakręt w lesie , równy z dobrym asfaltem (czego nie można powiedzieć o reszcie trasy) i troche pomolestowałem pszczółkę na nim :lol:

po kilku ostrych winklach sprawdziłem jaka temperetura opony - gorąca i miękka jak plastelina (Pirelli - tył) a przód nieco twardszy (Michelin Pilot Road)

 

z powrotem to już niemogłem po tych łatanych asfaltach wydolic :? nadgarstki myślałem że odpadną , jakies 30 km od domu żałowałem że nie mam tankbaga bo już mi kark odpadał :roll: no ie te muchy i komary , masakra 8O kombinezon zmienił nieco kolor a szybka w kasku była delikatnie mówiąc mało przeźroczysta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Dorzucę coś od siebie. Jakoś tak czytając te posty mam wrażenie jakby

po trochu pisano i o tym co mnie się przydarzyło.

Wydaje mi się, że na sa.. sa.. samym początku ważne jest żeby pewne

czynności związane z moto były rutynowe i nie zaprzątały naszej uwagi

co pozwala się skoncentrować na drodze i prawdziwym bezpieczeństwie.

Właśnie dlatego pierwsze "traski" w moim wykonaniu miały po 10 - 15 km

i polegały na ćwiczeniach zawracania, ósemek i innych podstawowych

czynności na nieużytkowanym odcinku w okolicy.

Potem jeździłem tylko tam gdzie codziennie poruszam się autem i gdzie

droga wiedziałem, że mnie nie zaskoczy. Kiedy, czysto subiektywnie,

doszedłem do wniosku, że manual jest przećwiczony zacząłem jeżdzić

na traski uczące tj. nie krótsze niż 100km. To już było pouczające.

Ale naprawdę pouczające są trasy >500km jednego dnia.

Od razu tłumaczę się dlaczego.

Ponieważ IMHO po kilkuset km człowiek jest już na tyle zmęczony,

że nie siłą ale przede wszystkim dobrą techniką pokonuje trudności,

które nastręczają okoliczności drogowe.

Pierwszy kolejny wyjazd po każdej trasie rzędu >1000km jednego dnia

jadę już zupełnie inaczej niż przed taką trasą. Takie przyswojenie

nawyków, że tak powiem jednym dużym haustem pozwala dopiero

zobaczyć ile jest jeszcze nauki przed i jak w sumie niewiele za.

A poza tym cały taki dzień spędzony na moto to naprawdę świetna zabawa

czego wszystkim życzę!

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po prawie tygodniu odpoczynku (deszcz padał :? ) dosiadłem moją pszczółkę i nawinołęm jakieś 100km ;) , ale predkość nie przekraczała raczej 100km/h :D

Objechałem chyba wszystkie ostrzejsze winkle w okolicy , każdy chyba po 5-6 razy , na dużym nowym parkingu potrenowałem toche omijanie przeszkód , hamowania i ogólnie próbowałem slalomu z użyciem CS i BS :D

 

nie wiem ale tak zajebiście mi się jeszcze nie jeździło , biegi idealnie, silniczek mruczał fajnie , opony trzymały (chyba troche mniej juz brakuje do zamknięcia ale wciąż jest to ok 1cm)

wrażenia super , pełna integracja z pszczółką , CS wychodzi ale jeszcze długa droga żeby robic to świadomie... na ostrych winklach próbowałem troche zadek zsadzać i najpierw troche sie zapadałem w strone zakrętu (za mała prędkość :oops: ) ale potem było juz zdecydowanie lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja właśnie kupiłem F4' date=' zrobiłem nią dopiero 70km.Przebieg jest rzędu 15tys ale napinacz łańcucha rozrządu czasem daje o sobie znaki.Słyszałem że są z tym problemy.[/quote']

 

a ja myśle że chyba każdy posiadacz CBR jest troche przewrażliwiony na punkcie napinacza ... u mnie też tak mi sie zdawało i to odrazu po zakupie :oops: mimo że nigdy wcześniej nie słyszałem jak rzęzi niesprawny napinacz :lol: , naszczęście 3 różnych mechaników stwierdziło że rozrząd jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście też nie słyszałem jak chodzi nie sprawny napinacz.Najlepiej byłoby gdybym usłyszał w 100% sprawny i porównał.Silnik chodzi cichutko ale gdy osiągnie powiedzmy 5000 RPM słychać niezbyt głośne "terkotanie" właśnie w okolicy łańcuszka rozrządu.W serwisie w Kielcach powiedzieli 320zł za napinacz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc mam pytanie czy ta CBR-ka to twoje 1 moto?  

Jezeli tak to co sadzisz o kupnie czegos takiego jako wlasnie 1 maszynce?

Jak masz dużo bibuly to ok ale jak jestes z mniejszym budrzetem to moge ci polecic smialo Honde cb500 jak lubisz nakeedy to rewelacja na pierwsze moto chyba ze cie kreca scigacze to ok twój wybur heh :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Od dluzszego czasu sledze allegro i inne tego typu portale szukajac jakiejs dobrej oferty cebry, no i coz w koncu wg mnie godna znalazlem ale chcialbym poznac wasze opinie czy rzeczywiscie jest godna uwagi...

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71961253

 

Z tego co widac i sie dowiadywalem stan bdb, przebieg mozliwy ze nie krecony a cena bardzo zachecajaca... jak myslicie brac?

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsze troche stoi ale nie jakos znowu dlugo, pamietam ze na poczatku porzadana cena to 16.400 teraz juz 15000 - moze bardzo potrzebny ten samochod?:>

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można zdecydowac czy kupic jakis sprzet wzorujac sie na zdjeciach i opisie sprzedającego.Sprzet musisz sam zobaczyc i sprawdzic-na co patrzec zapewne juz wiesz.

 

ale moje spostrzeżenia:

1)na necie wystawiana juz nie 1 raz

2)malowanie z roku 2000 a nie z 99r.

3)facet wystawił ja we wrzesniu za 16700 do negocjacji i do tej pory wystawia ja na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze nawet czasem bardzo dobrze utrzymany sprzet i w rozsadnej cenie dlugo czeka na allegro na nowego wlasciciela, a co do malowania to czesto sie zdarza ze motocykl z konca jednego roku jest juz w malowaniu przyszlorocznym...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsze troche stoi ale nie jakos znowu dlugo' date=' pamietam ze na poczatku porzadana cena to 16.400 teraz juz 15000 - moze bardzo potrzebny ten samochod?:>[/quote']

 

 

jak kupowałem swoja f4 tez sobie tak tłumaczyłem motywy sprzedajacych-nagle wszyscy sie żenia albo ida do wojska :P

 

f4 to w sumie niezawodny sprzet ktory nie posiada jakis zasadniczych wad...moze warto ja kupic?ale najpierw dobrze obejrzec :idea:

 

to ze chce zmienic na samochod to moze swiadczyc o tym ze wie ze to złom to chociaz mozee sie ktos zamieni?? ;)

 

 

ale wyglada ok nie ma jakis widocznych mankamentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...