Skocz do zawartości

Moto nie odpala ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc, dziś zamówiłem nowe świece jutro będe miał do odbioru u mnie w miejscowosci są po 38zł sztuka. I jutro spróbuje sam to wymienić a jak nie dam rady ( bo jeszcze tego nie robiłem) to pojade do mechanika

 

 

Słuszna decyzja.Nie zapomnij tylko sprawdzić, czy aby moto odpala.A potem to już wiesz...Na forum, ...moto nie odpala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podczepię się pod post, bo też mam problem z odpaleniem swojego fazera(2006r) w zimę. Motor posiadam od wakacji i to moja pierwsza zima z motorem. Akumulatora nie wyjmowałem, bo nie chciało mi się baku odkręcać i podnosić by się do niego dostać. Gdzieś przeczytałem, że w takiej sytuacji dobrze jest raz na pewien czas odpalić motor na dłużej. No i średnio raz na 2-3 tygodnie odpalałem motor na 15-20 minut (unikając odpalania przy ekstremalnie niskich temperaturach). Wszystko było ładnie pięknie, aż do wczoraj gdy motor odmówił posłuszeństwa. Raz zakręcił rozrusznik, a później tylko było słychać dźwięk jakby przeskakiwanie iskry. Nie bardzo wiem w czym jest problem i chyba nie z akumulatorem. Poniżej zamieszczam link do filmu z jednej z prób odpalenia. Jakieś pomysły? Może świece?

 

próba odpalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podczepię się pod post, bo też mam problem z odpaleniem swojego fazera(2006r) w zimę. Motor posiadam od wakacji i to moja pierwsza zima z motorem. Akumulatora nie wyjmowałem, bo nie chciało mi się baku odkręcać i podnosić by się do niego dostać. Gdzieś przeczytałem, że w takiej sytuacji dobrze jest raz na pewien czas odpalić motor na dłużej. No i średnio raz na 2-3 tygodnie odpalałem motor na 15-20 minut (unikając odpalania przy ekstremalnie niskich temperaturach). Wszystko było ładnie pięknie, aż do wczoraj gdy motor odmówił posłuszeństwa. Raz zakręcił rozrusznik, a później tylko było słychać dźwięk jakby przeskakiwanie iskry. Nie bardzo wiem w czym jest problem i chyba nie z akumulatorem. Poniżej zamieszczam link do filmu z jednej z prób odpalenia. Jakieś pomysły? Może świece?

 

próba odpalenia

A gdzie czytałeś?

Może dokładniej poczytaj ten temat w całości i pomyśl.

Akumulator masz rozładowany :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator do ładowania/wymiany.

 

lenistwo nie popłaca, bo teraz nie dość, że musisz zdjąć bak, to jeszcze istnieje spora szansa na zostawienie kasy w sklepie za nowy akumulator.

 

Jak chcesz ładować, to nie prostownikiem samochodowym, chyba że z regulacją. Prawidłowy prąd ładowania to 1/10 pojemności akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...