Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Lubię słuchać Cejrowskiego i lubię jego poglądy, wielu z nich nie da się zaprzeczyć obiektywnie patrząc.

Miłego oglądania: http://www.sadistic....jmu-vt91839.htm

 

 

Akurat TU się da zaprzeczyć.

Augusto Pinochet, doskonały przykład nie oświeconej dyktatury. Złodziej, który odłożył dla swej rodziny dziesiątki milionów $. Morderca, może nie zabijał osobiście, ale autoryzował bandycki system.

To taka uwaga poza głównym nurtem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli wprowadzają na kat A, to stopniowanie powinno być również na wszystkie kategorie.

Np. młodzi kierowcy do x wieku auta z silnikami do 1000cc i 50km - auta kompaktowe.

Podobnie ciężarówki. Najpierw busy powyżej 3,5T i małe ciężarówki i stopniowo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli wprowadzają na kat A, to stopniowanie powinno być również na wszystkie kategorie.

Np. młodzi kierowcy do x wieku auta z silnikami do 1000cc i 50km - auta kompaktowe.

Podobnie ciężarówki. Najpierw busy powyżej 3,5T i małe ciężarówki i stopniowo w górę.

 

he,he, nie cofajmy sie do epoki kamienia lupanego. Ktamaran niema z regoly takiego stosunku masy do mocy jak motocykl, to raz. Dwa to w klasie ciezarowak masz juz stopniowanie, szkoda, ze tego nie wiedzilaes, ile o niby tych kategori chcialbys wprowadzic ? 3, 5, 10 ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z silnikami do 1000cc i 50km - auta kompaktowe.

 

 

Rozumiem, że miałeś na myśli 1000ccm i 50 kM?

 

Stopniowanie to jedno, a faktyczne jeżdżenie coraz to mocniejszymi pojazdami to drugie. Nie będę się powtarzać, bo już to pisałam.

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli wprowadzają na kat A, to stopniowanie powinno być również na wszystkie kategorie.

Np. młodzi kierowcy do x wieku auta z silnikami do 1000cc i 50km - auta kompaktowe.

Podobnie ciężarówki. Najpierw busy powyżej 3,5T i małe ciężarówki i stopniowo w górę.

 

Od razu wprowadźmy prawko na elektryczny wózek inwalidzki ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wprowadźmy prawko na elektryczny wózek inwalidzki ;x

 

Żebyś się nie zdziwił jak nasi (p)osłowie to zrobią, jak tylko wózki będą osiągać prędkość większą od prędkości pieszego. Czyli jakiej? :biggrin:

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat TU się da zaprzeczyć.

Augusto Pinochet, doskonały przykład nie oświeconej dyktatury. Złodziej, który odłożył dla swej rodziny dziesiątki milionów $. Morderca, może nie zabijał osobiście, ale autoryzował bandycki system.

To taka uwaga poza głównym nurtem tematu.

Nie wszystkie argumenty są idealne, ale to, że "dwóch pijaczków ma więcej do powiedzenia niż jeden uczony profesor znający prawo podatkowe" jest niezaprzeczalne.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidujecie szkolenie w śnieżycy? Projekt przewiduje...

I proszę zamontować gaźniki z zatapiaczem, żeby było zgodnie z rozporządzeniem.

Ciekawe, jak na egzaminie zrealizują slalom przy prędkości 50 km/h, na terenie word'u?

Dla mnie projekt rozporządzenia powinien zainteresować służby specjalne, pod katem zażywania substancji odurzających w miejscu pracy, przez urzędników tworzących takie brednie.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidujecie szkolenie w śnieżycy? Projekt przewiduje...

Jedziesz na Pragę na przykład i potem wpisujesz do dokumentacji, że była śnieżyca. :icon_razz:

Ciekawe, jak na egzaminie zrealizują slalom przy prędkości 50 km/h, na terenie word'u?

Dla mnie projekt rozporządzenia powinien zainteresować służby specjalne, pod katem zażywania substancji odurzających w miejscu pracy, przez urzędników tworzących takie brednie.

− średnia prędkość 1 przejazdu nie może być mniejsza niż

30 km/h,

− przejazdy muszą odbywać się na 2 lub 3 biegu

 

Dotychczas hamowanie wykonywane w sytuacjach awaryjnych wyglądało w J-biu czy Rybniuku tak, że delikwent rozpędzał się do 20, może 30km/h i wsio. O co tyle szumu?

Do tej pory kursanci nie uczyli się jeździć, i wciąż nie będą. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidujecie szkolenie w śnieżycy? Projekt przewiduje...

 

Do tej pory, wielu instruktorów na temat jazdy "nocnej" lub na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 70km/h, twierdziło, że papier wszystko wytrzyma. Jeśli ten projekt przejdzie w takiej postaci, sądzę że na papierze tj w dok. O.S.K. dalej wszystko będzie cacy.

 

I proszę zamontować gaźniki z zatapiaczem, żeby było zgodnie z rozporządzeniem.

 

Mam wspaniale zachowany mój pierwszy motocykl - JAWA CZ350. Dwusuwowy motor, gaźnik "zgodny" :) z rozporządzeniem. Kto by pomyślał, że ten motocykl wykorzystam jako szkoleniowy (?)

 

Ciekawe, jak na egzaminie zrealizują slalom przy prędkości 50 km/h, na terenie word'u?

 

Zasadniczo zadania: szybki slalom i omijanie (o ile się nie mylę, w tym rozporządzeniu również zapisane jako wymijanie) przeszkody bardzo mi się podobają. Do tej pory wykonywaliśmy te zadania w ramach szkolenia. WORD faktycznie może mieć problem z infrastrukturą. W lubelskim WORD nawet hamowanie awaryjne było ignorowane, raz z racji małej pow. placu, z drugiej strony zadanie jest ponoć szczególnie niebezpieczne. Taki slalom też może zostać potraktowany jako niebezpieczny :)

 

 

Jak już wcześniej wspominałem - naprawdę dobrze się bawiłem przy lekturze rozporządzenia, ale jeśli w takiej postaci przepisy będą funkcjonowały, nie będzie mi do śmiechu.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zadania: szybki slalom i omijanie (o ile się nie mylę, w tym rozporządzeniu również zapisane jako wymijanie) przeszkody bardzo mi się podobają. Do tej pory wykonywaliśmy te zadania w ramach szkolenia. WORD faktycznie może mieć problem z infrastrukturą. ... z drugiej strony zadanie jest ponoć szczególnie niebezpieczne. Taki slalom też może zostać potraktowany jako niebezpieczny :)

 

Piecyk, mozesz podac ile pacholkow jest przewidziane w ustawie i w jakiej odleglosci sa od siebie ustawione ?

 

Mnie bardziej zastanawia dlaczego Osrodek Ezaminacyjny musi miec do tego manewru swoja infrastrukture ? Przeciez mozna wykonac na jakiejs ulicy polozonej na uboczu lub w miejscu gdzie nie ma wiekszego natezenia ruchu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie bardziej zastanawia dlaczego Osrodek Ezaminacyjny musi miec do tego manewru swoja infrastrukture ? Przeciez mozna wykonac na jakiejs ulicy polozonej na uboczu lub w miejscu gdzie nie ma wiekszego natezenia ruchu.

 

:crossy:

 

Ponieważ Ustawa precyzuje, jakie wymagania ma spełniać zarówno szkoła jazdy, jak i WORD. I tam są ściśle określone warunki: wymiary, ogrodzenie, wydzielenie z ruchu publicznego itp, itd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna wykonac na jakiejs ulicy polozonej na uboczu lub w miejscu gdzie nie ma wiekszego natezenia ruchu.

 

:crossy:

Coś na zasadzie wyścigu kolarskiego? Wyciągają przedmioty na drogę, zamykają ją na obu końcach? lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na zasadzie wyścigu kolarskiego? Wyciągają przedmioty na drogę, zamykają ją na obu końcach? lol

 

Wacusiu, nie badz moze taki do przodu, bo.....

 

Jak na razie to Wy wchodzicie w cos gdzie inni sa juz od ponad 30 lat, czyli wiecje niz Ty po tej ziemi.....

 

moze zanim nastepnym razem wyrwiesz sie jak Filip z konopi to pomysl !

 

Przedmioty ktore mozna ustawic na drodze nazywaja sie " pacholkami " ( Leitkegel - wys. do 20cm )

 

Pytam sie bo probuje dojsc do tego ktory to papierowy tygrys sie nadumal aby wpasc na takie wspaniale pomysly a nie wpadl na najprostszy, ze mozna by pewne rzeczy uproscic, o zredukowaniu kosztow nie wspomne.

 

P.S. Mozesz wierzyc lub nie ale da sie szkolic na publicznych drogach nie zamykajac drogi / ulice na ich obu koncach.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk, mozesz podac ile pacholkow jest przewidziane w ustawie i w jakiej odleglosci sa od siebie ustawione ?

 

5 pachołków w odległości co 7m.

 

Mnie bardziej zastanawia dlaczego Osrodek Ezaminacyjny musi miec do tego manewru swoja infrastrukture ? Przeciez mozna wykonac na jakiejs ulicy polozonej na uboczu lub w miejscu gdzie nie ma wiekszego natezenia ruchu.

 

:crossy:

 

Przepisy mamy jakie mamy. @Piórko już Ci odpowiedziała, że infrastruktura ośrodka szkolenia i ośrodka ruchu drogowego jest ściśle określona. Plac manewrowy szkoły jazdy ma być wydzielony z ruchu innych pojazdów, niż przeznaczone do nauki jazdy.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...