Skocz do zawartości

Oświadczenie...


michal750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem motocykl z lekko porysowana boczna owiewka. Gosciu od ktorego kupowalem powiedzial ze ma taka owiewke w oryginalnym malowaniu i bez zadnej ryski. Powiedzial, ze dosle mi ją jak tylko wroci do UK. Napisal szczegolowe oswiadczenie w ktorym oswiadcza ze do dnia 20.01.2010 przesle mi owiewke w malowaniu(...) do motocykla(...)

Niestety po wyjezdzie z kraju nie odbiera juz tel ode mnie. Odpisal mi tylko na 1 maila w ktorym wykreca sie od wysylki.

Teraz jestem przekonany, ze gosciu zrobil mnie w balona i nie ma takiej owiewki. Myslal, ze machne reka i odpuszcze. I tu mi bardzo podniosl cisnienie. Zachowal sie jak typowy polaczek: wyje....ć rodaka i spier....ć za granice.

 

Pytanie co moge z tym zrobic? Mam wszystkie dane goscia (dane z angielskiego dowodu osobistego) , mam jego oswiadczenie podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem. Do kogo moge sie z tym zglosic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co moge z tym zrobic? Mam wszystkie dane goscia (dane z angielskiego dowodu osobistego) , mam jego oswiadczenie podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem. Do kogo moge sie z tym zglosic?

 

Hmmm, dziwne trochę bo w UK nie ma dowodów osobistych. Co możesz zrobić? Jeżeli wiesz, że kolo mieszka pod tym adresem, to wyjścia masz dwa- zgłosić sprawę na psiarnię- naszą albo ichnią (trochę wątpliwe, czy będzie im sie chciało tym zająć), albo przejechać się do niego i wyrwać chwasta, tak dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawde masz 30 lat ? ? ? :biggrin:

 

Coz, moze dla innych bedzie to przestroga !

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem przekonany, ze gosciu zrobil mnie w balona i nie ma takiej owiewki. Myslal, ze machne reka i odpuszcze. I tu mi bardzo podniosl cisnienie. Zachowal sie jak typowy polaczek: wyje....ć rodaka i spier....ć za granice.

 

Pytanie co moge z tym zrobic? Mam wszystkie dane goscia (dane z angielskiego dowodu osobistego) , mam jego oswiadczenie podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem. Do kogo moge sie z tym zglosic?

niestety to tylko dowód na to ze nie wszystko co jest napisane jest "święte" (zwłaszcza w naszym kraju)

co teraz zrobic ??? na moje oko to tylko www.żal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy to oswiadczenie nie ma jakiejs mocy prawnej?

Zawsze moge mu zrobic zla opinie na roznych forach motocyklowych (gdyz caly czas sprzedaje inne motocykle) albo moge wstawic anty-ogloszenie na otomoto i opisac dokladnie swoj przypadek.

Nie jestem msciwy i daleko mi aby sie do tego posunac, ale jak ktos mnie robi w h...a to ja nie pozostane mu dluzny.

 

 

Przypomnialo mi sie, ze to nie byl dowod osobisty tylko angielskie prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy to oswiadczenie nie ma jakiejs mocy prawnej?

Zawsze moge mu zrobic zla opinie na roznych forach motocyklowych (gdyz caly czas sprzedaje inne motocykle) albo moge wstawic anty-ogloszenie na otomoto i opisac dokladnie swoj przypadek.

Nie jestem msciwy i daleko mi aby sie do tego posunac, ale jak ktos mnie robi w h...a to ja nie pozostane mu dluzny.

Przypomnialo mi sie, ze to nie byl dowod osobisty tylko angielskie prawo jazdy.

 

 

Możesz go podać do sądu i wygrać sprawę,natomiast "robienie złej opini" może się dla Ciebie skończyć w prokuraturze i sądzie.Są pewne procedury prawne i tego się trzymaj.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawde masz 30 lat ? ? ? :biggrin:

 

Coz, moze dla innych bedzie to przestroga !

 

:crossy:

 

 

Jasne... A potem sie dziwimy, że wszystkich powinniśmy traktowac jak potencjalnych złodziei i oszustów - i tak też sami jesteśmy traktowani. Nawet w knajpie gdzie każą sobie płacic z góry za obiad, żeby klient przypadkiem nie sp...lił... :icon_rolleyes:

Super podejście. Takie europejskie. Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie co moge z tym zrobic? Mam wszystkie dane goscia (dane z angielskiego dowodu osobistego) , mam jego oswiadczenie podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem. Do kogo moge sie z tym zglosic?

Pomyśl sobie , ze typ ma hujową pogodę i hujową prace (bo widzi szanse na zarobienie na jakims motocyklu , czyli praca mu niewystarcza ). Nie wiem co dokładnie o nim wiesz , ani co on o Tobie , wiec nic nie podpowiem.

 

Ty naprawde masz 30 lat ? ? ? :biggrin:

Coz, moze dla innych bedzie to przestroga !

:crossy:

Ks , widze że polskie klęski, mniejsze i większe, są dla ciebie pokarmem pierwzej klasy ;] .Karmisz sie czyjąś krzywdą , nieładnie.Patrząc na twój licznik postów jakoś kiepsko wierze w twoją potforną zajętość na ziemi europejskiejc(cokolwiek robisz) ;]

 

Jasne... A potem sie dziwimy, że wszystkich powinniśmy traktowac jak potencjalnych złodziei i oszustów - i tak też sami jesteśmy traktowani. Nawet w knajpie gdzie każą sobie płacic z góry za obiad, żeby klient przypadkiem nie sp...lił... :icon_rolleyes:

Super podejście. Takie europejskie. Naprawdę.

:flesje: Misman , to nadsuperniemieckośc w polskim wykonaniu. Nie daj sie w hu*a zrobić :icon_mrgreen:

A przykład dobry ;] .Sam bym tego lepiej nie ujął .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...