Skocz do zawartości

Kawasaki ZX9r opinie


Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, nawet na torze zjawisko shimmy wydaje sie być w 9tce obce, możliwe że to zasługa dobrego przedniego zawieszenia.

 

Lecąc w trasie do 160 spalanie nie przekroczy 6-6,5 litra na setke.

 

Przy pałowaniu do odciny ja tankowałem raz do pełna, a Vektor bladego w tym samym czasie 2 razy do pełna. Na plus 9tki z 2002-2003 zaliczyć mozna fakt że jest to motocykl dopracowany, wszystkie błędy w poprzednich modelach zostały wychwycone i poprawione.

 

Krąży w internecie mit zawodności, pękających ram i pękającego nie wiem jeszcze czego. Nie wiem skąd się biorą takie historie, ale jak widać na przypadku moim i Fat-a historyjki te nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. No chyba że sprzęt wpadnie w na prawdę buraczane ręce.... :icon_mrgreen:

 

a jak z kosztami eksploatacji?? Wiem żę to dużo zależy od tremperamentu kierowcy ale tak jakby uśrednić dane???

 

Wymiana oleju to obligatoryjnie co 6000 km ok 150zł

Napęd, opony, klocki zaleznie od stylu jazdy...

 

Na tylnej sportowej miękkiej gumie powinieneś zrobić też ok 6000km, koszt ok 500zł.

Turystycznych gum nie polecam, bo to jednak troche kunia ma. :bigrazz:

Można kupić potorową i zbić koszty do 2 stówek :]

 

Spalanie uśrednione wychodzi mi 6,5-7l/100, jak często zapuszczam się powyżej 2 paczek :bigrazz:

 

Do tego jakieś grosze na wymiane płynu w chłodnicy i hamulcach.

 

Trzeba pamiętać o regulacji zaworów co 6000 km, Kawki mają wrażliwe silniki i należy o nie dbać. koszt ok 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, i w 9 i 954 ceny części są bardzo zbliżone, filtry, klocki, zestawy napędowe, wszystko mniej więcej się pokrywa. A zużywa tak jak napisałeś w zależności od temperamentu... Nawet regulacje są podobne kosztami. To Ty musisz zdecydować co Ci bardziej odpowiada. Pozycja itp. No i cena. Ile mam kasy na wydanie? Bo za na prawdę dobrego bezwypadkowego Bladego kupić poniżej 18 się nie da. Natomiast 9 za dużo, dużo mniejsze pieniądze w równie świetnym stanie. W tym wypadku debilizm społeczeństwa w stosunku do Kawasaki przemawia na korzyść kupujących :wink: Albo jeźdź gdzieś obejrzyj 9 i 954, wsiądź i porównaj bo zapomnieliśmy dodać, że 9 od 954 jest dużo bardziej "pękata", jest dość znacząco większa., nie każdemu może to odpowiadać.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ram występował, ale w poprzednich edycjach 9-tki. Ostatni wypust, czyli roczniki 2002-2003, mają inaczej rozwiązane mocowanie silnika w ramie - jest dodatkowy punkt mocowania w okolicach głowicy, co znacznie usztywnia ramę. W ogólę jeśli brać 9-tkę, to tylko właśnie z modelu F (02-03).

 

Eksploatacyjnie, jak koledzy pisali, podobnie. Na korzyść Kawy wypada niskie zużcie paliwa, na niekorzyść konieczność częstszej regulacji zaworów (co 12 kkm) oraz gaźników (też co 12 kkm). Reszta zależy od temperamentu :bigrazz:

 

Co do rozmiarów to racja - 9tka jest wielka, ma bardzo szeroki i pękaty zbiornik, duże owiewki itd. Dzięki temu jest wygodnie, mamy świetną ochronę przed wiatrem, no ale nie każdemu to musi pasić. Do tego rzeczywiście jest to sprzęt, jak na swoje czasy, dość przestarzały. Gaźniki, klasyczne zawieszenie, kranik paliwa zamiast wskaźnika czy kontrolki rezerwy (moim zdaniem największa porażka!) itp. Warto mieć to na uwadze. Jeśli jednak na te mankamenty przymknie się oko, to jest to bardzo fajny sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fat, wystawiałeś swoją 9? Czy poszła między swoich? Bo coś szybko ją sprzedałeś... :biggrin: :wink:

Ja wiem czy szybko... 2,5 miesiąca wisiała na Allegro i zainteresowanie było zerowe. W końcu poszła można powiedzieć między swoich - została wśród użytkowników forum mojekawasaki.pl. Chłopak bardzo zadowolony z zakupu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kranikiem to kwestia dyskusyjna. Jak się zna moto, nie powinno przeszkadzać, aczkolwiek czasami można się zapomnieć, w moim przypadku napie*dala kontrolka i w sumie fajnie, że jest. Gdybym nie miał, przeżyłbym. W Kawie też nie miałem i szczerze mnie to trochę wku*wiało bo nigdy nie miałem pewności ile jest zupy.

 

Sam jestem ciekaw co wybierzesz. I jedno i drugie bardzo godne uwagi.

 

Ja wiem czy szybko... 2,5 miesiąca wisiała na Allegro i zainteresowanie było zerowe. W końcu poszła można powiedzieć między swoich - została wśród użytkowników forum mojekawasaki.pl. Chłopak bardzo zadowolony z zakupu :cool:

 

No ale udało się :wink: Będziemy wypatrywać napie*dalatora na Gixie :bigrazz: Teraz kiepsko bo nie będzie można Cię poznać :bigrazz: Tam miałeś wy*ebanego bagaja od razu była wiadomka na trasie, że Fat :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...